3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Kutyákkal vizsgálják át a Hawaii-hoz tartozó Maui szigetén porrá égett település maradványait az áldozatok után kutatva. 

A leégett Lahaina városban az egykori épületek kevesebb mint 10 százalékát nézték át eddig a mentésben résztvevők. A megtalált 93 halott közül még csak néhányat tudtak azonosítani - mondta az MTI szerint John Pelletier,  a sziget rendőrfőnöke. 

A rendőri vezető hozzátette, hogy az áldozatok száma várhatóan tovább növekszik, megfogalmazása szerint "senki nem tudja még igazán a nagyságrendet".  


A helyi hatóságok arra kérték azokat, akiknek eltűnt hozzátartozójuk a tűzvész után, hogy DNS-minta eljuttatásával segítsék a halottak azonosítását. A rendőrfőnök szerint pontos szám nincsen az eltűntekről, de a különböző jelentések szerint még mindig százakról van szó, pénteken ezer emberről beszéltek.

Óriási pusztítás Mauin. Fotó: AP Photo/Rick Bowmer / MTI Fotóbank
Óriási pusztítás Mauin. Fotó: AP Photo/Rick Bowmer / MTI Fotóbank

A Hawaii-szigetekhez tartozó Maui szigetén kedden csaptak fel a lángok, amelyek a száraz bozótban és erős szélben rendkívül gyorsan elérték a lakott területet. A történelmi Lahaina város, az egykori Hawaii Királyság fővárosa szinte teljesen elpusztult. Josh Green kormányzó a hétvégén a helyszínen tett látogatásán elmondta, hogy 2200 épület pusztult el vagy sérült meg, csaknem 90 százaléka lakóépület. Arról is beszámolt, hogy a tűzvész mintegy 6 milliárd dollár (mintegy 21 ezer milliárd forint) kárt okozott.

A természeti katasztrófa a vasárnap megerősített 93 halálos áldozattal az elmúlt évszázad legsúlyosabb erdőtüze az Egyesült Államokban, Hawaii történetében pedig a feljegyzések óta a második legpusztítóbb természeti csapás.

Hawaii szövetségi állam főügyésze vizsgálatot indított annak kiderítésére, hogy miért nem működtek a szigeten a természeti katasztrófákat jelző szirénák. A hatóságok ezt elismerve azt közölték, hogy mobiltelefonokra küldtek figyelmeztető üzeneteket, valamint televízió- és rádióközleményeket adtak ki, ugyanakkor korábban már kiderült, hogy a lángok miatt az adótornyok nagy része akkor már nem működött. Maui sziget tűzoltó-főnöke, Brad Ventura úgy nyilatkozott, hogy a lángok olyan sebességgel terjedtek át a bozótról a lakóépületekre, hogy gyakorlatilag nem volt ideje a vészhelyzet-kezelő ügynökségnek. 

 A Hawaii-on bekövetkezett természeti katasztrófáról Ferenc pápa is megemlékezett vasárnapi imájában a római Szent Péter téren összegyűlt tömeg előtt. Maui katolikus közössége egyfajta csodaként emlegeti, hogy miközben Lahaina városa szinte teljesen elpusztult a tűzben, történelmi templomuk, a Maria Lanakila templom - a tetőben esett kisebb károkat leszámítva - szinte érintetlenül vészelte át a katasztrófát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Most már biztos: leáll Paks, asztalra került a kikapcsolási terv – újabb részletek
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:00
Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon mondta el a részleteket, kemény lépésekkel készül a kormány.
Makro / Külgazdaság Füstfelhő Szentpétervár felett: külföldre menekülhet az orosz Amazon az ukrán dróncsapások elől
Wéber Balázs | 2026. július 30. 17:01
Kazahsztánban hozna létre raktárbázisokat a legnagyobb orosz online kiskereskedő cég, amelynek infrastruktúráját tucatnyi ukrán dróntámadás érte az elmúlt két hétben. A csapásokban több milliárd dollár értékű áru semmisült meg. Ukrajna célja a cég és az orosz bankrendszer bedöntése, és nem utolsósorban a háború elvitele az orosz átlagemberekhez.
Makro / Külgazdaság Rossz hír a németeknek, többet fizettek a boltokban júliusban
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 14:36
2,8 százalékra gyorsult az infláció júliusban.
Makro / Külgazdaság Akár már csütörtökön teljesen lekapcsolhatják a paksi atomerőművet
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 12:17
A Duna alacsony vízállása a leállás oka, a folyó kiszáradása jövő hétre csak súlyosbodni fog.
Makro / Külgazdaság Elárulták az elemzők, miért lassult a gazdasági növekedés a kormányváltás után
Imre Lőrinc | 2026. július 30. 11:57
Az új kormányzati struktúra felállása, a kevésbé költekező fiskális politika és a nagy állami beruházások felülvizsgálata is hozzájárulhattak ahhoz, hogy az idei második negyedévben lassult a magyar gazdaság növekedési üteme az év első három hónapjához képest.
Makro / Külgazdaság Republikon: 20 százalék a Fidesz-KDNP támogatottsága
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 11:21
A teljes népességre vetítve 58-20 az állás a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP között.
Makro / Külgazdaság Nagy átalakítás jön az iskoláknál, elveszíti irányító jellegét a Klebelsberg Központ
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 10:40
2027. január 1-től a Lannert Judit vezette Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium felel az iskolákért. A tankerületi igazgatói pozíciókra augusztus 20-tól lehet pályázni.
Makro / Külgazdaság Visszaesett a magyar energiahordozók exportja, de így is szép adatot közölt a KSH
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 08:40
Az export éves emelkedése több mint kétéves csúcsot döntött, a júniusi kivitel értéke közel 15 milliárd euró volt.
Makro / Külgazdaság Megjött a várva várt szám: kisebb csalódást okozott a magyar GDP
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 08:30
2026 második negyedévében (áprilistól június végéig) a magyar gazdaság teljesítménye 1,7 százalékkal meghaladta a 2025. második negyedévit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) első becslésében. A mutató enyhén alacsonyabb az elemzői várakozások 1,8 százalékos átlagánál és az éves ütem a nyers adatok alapján megegyezik az első negyedévben látott növekedéssel.
Makro / Külgazdaság Túl alacsony a Duna, a 3. blokk leállása után újabb korlátozást vezettek be az atomerőműnél
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 07:29
A Paksi Atomerőmű 2. blokkja is félgőzzel működik csütörtök reggel 7 órától.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG