1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Az euróövezetben is nőtt az ágazat termelése májusban.

Májusban már a második egymást követő hónapban nőtt az építőipari termelés az euróövezetben és az Európai Unióban éves összevetésben – derült ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adataiból. Az euróövezet építőipari termelése az egy évvel korábbihoz képest 2,9 százalékkal nőtt májusban, miután áprilisban nagyobb, 4,7 százalékos emelkedést regisztráltak. Szezonális kiigazítással az euróövezetben 1,7 százalékkal csökkent az építőipari termelés áprilishoz képest, amikor még 4,3 százalékos növekedést jegyzetek föl.

Az Európai Unióban éves szinten 2,7 százalékkal nőtt az építőipari termelés májusban az előző havi 4 százalékos éves bővülést követően. Havi szinten 1,3 százalékkal csökkent az ágazat termelése az áprilisi 3,5 százalékos emelkedés után.

Havi szinten a legnagyobb mértékben Szlovéniában (+5,4 százalék), Magyarországon (+2,5 százalék) és Csehországban (+2,3 százalék) nőtt az építőpari termelés, éves összevetésben pedig Spanyolországban (+44,6 százalék), Csehországban (+11,6 százalék), valamint Magyarországon és Portugáliában (egyaránt +5,4 százalék).

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kárpátalján is áramszüntet okozott a 650 drónos orosz támadás
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 13:43
Az ukrajnai energetikai infrastruktúrát támadta az orosz hadsereg, a helyreállítás napközben is tart. Zaporizzsjában lakóépületet is ért találat.
Makro / Külgazdaság Az ingyenes készpénzfelvétel kétszeresére bővítését javasolja a parlament gazdasági bizottsága
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 13:26
300 ezer forint lenne az új limit a törvényjavaslat szerint, amiről még idén dönthet az Országgyűlés.
Makro / Külgazdaság A csehek is jól leköröztek növekedésben
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 12:15
A vártnál nagyobb növekedést ért el az euróövezeti bruttó hazai termék a harmadik negyedévben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön kiadott jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Kihúzta a kormány a gyufát a Kereskedelmi Szövetségnél
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 11:15
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt kiterjesztette azt új termékekre is – közölte a szervezet.
Makro / Külgazdaság A kormány végleg lemondott az euró bevezetéséről
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 10:05
A megszokotthoz képest kifejezetten korán, csütörtök reggel nyolc órára hívta össze a sajtót a szerkesztőségünkbe is megérkező meghívó, azaz a vártnak megfelelően valóban nem maradtunk Kormányinfó nélkül a héten. 
Makro / Külgazdaság Kész, vége: lőttek a kormány idei céljainak
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal friss közlése szerint ugyanis a bruttó hazai termék (GDP) az év első háromnegyedében a naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint mindössze 0,2 százalékkal nőtt, miközben a kormány az egész évre 1 százalékos bővülést prognosztizál még ma is.
Makro / Külgazdaság Három éve a legalacsonyabbra csökkentette a kamatot a Fed
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 06:21
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) 25 bázisponttal csökkentette az irányadó dollárkamatot, 3,75-4,00 százalékos sávra a szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően.
Makro / Külgazdaság NATO-csapatokat von ki Romániából Trump
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:55
A román védelmi minisztérium bejelentette, hogy az Egyesült Államok csökkenteni kívánja a NATO keleti szárnyán állomásozó csapatainak egy részét.
Makro / Külgazdaság Oszkó Péter tisztázta, vállalna-e szerepet egy Tisza-kormányban
Csabai Károly | 2025. október 29. 14:16
Lapcsoportunk élő adásában, a Klasszis Klub Live-ban egy nézőnk kérdezett rá a 2009-2010 közötti Bajnai-kormány pénzügyminiszterénél, mit tenne, ha a 2026-os választásokat megnyerné a Magyar Péter vezette fő ellenzéki erő és felkérnék, legyen tagja az új kabinetnek.
Makro / Külgazdaság Keményen nekiment a Molnak a Janaf
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 13:49
A horvátországi Janaf kőolajvezeték-üzemeltető vállalat cáfolta a pozsonyi Slovnaft vádjait, miszerint megszegte volna a szállítási szerződés feltételeit. A Janaf egyben felszólította a Mol-csoportot, hogy „a jóhiszeműség és tisztesség elvének megfelelően” növelje az olajvezeték operatív kapacitáskihasználását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG