4p

Beszélt továbbá a vakcinák hatékonyságáról, a harmadik oltás szükségességéről is. De az egészségügyiek mai demontrációjáról nem esett szó a több mint 8 perces videóban. 

Ma, amikor az egészségügyi dolgozók demonstrációt tartottak a Hősök Terén a munkakörülményeik - ezzel összefüggésben a nemrég bevezetett szolgálati jogviszony - miatt, az ágazat kormányzati vezetője, Kásler Miklós a szaktárca közösségi oldalán egy órája publikált videóban egy szót sem ejtett a nagygyűlésről, igaz, kérdést sem kapott erről az interjú készítőjétől.

Arról viszont beszélt a miniszter, hogy Magyarországon is fel kell készülni a negyedik hullámra, s mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy minél többen megkapják az oltásukat. A beoltatlanokat személyesen fogják megkeresni az orvosaik, és megpróbálják megérteni velük, hogy a saját érdekük érdekében adassák be a vakcinát, mert ez az egyetlen igazán hatékony védekezési forma. Kásler Miklós az interjúban értetlenségét fejezte ki, hogy több százezer ember miért nem veszi fel még mindig az oltást.

Arra hívta fel a figyelmet, hogy Angliában öt hét alatt megötszöröződött a fetőzöttek száma, Hollandiában pedig az utolsó 10 napban emelkedett meredeken a koronavírust elkapók tábora: ott egységnyi lakosra már ugyanannyi fertőzött jut, mint Angliában. Izraelben is aggasztó a helyzet, pedig a lakosság 80 százaléka kétszeresen átoltott Pfizer-vakcinával. Mindebből azt a tanulságot vonta le a miniszter, hogy nálunk is előre kell sorolni a harmadik oltást és el kell indítani a vakcinázás újabb körét.

(Korábbi bejelentés szerint augusztus elsejétől - vagyis holnaptól - indul Magyarországon a harmadik oltási kör. Szakértők azt tanácsolják, hogy a második dózis felvétele után legalább négy hónap elteltével történjen meg a harmadik oltás beadatása.)

Kásler szerint szakmai gérmiumok azokat az oltásokat preferálják harmadikként, amelyek különböznek az első kettőtől (vagyis két Szputnyik után például egy Pfizer alakíthat ki kellő védettséget - a szerk.).

A miniszter badarságnak nevezte azokat a politikai nyilatkozatokat (a Mi Hazánk Mozgalom részéről), amelyek szerint a gyermekekre nézve veszélyes lenne az oltás. Szerinte "ilyen utalás nincs a szakmai irodalomban".

Kérdésre válaszolva kitért az egyes vakcinák hatékonysági vizsgálatára. Mint mondta, a február 15. és június 10. közötti időszakban (amikor 3,5 millió embert oltottak be) a statisztikai vizsgálatok arra jutottak, hogy az oltásoknak betudhatóan a lehetséges fertőzéseket 80 százalékában sikerült megelőzni. Az egyes vakcinákat vizsgálva a Pfizerrel oltottak 84 százalékánák mutatták ki ezt az eredményt, a Moderna esetében 88 százalékban, az AstraZeneca esetében 73 százalékról lehet beszélni, a kínai Sinopharm indexe 73 százalék, végül az orosz Szputnyiké 88 százalék. Vagyis a miniszter szerint nem igaz, hogy a keleti vakcinák alkalmatlanok.

Hozzátette, hogy ugyanezen számítás szerint a lehetséges halálozások 90 százalékát sikerült megelőzni az oltásokkal, az esetek majdnem felében a keleti vakcinákkal sikerült elérni ezt az eredményt. Eközben "Nyugatról nem érkezett elegendő vakcina".

Szóba került az Egészséges Budapest Program is amelynek a végrehajtása a miniszter szerint a járvány alatt sem állt le: az elmúlt héten is 13 milliárd forint értékű fejlesztést adott át személyesen - közölte.

Végül a tokiói olimpia került terítékre. Káslert nagyon megdöbbentette, hogy milyen megjegyzéseket kaptak "nagy formátumú versenyzőink", akiket "az egész világban respektálnak". Kérdésre elmondta, hogy konkrétan Hosszú Katinkára gondol.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Moszkvában is hiánycikk lesz a benzin?
Elek Lenke | 2026. június 29. 19:13
Szigorú ellenőrzés alatt állnak a moszkvai benzinkutak, ami elsőre meglepően hangzik, hiszen Oroszország a világ egyik legnagyobb kőolajtermelője. Az elmúlt hetek eseményei tükrében azonban mindez nem tűnik elképzelhetetlennek.
Makro / Külgazdaság Ismét megmozdult a föld Venezuelában
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 17:24
De nem volt olyan erős a rengés, mint korábban.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „sokkoló állapotban” találtuk a költségvetést a kormányülésen
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 16:08
A miniszterelnök az Országgyűlés rendkívüli ülése előtt elmondott napirend előtti felszólalásában a magyar költségvetés helyzetéről is beszélt.
Makro / Külgazdaság Lövöldözés volt Németországban, öt halott
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 15:13
Az indíték nem ismert.
Makro / Külgazdaság Nem lesz az amerikai gazdaság örömünnepe a foci-vb?
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 14:22
Így alakult a helyzet a kieséses meccsek előtt.
Makro / Külgazdaság A hőségre az üzemanyagárak sem mozdulnak
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 12:10
Holnaptól sem a 95-ös benzin, sem pedig a gázolaj ára nem változik. A kutak várják a közel-keleti békét, meg persze a védett üzemanyagár kivezetését.
Makro / Külgazdaság Nemcsak az időjárás, a költségvetés helyzete is nagyon meleg
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 10:21
Magyar Péter: „Az előző kormány tevékenysége miatt akár 7-8 százalék is lehet az idei költségvetési hiány.”
Makro / Külgazdaság Egy-két milliárdos cég különösen jól járhat az óriásplakátok betiltásával
Vámosi Ágoston | 2026. június 29. 10:03
Október 1-jétől Budapest nagy részéről eltünteti a reklámfelületeket a Fővárosi Önkormányzat rendelete, néhány kivétellel. A Privátbankárnak egy iparági szereplő arról beszélt, hogy a bontás sokba kerül, és perek tucatjai várhatók. De mennyibe kerül egy reklámháló a Széll Kálmán téren, vagy az Oktogonon, és melyik cégtípus a legnagyobb vesztese a döntésnek?
Makro / Külgazdaság Ennek örülhettek a vásárlók a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiban
Kollár Dóra | 2026. június 29. 05:57
Megérkezett az új Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés.
Makro / Külgazdaság Van olyan magyar régió, ahol a fiatal nők harmada nem dolgozik és nem is tanul
Privátbankár.hu | 2026. június 28. 16:59
Óriásiak a területi különbségek Magyarországon a NEET- (nem dolgozó, nem tanuló) fiatalok arányát nézve. Budapest előzi a legjobb uniós ország arányát is, Észak-Magyarországon és Észak-Alföldön viszont katasztrofális a helyzet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG