1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A hétvégén télies időjárás várható, viharos északi széllel, nappal -2, +3, reggel -3, -10 fokos értékekkel. Főleg vasárnaptól többfelé lehet havazás, hózápor
A hétvégén télies időjárás várható, viharos északi széllel, nappal -2, +3, reggel -3, -10 fokos értékekkel. Főleg vasárnaptól többfelé lehet havazás, hózápor

Nagy-Britanniától nyugatra, az Atlanti-óceánon egy hatalmas kiterjedésű anticiklon alakult ki, miközben északon időjárási ciklonok és az ezekhez kapcsolódó frontok teszik változatossá az időjárást. Ennek megfelelően a kontinens északi részén mozgalmas az idő, többfelé fordul elő záporeső, északkeleten havazás. A következő napokban az említett anticiklon meggátolja a nyugat felől érkező enyhébb léghullámokat, így az északi területeken felhalmozódott hideg levegő a hétvégén akadály nélkül zúdulhat a Kárpát-medence térségébe. Beköszönthet a tél!

Szerdán még nem számítunk komoly időjárásváltozásra, de északnyugat felől már egy gyenge hidegfront súrolhatja hazánkat. A front felhőzetének köszönhetően borongós időre van kilátás és elszórtan alakulhat ki gyenge eső, szitálás, északkeleten és a hegyvidéki tájakon hószállingózás, havas eső. A délutáni órákban átmenetileg felszakadozhat a felhőzet, kisüthet a nap. A nyugati, északnyugati szél megélénkül, néhol - főleg a dunántúli megyékben - megerősödik. A reggeli órák hőmérséklete +2 és -3 fok között alakul, míg délután +7 fokot mutathatnak a hőmérők.

Csütörtökön marad az erősen felhős, vagy borult idő és elszórtan, majd estétől szórványosan lehet kisebb eső, zápor. A délnyugati szél többfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik. Átmenetileg megenyhül az idő, 7-11 fokos maximumok lehetnek.

Pénteken egész nap borult időre számíthatunk kezdetben elszórtan, majd sokfelé esővel, záporesővel. Néhol kiadós mennyiségű eső is eshet. Viharos lesz a délnyugati szél, mely késő estétől északnyugatira fordul - ezzel megkezdődik a sarkvidéki eredetű hideg levegő bezúdulása, így a szombat hajnali órákban egyre többfelé havazás, hózápor válthatja fel az esőt.

A hétvégén már télies időjárás várható, viharos északi széllel, nappal -2, +3, reggel -3, -10 fokos értékekkel. A köpönyeg.hu előrejelzése készülésének időpontjában történt számítások szerint főleg vasárnaptól többfelé lehet havazás, hózápor, néhol - elsősorban a magasabban fekvő tájakon és északkeleten - megmaradó hóréteg is képződhet.

A folytatás is téli időt ígér, a délutáni órák hőmérséklete jóval elmaradhat a sokéves átlagtól – általában csak +5 fok alatti maximumokra van kilátás. Az éjszakai lehűlés is erősödik, néhol kemény fagyok (-5, -10 fok) is előfordulnak.

Az autósoknak már csak néhány napjuk maradt arra, hogy megfelelően felkészítsék a járműveket
: szükséges a +7 fok alatt rugalmasságukat és tapadóképességüket elvesztő nyári gumik, és az ablakmosó folyadékok lecserélése, illetve nem árt megvizsgáltatni a fékberendezést is. Jön a tél, készüljünk fel rá!

köpönyeg.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bődületes nagyságúra nőtt Kína devizatartaléka
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 17:41
Kína devizatartaléka, amely a legnagyobb a világon, áprilisban tavaly szeptember óta a legmagasabbra szintre, 3282 milliárd dollárra nőtt a márciusi 3241 milliárd dollárról – közölte az ország devizafelügyelete (SAFE).
Makro / Külgazdaság Az árrésstop ugyanúgy visszaüthet, mint tette azt az árstop?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 15:21
A vártnál magasabb áprilisi inflációs adatra a Nemzetgazdasági Minisztérium és az Országos Kereskedelmi Szövetség mellett reagáltak az elemzők. 
Makro / Külgazdaság Csak nem rólunk vesznek példát az olaszok?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 12:47
Nemcsak nálunk mérséklődött az ipari termelés csökkenése márciusban, hanem a dél-európaiaiknál is.
Makro / Külgazdaság Jó hírt fújt be a szél a magyar gazdaság legfontosabb exportpiacáról
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 11:46
Márciusban hosszú idő után nőttek a német elektromos-digitális ágazat megrendelései.
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: ennyiért tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 10:04
A nagykereskedelmi árak nem változnak, így a benzinkutakon múlik, elmozdítják-e a 95-ös oktánszámú benzin és a gázolaj árát.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Ez zsákutcás irány
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 09:47
Bod Péter Ákos szerint a 2025-ös visszaesés nem meglepő, a „150 gyár” program pedig nem oldja meg a gazdaság strukturális gondjait.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: „Indokolatlan, elfogadhatatlan árak vannak”
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 09:13
A 2026-os költségvetés nemzeti kormányra épít, nem küld pénzt Ukrajnába, és kiterjeszti az árrésstopot a háztartási cikkekre is.
Makro / Külgazdaság Nesze nekünk árrésstop! – lelombozó tényekre derült fény
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 08:30
Az áprilisban már egész hónapon át érvényes hatósági korlátozás ellenére márciushoz képest nőttek az árak. Az élelmiszerek is csak 1,3 százalékkal mérséklődtek.
Makro / Külgazdaság Úgy tűnik, Matolcsy György a közeljövőben sem fog unatkozni
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 19:53
Távozása előtt napokkal jegyezték be.
Makro / Külgazdaság Gyenge adat érkezett, még nem látszik a fordulat a magyar termelésben
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 18:53
2025 márciusában a szezonálisan kiigazított ipari kibocsátás 0,1 százalékkal emelkedett februárhoz képest, ám a munkanaphatással korrigált éves adat már 5,4 százalékos visszaesést mutatott – közölte a KSH. A szakértők szerint a hosszú távú teljesítmény még mindig elmarad a 2021-es szinttől, a külpiacok gyengesége és az akkumulátorgyártás visszaesése pedig továbbra is fékezi a kilábalást. A kormány a programok bővítésével és nagyberuházásokkal igyekszik ellensúlyozni a külső negatív hatásokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG