12 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4039 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt két idős, krónikus beteg (egyikük 87, másikuk 66 éves). Ezzel 553 főre emelkedett az elhunytak száma, 2391-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1095 fő. Az aktív fertőzöttek 41%-a, az elhunytak 59%-a, a gyógyultak 48%-a budapesti. 321 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 19-en vannak lélegeztetőgépen.
Az országos tisztifőorvos az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján arról beszélt: jelentősen és folyamatosan csökken az aktív koronavírus-fertőzöttek száma. Müller Cecília szerint ez annak köszönhető, hogy nagy mértékben nő a gyógyultak száma, ami már kétszerese az aktív fertőzöttekének.
A szankciókat ideiglenes felfüggesztik.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




