2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A dél-koreai hírszerzés szerint észak-koreai hackerek 1,5 ezer milliárd von, vagyis 1,2 milliárd dollárnak megfelelő kriptovalutát és más virtuális eszközöket loptak el az elmúlt öt évben. Az összeg nagyrészét az ország atomprogramjára költhették.

A dél-koreai Nemzeti Hírszerző Szolgálat (NIS) szerint Észak-Korea képessége a kibernetikai bűncselekmények elkövetésére az egyik legjobbá vált a világon, miután az ENSZ újabb szankciókat vezetett be az országgal szemben atomprogramja miatt. Az említett szankciók megtiltják az északi-koreai gazdaság számára kulcsfontosságú termékek exportját, mint például a szén, a textíliák, vagy a hal és a tenger gyümölcsei. Emiatt Észak-Korea további gazdasági visszaesést szenvedett el. Szakértők és illetékesek szerint az észak-koreai kormány ezért fordult a kiberbűnözés felé, amelynek bevételeit a gazdaságának és atomfegyvereinek a finanszírozására fordítja.

Az ellopott kibervagyont Észak-Korea nukleárisfegyver-programjára fordíthatta. Fotó: Depositphotos
Az ellopott kibervagyont Észak-Korea nukleárisfegyver-programjára fordíthatta. Fotó: Depositphotos

A terv sikeressége az ellopott összeg nagysága mellett abban is megmutatkozik, hogy a nehéz gazdasági helyzet ellenére idén rekordszámú rakétakísérletet hajtott végre Észak-Korea. Szakértők szerint az ország vezetése egyrészt modernizálni akarja az arzenálját, másrészt javítani akar alkupozícióján a riválisaival folytatott tárgyalásokon.

A NIS szerint az államilag támogatott észak-koreai hackerek csak 2022-ben mintegy 78 milliárd dollárt loptak el az interneten keresztül. A szervezet hozzátette, hogy Észak-Korea várhatóan még több kibertámadást fog végrehajtani a jövőben.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyi magyar áldozata volt az embertelen hőhullámnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 09:58
A Nemzeti Népegészségügyi Központ összesítette a június 27. és 30. közötti adatokat.
Makro / Külgazdaság Már a budapesti rendőrség vizsgálja Szijjártó Péter ügyét, akár három év börtönt is kaphat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 14:02
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség szerint fennállhat a vesztegetés elfogadásának gyanúja, és átadták az ügyet a BRFK-nak.
Makro / Külgazdaság Tarr Zoltán: Miniszterként nincs beleszólásom a közmédia mindennapi működésébe
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:42
Arról is beszélt, hogy az intézmény átvilágítását sem a minisztérium végzi.
Makro / Külgazdaság Egy hónapja volt utoljára ilyen olcsó a benzin, szombattól még kevesebbe kerül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:14
A dízel nagykereskedelmi ára is csökken 3 forinttal, a benzin ára pedig július elseje óta nem látott szintre csökkenhet szombattól.
Makro / Külgazdaság A várakozásoknak megfelelő bevételnövekedést ért el a Richter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:52
Az eredményt 27,1 milliárd forint árfolyamveszteség terhelte.
Makro / Külgazdaság Satuféket nyomott az infláció, főleg a nyugdíjasok jártak jól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:30
Tovább csökkent az infláció júliusban a KSH friss adatai szerint. Éves összevetésben mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek az árak, júniushoz képest pedig csökkentek.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, hogy mekkorát kaszált idén eddig a Mol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:05
A társaság jelentős növekedést ér el a második negyedévben.
Makro / Külgazdaság Súlyos kijelentést tett Magyar Péter: szerinte az Orbán-kormány tudta, hogy baj van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:59
Azzal vádolta meg Orbán Viktort a kormányfő, hogy elődje tudta, a magyar energiarendszer a végnapjait éli, az összedőlés szélén áll, mégsem tett semmit.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG