4p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A házasságkötések száma viszont nagyot nőtt.

Az előzetes adatok szerint 2021 júniusában 7621 gyermek született, és 9764-en haltak meg. 2020 júniusához viszonyítva az élveszületések száma 1,6 százalékkal csökkent, a halálozásoké 0,4 százalékkal emelkedett. 7742 pár kötött házasságot, ami 31 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszaki értéket. Az elmúlt tizenkét hónap népmozgalmi folyamatait tekintve, azaz 2020. július és 2021. június között a születések száma 0,5, a halálozásoké 24, a házasságkötéseké 6,1 százalékkal több volt az egy évvel korábbinál.

2021 júniusában:

  • 7621 gyermek született, 1,6 százalékkal, 122 újszülöttel kevesebb, mint 2020 júniusában.
  • 9764 fő vesztette életét, 0,4 százalékkal, 41 fővel több az egy évvel korábbinál. A halálozások száma a jelentős tavaszi emelkedést követően visszaállt a korábbi évek júniusait jellemző szintre.
  • A halálozások száma nagyjából megegyezett az előző év azonos időszakival, miközben a születések száma kismértékben csökkent, ennek következtében a természetes fogyás 8,2 százalékkal nőtt, és a 2020. júniusi 1980-nal szemben 2143 fő volt.
  • Jelentős mértékben nőtt a házasságkötések száma, 7742 pár lépett frigyre, ami 31 százalékkal, 1840-nel több a 2020. júniusinál.

2021. január–júniusban:

  • 44 069 gyermek jött világra, ez 0,6 százalékkal, 280 újszülöttel kevesebb a 2020. január–júniusinál. Ezen belül januárban 9,4, április–júniusban 1,5 százalékkal kevesebb, míg februárban 1,4, márciusban 10 százalékkal több volt az élveszületések száma 2020 azonos hónapjaihoz képest.
  • A teljes termékenységi arányszám 1 nőre számított becsült értéke 1,51 volt a 2020. január–júniusra számított 1,50-hoz képest.
  • 79 844-en haltak meg, 23 százalékkal, 15 074-gyel többen, mint egy évvel korábban. Januárban 17, februárban 6,4, március–áprilisban 50, májusban 11, júniusban 0,4 százalékkal többen hunytak el, mint az előző év azonos időszakában.
  • A halálozások száma nagymértékben emelkedett, a születéseké viszont kismértékben csökkent, ennek következtében a természetes fogyás a 2020. január–júniusi 20 421-gyel szemben 35 775 fő volt, ami 75 százalékos emelkedést jelentett.
  • 31 765 pár kötött házasságot, ez 19 százalékkal, 4991-gyel több az egy évvel korábbinál. 
  • Január–februárban 7,0 százalékkal kevesebb, ezt követően márciusban 5,2, áprilisban 29, májusban 49, júniusban 31 százalékkal több frigyet regisztráltak, mint 2020 azonos hónapjaiban.
  • Ezer lakosra 9,1 élveszületés és 16,6 halálozás jutott. Az élveszületés közel azonos, a halálozás 3,2 ezrelékponttal magasabb volt a 2020. január–júniusinál, ennek következtében a természetes fogyás 3,2 ezrelékponttal, 7,4 ezrelékre emelkedett. 2021 január–júniusában ezer élveszületésre 3,1 csecsemőhalálozás jutott, ami 0,9 ezrelékpontos csökkenés az előző év azonos időszakához képest. A házasságkötési arányszám 6,6 ezrelék volt, ez 1,1 ezrelékpontos növekedés 2020 azonos időszakához viszonyítva.

  • A születések száma Budapesten (8,1 százalék), Észak-Magyarországon (0,6 százalék) és Pest régióban (0,2 százalék) csökkent, a többi régióban emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A legnagyobb mértékű növekedés Közép-Dunántúlon (7,2 százalék), a legkisebb Észak-Alföldön (0,3 százalék) volt.
  • A halálozások száma az összes régióban nőtt: a legnagyobb mértékben, 31 százalékkal Dél-Dunántúlon, a legkevésbé, 17 százalékkal Budapesten.
  • A természetes fogyás a halálozások számának a születéseknél nagyobb mértékű emelkedése miatt az összes régióban nőtt: a leginkább Pest régióban (138 százalék) és Észak-Alföldön (107 százalék), a legkisebb mértékben Közép-Dunántúlon (52 százalék) és Dél-Alföldön (54 százalék).
  • A házasságkötések száma az összes régióban emelkedett: a legjelentősebben, egyaránt 26 százalékkal Nyugat- és Közép-Dunántúlon, míg a legkevésbé, 8,4 százalékkal Budapesten.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az OECD-n kívüli országok húzhatják az olajkereslet növekedését
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:14
Idén napi 1,4 millió hordóval, jövőre további 1,3 millió hordóval emelkedhet a globális olajkereslet az OPEC előrejelzése szerint. A szervezet a világgazdaság növekedési ütemével kapcsolatban is előrejelzéseket adott az idei és a jövő évre.
Makro / Külgazdaság Elkezdődött az új birodalomépítés korszaka, Venezuela csak az első lépés
Imre Lőrinc | 2026. január 14. 16:07
Az olajról, Kínáról, és az új birodalomépítési törekvésekről szólt az Egyesült Államok venezuelai beavatkozása – erről beszélt a Bécsben már 31. alkalommal megrendezett Közép- és Kelet-európai Fórumon az UniCredit Befektetési Intézetének igazgatója. Edoardo Campanella a lapunknak adott interjúban a dél-amerikai ország mellett kitért Grönland helyzetére is. Illetve azt is megtudtuk, hogy hol zárhat idén a magyar növekedés régiós összevetésben.
Makro / Külgazdaság Élő beszélgetés László Csabával – a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 15:16
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Nagyon bejött az elektromos fordulat az Audinak
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 11:16
Az elektromos modellek megrendelései mintegy 58 százalékkal ugrottak meg.
Makro / Külgazdaság Közel háromszorosa a román infláció a magyarnak
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 10:42
Decemberben 9,69 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Nem elég, hogy csúsznak az utak, még a dízel is drágább lesz
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 09:46
A benzin nem drágul legalább.
Makro / Külgazdaság Válságot hagy maga után Lázár János
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 08:30
Bár úgy tűnt, a miniszteri teendőit az áprilisi választásokig már nem ellátó politikus által irányított építőipar szeptemberben és októberben kikerült a negatív spirálból, novemberben jött a feketeleves.
Makro / Külgazdaság Ön is kérdezheti élőben László Csabát! Ma délután fél 4-kor a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 07:54
A volt pénzügyminiszter lesz a vendége a Klasszis Média immár 6. évfolyamába lévő egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság A Fed célja fölött megakadt az amerikai éves infláció: 2,7 százalék volt decemberben is
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 16:40
Az Egyesült Államokban az elemzői várakozásoknak megfelelően az előző havival azonos, 2,7 százalék volt az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme decemberben az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics kedden közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Az olcsó energia sem tudott segíteni a magyar gazdaságnak
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 12:45
A magyar gazdaság 2025-ben is gyenge, nagyjából 0,5 százalékos növekedést érhetett el, ami folytatása az elmúlt évek stagnálásának. Pedig a kormány egyik korábbi magyarázata, ami a magas energiaárakat okolta, szerencsére tavaly már nem állta meg a helyét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG