3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az operatív törzs szombati tájékoztatóján természetesen a legfontosabb kérdés az oktatás megszervezése volt.

Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője elmondta, hogy hat újabb megbetegedést regisztráltak, egy részük kontakt személy, vagyis korábban fertőzöttől kapták meg a betegséget, de van új beteg is. Ahogy arról lapunk is beszámolt 460, az osztrák és szlovén határon Magyarországra belépni kívánó magyar állampolgárt rendeltek hatósági házi karanténba.

Az operatív törzs azt kéri, hogy csak időpontegyeztetéssel keressék a kormányablakot, így elkerülhető, hogy nagyobb létszámú ember legyen az okmányirodákban. Az elkészült okmányokat nem személyesen fogják átadni, hanem postai úton kézbesítik majd.

További információk a koronavírusról

Maruzsa Zoltán, a köznevelésért felelős államtitkár azt mondta, hogy nem szünetet rendeltek el, és nem zártak be, hanem új oktatási rendet vezettek be. A pedagógusok számára engedélyezett és szükséges lehet a bejárás, ha nem tudják megoldani az oktatási tevékenységet otthonról.

A tanulók számára a bejárást megszüntették, ők otthon egyedül, vagy kiscsoportokban tudják a tananyagot tanulni. Így kevesebb szülő felügyelheti a gyerekeket. Indokolt esetben kiscsoportokban megoldják a gyermekfelügyeletet. Ezt akkor teszik meg, ha más módon nem lehet megtenni a gyermekek felügyeletét. Fontosnak tartotta hangsúlyozni az államtitkár, hogy ne legyenek nagycsoportos összejárás, és a gyermekek lehetőleg otthon tartózkodjanak.

A gyermekétkeztetést biztosítani fogják, ahogy eddig is. Ezt leginkább olyan módon fogják lebonyolítani, hogy elviszi mindenki haza az ételt.

Új típusú kapcsolattartásra lesz szükség, a minisztérium egy módszertani útmutatót tesznek közzé, de ez még nem végleges. Mint Maruzsa elmondta, folyamatosan érkeznek felajánlások a vállalatoktól, amelyek ingyenes platformokat biztosítanak. Újságírói kérdésre az államtitkár elmondta, hogy természetesen más lehetőségek vannak az ország egyes régióiban, de véleménye szerint vidéken is sok helyen biztosított sok helyen a (mobil)internet ellátottság, emellett vannak olyan intézmények, ahol rendelkezésre állnak a szükséges eszközök. Ha ez nem megoldott, akkor akár analóg módon is lehet folytatni az oktatást.

Óvodák és bölcsődék esetén szombaton megszületik az a rendelet, amely visszaadja az önkormányzatoknak a jogot a nyitvatartásra. Az a kérés, hogy a gyermekek otthon legyenek, ahol ez nem biztosított, ott kiscsoportos felügyeletet biztosítanak.

A kollégiumok nem zárnak be, de itt is arra számítanak, hogy a többség hazaköltözik. Ha valakinek nincs erre módja az természetesen a kollégiumban maradhat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Magyar Péter új miniszterjelöltje: ezzel kezdi a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 16:22
A vagyonvisszaszerzés és az ügynökakták is terítékre kerülnek.
Makro / Külgazdaság Elindult az olaj a Barátság vezetékben, ekkor érkezhet meg Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:03
Csütörtökön már Magyarországon lesz az olaj.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örülhet: elfogadták a 90 milliárd eurós csomagot
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:42
Véget ért a magyar és szlovák vétó.
Makro / Külgazdaság Két új minisztert jelentett be Magyar Péter, az egyik névre biztosan felkapja a fejét
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:16
A területfejlesztési miniszter a frakcióból, a Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont a képernyőkről érkezik.
Makro / Külgazdaság Meddig mehet ez így tovább? Újabb árcsökkenés a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:59
Az elmúlt napokban hatalmasat estek a piaci árak, de még csütörtökön is van tovább.
Makro / Külgazdaság „Néhány órán belül” újraindul az olaj a Barátságon Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:43
Ezt mondta egy ukrán tisztviselő szerda délelőtt.
Makro / Külgazdaság Leáll a Barátság északi ágán az olajszállítás – Németországban szomorkodhatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:24
Állítólag csak ideiglenesen, de májustól nem érkezik több kazah olaj Németországba.
Makro / Külgazdaság Tagadja a vádakat Matolcsy György, furcsa levelet küldött
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 09:59
Áll a vizsgálatok elébe, ha azok elfogulatlanok és szakmai alapokon nyugvók lesznek.
Makro / Külgazdaság A Tiszával együtt jöhet a vagyonadó is: megnéztük, milyen hatásai lennének
Imre Lőrinc | 2026. április 22. 09:16
Európában csak 3 országban létezik teljes körű vagyonadó, aminek az intézménye az 1990-es években volt igazán népszerű, majd hanyatlani kezdett. A legtöbb esetben ugyanis nem hozta el a kívánt eredményeket, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) sem javasolja a bevezetését. Ha viszont egy állam mégis így dönt, akkor a hamarosan kormányra kerülő Tisza Párt javaslata és határértékei szerint érdemes megtennie.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG