2p

Augusztusban tovább javult a munkaerőpiac a friss adatok szerint. 
 

A Központi Statisztikai Hivatal kedd reggeli közlése szerint augusztusban tovább javult a hazai munkaerőpiac: csökkent a munkanélküliek száma és nőtt a foglalkoztatottság is. 

Csak augusztus hónapot nézve 185 ezer munkanélküli volt Magyarországon, ami júliushoz képest 32 ezerrel kisebb létszám, előző év azonos időszakához mérten viszont még 28 ezer fős a növekedés. Ezzel párhuzamosan a foglalkoztatottak létszáma 54 ezerre emelkedett egy hónap alatt, így idén először meghaladta a dolgozók száma a 4,5 milliót - 4,514 millióan voltak a KSH közlése szerint. Éves bázison ugyanakkor még 18 ezer fős az elmaradás mértéke. 

Június-augusztus háromhavi átlagot nézve a munkanélküliek létszáma 214 ezer volt, ami 4,6 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezett. A statisztikai hivatal szerint a nőket magasabb munkanélküliségi ráta jellemezte, esetükben az előző év azonos időszakához képest nagyobb mértékben nőtt a mutató értéke, ami jelenleg 5 százalékos munkanélküliséget mutat, míg a férfiak körében a mutató 4,2 százalékos. 

Háromhavi átlagot nézve a foglalkoztatottak száma 4,477 millió volt, a 15-64 évesek foglalkoztatási rátája 69,9 százalék. Az elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma lényegében nem változott, a magukat közfoglalkoztatottnak vallóké és a magyarországi háztartások külföldön dolgozó tagjainak száma viszont egyaránt 18-18 ezer fővel csökkent. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc a munkavállalói miatt aggódik, megkereste Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:51
Nem szeretik a bizonytalanságot a Mészáros Csoportnál.
Makro / Külgazdaság Rossz hírek jöttek egy másik fontos tengeri kereskedelmi útvonalról is
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:39
Aktivizálódtak a kalózok is.
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Sokkal több embert raktak ki Ausztriából, mint ahányan érkeztek
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 09:24
Beindultak a kitoloncolások.
Makro / Külgazdaság Hatalmasak a különbségek a fizikai munkások bérében is a régiók között
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 08:12
De mennyi most az annyi?
Makro / Külgazdaság A szerbek már küldenék az utasokat, de a MÁV még húzza a lábát
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:42
Technikai probléma van a magyar oldalon, azért nem indulnak a személyvonatok.
Makro / Külgazdaság Bécs érintésével menekítik a vagyonukat az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak – írja a Guardian
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:19
Folyik a vagyonmentés?
Makro / Külgazdaság Soha nem költött még ennyit a világ fegyverre
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:57
2,89 ezer milliárd. Dollár.
Makro / Külgazdaság Berágott Kína az unióra – vissza is csaphat
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:41
Diszkriminatív az új uniós jogszabály?
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: addig is folytatjuk a munkát, amíg a Magyar-kormány a felállására készül
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 15:09
A brüsszeli intézményben is érezhetik, hogy sürget az idő: a következő hetekben is folytatódhat a Tisza Párttal az egyeztetés.
Makro / Külgazdaság Egyre sürgetőbb a szegedi vasút felújítása, de csak jövőre kezdhetik el a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 13:48
Hiába vannak kész tervek, évek óta csúszik a Szeged-Kiskunfélegyháza vasútvonal felújítása. A Tisza Párt a Szeged és Budapest közötti menetidőt másfél órára csökkentené a jelenlegi két és fél óra helyett, de ehhez az említett szakasz renoválása elengedhetetlen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG