2p
A CIA vezetője szerint az Iszlám Állam támadást intézhet az Egyesült Államok ellen - repülőgép-eltérítésekről beszélnek.
Nem sok minden maradt Rakkából - Fotó: EPA/YOUSSEF RABIH YOUSSEF

Mike Pompeo egy biztonságpolitikával foglalkozó kutatóintézet washingtoni rendezvényén kifejtette: bár az Iszlám Állam terroristáit kiűzték a szíriai Rakka városából, a terrorszervezet változatlanul "óriási fenyegetést" jelent.

Újabb szeptember 11-re készülnek

Pompeo elmondta, a világban mindenütt ott vannak a terroristák, akik a kereskedelmi repülőjáratokat eltérítve jelentenek veszélyt a nyugat-európai országokra és az Egyesült Államokra. Elmondta, hogy az amerikai belbiztonsági minisztérium a repülőtereken már hozott speciális intézkedéseket, amelyek kiszűrhetik "a kereskedelmi járatokon érzékelhető fenyegetést". Erről beszélt szerdán az Egyesült Államok londoni nagykövetségén Elaine Duke, a belbiztonsági minisztérium ügyvezető irányítója is, aki szerint a terroristák repülőgép-eltérítésre készülnek, s erről az amerikai hírszerzésnek vannak is információi.

Az Iszlám Államot le lehet győzni, de a terrorizmust nem

A Demokráciák Védelméért Alapítvány rendezvényén Pompeo - Rakkára utalva, ahol a  terroristák kikiáltották kalifátusukat - kifejtette, hogy "a kalifátus összeomlása nagyszerű hír, de csak részben", mert az Iszlám Állam a jövőben átalakulhat valami más terrorszervezetté. "Őrültség lenne azt jósolni, hogy az Iszlám Államnak nem lesznek utódjai" - hangoztatta Pompeo.

Leszögezte: az Egyesült Államok továbbra is komolyan veszi az Iszlám Államot és a vele kapcsolatban álló terrorcsoportokat, mind a Közel-Keleten, mind Délkelet-Ázsiában.

Észak-Korea hamarosan készen áll majd a nukleáris csapásra

A CIA igazgatója szót ejtett Észak-Koreáról és Iránról is. Észak-Koreáról azt mondta: Phenjan pár hónapon belül képes lesz arra, hogy tökéletesítse atomfegyverzetét. "Ma közelebb állnak hozzá, mint öt évvel ezelőtt és arra számítok, hogy ha a nemzetközi közösség nem szorítja vissza őket, akkor öt hónapon belül sikerül tökéletesíteniük a arzenáljukat" - szögezte le.

Iránnal kapcsolatban Pompeo fontosnak mondta, hogy az amerikai elnök mindent megtegyen annak érdekében, hogy Teherán ne legyen képes atombomba előállítására. Egyetértett a Teheránnal kötött többhatalmi atomalku fenntartásával, de szigorúbb ellenőrzést sürgetett.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Trump ennek az adatnak aligha örült
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:55
A vártnál rosszabb lett egy amerikai gazdasági szám.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályék közt megint óriási volt az egyetértés
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:33
Egyhangú volt a kamatdöntés.
Makro / Külgazdaság Tömegével zárják be Ukrajnában a gyógyszertárakat
Kormos Olga | 2025. november 5. 19:13
Csak két patikalánc 175 telephelye szűnt meg az év eleje óta a háborúban álló Ukrajnában, de a többi sincs jó helyzetben.
Makro / Külgazdaság Két világhatalom közé szorult Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 17:10
A magyar miniszterelnök amerikai útja akár a választások szempontjából is izgalmas lehet, azon ugyanis energetikai kérdések, többek között a korábban bejelentett orosz cégek elleni olajembargó is terítékre kerül. Ha Orbán Viktornak nem sikerül haladékot kapnia Donald Trumptól annak a hazai üzemanyagárakra is hatása lehet, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Reggeli Start cím műsorában.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe fog kerülni a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 11:44
Továbbra sem változnak a nagykereskedelmi árak a benzin és a gázolaj tekintetében sem.
Makro / Külgazdaság Megjött a Trump-hatás az amerikai autóeladásokra
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 19:21
Az Egyesült Államokban csökkent a könnyű járművek értékesítése októberben, mivel a szövetségi kormány elektromosautó-támogatásainak megszűnése visszavetette a keresletet az akkumulátoros járművek iránt. Emellett a munkaerőpiac lassulása és a vámok miatt várható áremelkedés is korlátozhatja az idei évben a lehetséges fellendülést.
Makro / Külgazdaság Lesz ítélet az MNB-botrányokban a választásokig? Erről is kérdezzük Simor Andrást a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 11:09
A volt jegybankelnök, közgazdász november 12-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor nekiment a K&H Bank elemzőjének
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 09:42
A kormányfő szerint beálltak a bankok a Tisza párt mögé, ezért kritizálják a gazdaságpolitikáját. 
Makro / Külgazdaság Vidéken alig épült idén új lakás az országban
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 08:30
Budapest után a legtöbb új lakást Siófokon adták át.
Makro / Külgazdaság Nehéz helyzetbe kerülhet Orbán Viktor, ha betartja Donald Trump, amit mondott
Király Béla | 2025. november 4. 05:44
Az amerikai adminisztráció szeretné tárgyalóasztalhoz kényszeríteni az oroszokat, ennek érdekében az egyik legfontosabb bevételi forrásukat, a gáz- és olajeladást korlátoznák. Ráadásul Donald Trump hétvégi megszólalása szerint nem fog Orbán Viktornak mentességet adni, így a szankció belátható időn belül a jelentős importkitettsége miatt Magyarországot is érinti. A magyar és az amerikai vezető pénteki találkozóján így már az is fontos eredmény lenne, ha Trump haladékot adna.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG