2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az már biztos, hogy David Cameron távozik, ezért a Konzervatív Pártnak új miniszterelnököt kell jelölnie.
David Cameron távozik

Theresa May belügyminiszter és Andrea Leadsom energiaipari államtitkár kapta a legtöbb szavazatot a kormányzó brit Konzervatív Párt vezetőjelölt-választásának csütörtökön tartott második fordulójában, így a párttagság közülük választhatja meg őszig az új konzervatív vezetőt, aki egyben Nagy-Britannia következő miniszterelnöke is lesz.

Mayre a csütörtök este ismertetett adatok szerint az alsóházi konzervatív frakció 199 tagja szavazott. Andrea Leadsom 84 voksot szerzett.

A keddi első forduló után versenyben maradt Michael Gove igazságügyi miniszterre 46-an voksoltak, és a szabályok értelmében ő - mint a legkevesebb szavazatot szerző jelölt - kiesett a további versengésből.

Thatcher után a második

A 125 ezer fizető párttag szeptember 9-én lezáruló szavazásának győztese Margaret Thatcher után Nagy-Britannia második női miniszterelnöke lesz.

A Konzervatív Párt élére azért kell új vezetőt választani, mert David Cameron miniszterelnök, a párt jelenlegi vezetője a brit EU-tagságról június 23-án tartott népszavazás másnapján bejelentette, hogy őszig távozik tisztségéből.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG