2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A benzin literjének bruttó átlagára 2, míg a gázolajé 4 forinttal megy feljebb december 23-ától.

Kis pihenő után ismét drágulnak a hazai üzemanyagok - derül ki a holtankoljak.hu közléséből. Eszerint karácsony előtt egy nappal a 95-ös benzin átlagára várhatóan bruttó 2, míg a gázolajé bruttó 4 forinttal emelkedik.

Megint mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk az autósoknak. Fotó: depositphotos
Megint mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk az autósoknak. Fotó: depositphotos

Így december 23-ától a következő átlagárakkal találkozhatunk a hazai benzinkutakon: 

95-ös benzin: 366 Ft/liter

Gázolaj: 389 Ft/liter 

A drágulás annak tudható be, hogy a hazai üzemanyagárak meghatározásánál irányadó világpiaci kőolajárak emelkedtek. Nagyon optimista volt ugyanis a piac a múlt héten a koronavírus elleni vakcinák engedélyezései kapcsán. Így az északi-tengeri Brent típusú olaj ára tovább emelkedett, a hét eleji 50,44 dolláros szintről vasárnap estig egészen 52,32 dollárig ment fel, ez több mint 3 százalékos drágulás.

A hazai üzemanyagárakra hatással lévő másik tényező, a dollár-forint árfolyam a múlt héten viszont alig változott, a zöldhasú egységéért átlagban 292 forintot kellett fizetni. E két tényező együttes hatásaként született döntés a hazai üzemanyagárak emeléséről.

Amelynek következtében tovább nőtt az árolló a gázolaj javára a benzinnel szemben, az már 23 forintos. Mint grafikonunkon látható, ennél nagyobb különbségre utoljára még a járvány első hullámának tombolásakor, április végén volt példa. 

Előretekintve azonban azt lehet mondani, hogy van esélye az áremelkedési trend megtorpanásának. A legfrissebb, kedvezőtlen vakcina-hírek hatására ugyanis ma reggel az olajárak nagyot zuhantak, a Brent típus jegyzése például közel 3,5 százalékkal, aminek következtében az visszatért az egy héttel korábbi, 50,4 dollár körüli szintre. Ugyanakkor a dollár erősödött a forinttal szemben, három egységgel izmosodva átlépte a 295-ös szintet.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meddig tarthatnak az árstopok?
Herman Bernadett | 2026. március 16. 19:23
Az infláció már alacsony, az árstopok kivezetése mégsincs napirenden, hiába panaszkodnak az érintett kereskedők, hogy fenntarthatatlan a helyzet – erről is beszélt a Trend FM hétfői adásában Herman Bernadett, a Privátbankár főmunkatársa. 
Makro / Külgazdaság Levelet írt a magyar miniszter – új fronton ütközhet az EU-val a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:01
Az agráriumot érinti a magyar kérés.
Makro / Külgazdaság Még egy országot kiüthet az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 17:27
Az üzemanyagválságra készülnek.
Makro / Külgazdaság Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:42
Új vezetéket húznak fel a két ország közt.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a jövő a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:50
Egy hajót átengedtek.
Makro / Külgazdaság Semjén Zsolt alapítványát alaposan leminősítette az ÁSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:06
A számvevőszék elemzői hiába keresték a gazdálkodási adatokat a miniszterelnök-helyettes által elnökölt alapítványnál.
Makro / Külgazdaság Mit mond Jaksity György Trumpról, a világgazdaságról, a dollárról és a forintról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:29
A Klasszis Klub Live következő, március 24-én 15 óra 30 perckor kezdődő egyórás élő adásának vendége ezúttal a Concorde Értékpapír Zrt. közgazdász végzettségű alapítója, elnöke, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke lesz. Szokás szerint azonban nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Romlik a helyzet: Japán is elszánta magát, bevetik a stratégiai eszközt
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 10:32
Az Irán ellen indított háború újabb baljós következménye.
Makro / Külgazdaság Befagytak a mutatók, nem moccan a munkanélküliségi adat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:54
Évek óta alig változik a kiemelt statisztikai ráta.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: dollármilliárdokkal tömi Putyin zsebét az újabb háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:02
Szerinte még mindig csak színlel az oroszok első embere.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG