2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Hiába romlik gyorsan a covid-helyzet, kormányzati intézkedéseknek se híre, se hamva - az immunológus a zárt téri maszkhasználatot és az ismétlő oltásokat javasolja, mielőtt beüt az influenzajárvány is.

Meg vagyok győződve arról, hogy el kellene rendelni zárt térben a maszkhasználatot – nyilatkozta a Népszavának Falus András immunológus, egyetemi tanár, miután kiderült: már a májusi szinteken jár az aktív koronavírus-fertőzöttek száma, és közel 1600 covidos beteget ápolnak a kórházakban.

Falus András több okot lát, ami miatt megnövekedtek az esetszámok. Egyrészt a koronavírus omikron BA.5 alvariánsa – mely jelenleg a világon a legelterjedtebb – olyan antigéneket tartalmaz, ami eltér az eredeti, vuhani törzstől. Mindez azt jelenti, hogy az oltás csak korlátozott mértékben hat. Emellett az emberek is megunták az óvatosságot és elfeledkeztek a védekezésről. Azt tanácsolja, hogy aki már háromszor-négyszer beoltotta magát, az adassa be az ismétlő oltást, az ugyanis a betegség súlyos következményeitől megvéd.

Maszkot és oltást javasol az immunológus. Fotó: MTI/Rosta Tibor
Maszkot és oltást javasol az immunológus. Fotó: MTI/Rosta Tibor

Az egyéni védekezés már csak azért is fontos, mert jelek szerint hiába érkezett meg korábban az őszre várt felfutás, a kormányzat nem kíván lépéseket tenni a vírus terjedésének megállítására. Falus szerint ennek könnyen lehet súlyos következménye, főleg akkor, amikor megérkezik az influenzajárvány.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jó hírek jöttek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 18:01
A vártnál sokkal jobban javult az amerikai fogyasztói hangulat, a gazdasági teljesítmény növekedése pedig kissé gyorsult.
Makro / Külgazdaság Másfél éves csúcsra pörgött a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 15:19
A japán gazdasági teljesítmény 17 hónapja a leggyorsabb ütemben nőtt januárban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) előzetes értékei alapján.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint gyorsult a reálbérek növekedése, Ön is érzi a pénztárcáján?
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:47
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,9, a nettő átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 6,2 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Ketyeg a demográfiai bomba, egyre kevesebben dolgoznak Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:30
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 624 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 211 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt.
Makro / Külgazdaság Tarolt a Volkswagen az európai autópiacon
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:24
Megelőzte a Volkswagen a Teslát az európai elektromosautó-piacon: már ők adják el a legtöbb járművet ebben a kategóriában. A belső égésű motorral ellátott autókból visszaesett az eladási szám a német autógyártónál, de így is vezető szerepet tudtak betölteni.
Makro / Külgazdaság Megtorolhatják a hitelminősítők a választás előtti osztogatást
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 06:47
A magyar államadósság jelenleg a befektetésre ajánlott kategória alsó határán található. A három nagy hitelminősítő közül az egyiknél (S&P) már csupán egy lépés választ el minket a befektetésre nem ajánlott besorolástól. A GKI számba veszi a lehetőségeket.
Makro / Külgazdaság Túl lehet a csúcson a forint, már a választások előtt kamatot csökkenthet a Magyar Nemzeti Bank
Imre Lőrinc | 2026. január 22. 19:21
Nem várja meg április 12-ét a Magyar Nemzeti Bank a kamatcsökkentések elkezdésével – erre számítanak az Equilor Befektetési Zrt. elemzői. Az idei gazdasági növekedéssel kapcsolatban már inkább pesszimistán nyilatkoztak, hiszen 2 százalékos GDP-t várnak, ami jövőre 2,5 százalékra gyorsulhat. A forint is túl lehet a zenitjén, és a lassú leértékelődés végén 392 forintba kerülhet egy euró 2026 végére.
Makro / Külgazdaság Donald Trump ezt az adatot kitűzheti a kalapjára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:59
Az amerikai GDP-növekedés a korábban becsültnél magasabb lett a tavalyi harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Keserű csalódás Dél-Koreában
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:40
Az elemzők növekedést vártak a dél-koreai gazdaságban az utolsó negyedévben, de a GDP negyedéves alapon csökkent.
Makro / Külgazdaság Túlköltekezett a kormány, a tervezett harmadával nagyobb lett a hiány
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 12:51
Az államháztartás központi alrendszere tavaly 5738,7 milliárd forintos hiánnyal zárt, 4123 milliárd volt az eredeti terv.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG