2p

Egyszeri alkalom: minden olvasónk számára megnyitjuk Klub-rendezvényünket.

Június 10-én, csütörtökön Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Orbán Viktor gazdasági tanácsadója lesz a vendégünk élő, online közvetített műsorunkban, melybe ezúttal az előfizetéssel még nem rendelkező olvasóink is bekapcsolódhatnak. Mivel a 15:30-kor kezdődő műsor interaktív, bárki felteheti kérdését előzetesen e-mailben (klasszisklub@privatbankar.hu) vagy az adás alatt írásban.

Parragh László, az MKIK elnöke
Parragh László, az MKIK elnöke

A kormány álláspontja szerint "legyőztük a harmadik hullámot", így egy sor korlátozó intézkedés vált okafogyottá. A lakosság oltással rendelkező részének az élete könnyebbé vált tehát, de mi a helyzet a vállalkozásokkal? Azokat mennyire ütötte meg a járvány miatt kialakult gazdasági válság, róluk is elmondható-e, hogy túlélték a pandémiát, vagy a leginkább kitetteket csak fokozatosan lehet lekapcsolni a "lélegeztőgépről", amit az állami támogatások, adókedvezmények jelentenek? Milyen további könnyítésekre számíthatnak a cégek az államtól? Ezekrre a kérdésekre várjuk az MKIK elnökének válaszát, mint ahogy az oktatással kapcsolatos ügyekben is kérni fogjuk az iskolai rendszer átalakításában aktív tanácsadói szerepet játszó Parragh László véleményét.

Természetesen nem maradhat ki a kamarai hozzájárulás sem, az évi 5000 forint ma is sok vállallozót bosszant, mert nem látják, mire megy el a pénz. Mivel a jövőben az MKIK-hoz kerül minden ezzel kapcsolatos teendő, Itt az alkalom, hogy a kamara elnöke meggyőzze hallgatóságunkat, hogy jó helyre megy a hozzájárulás.

Csütörtöki adásunkra ezen a linken tud regisztrálni.

Klasszis Klub rendezvényeink korábbi vendégei voltak: Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a jegybank volt elnöke Káncz Csaba külpolitikai szakértő társaságában, Lantos Gabriella, egészségügyi szakértő: „Tömeggyilkosság lenne napi 500 fölé 'engedni' a halottak számát", valamint Dávid Ferenc közgazdász, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének volt főtitkára, a DK tanácsadója: "Elképesztő vesztese a járványnak a nyugdíjas társadalom".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hiába épült több épület, nem remekelt az építőipar
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:34
Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG