2p
Becslések szerint legalább 300 millió font (több mint 110 milliárd forint) kárt okozhat elmaradt bevételek formájában a brit gazdaságnak Anglia gyors kiesése a brazíliai labdarúgó-világbajnokságról.

Anglia válogatottja két elvesztett mérkőzéssel, pont nélkül már a csoportszakaszban kiesett, amire 1958 óra nem volt példa.

David McCorquodale, a KPMG könyvvizsgáló cég kiskereskedelmi elemzőrészlegének igazgatója a The Sunday Times című konzervatív brit lapnak kijelentette: az angol válogatott korai búcsúja miatt a brit kiskereskedelmi forgalom értékét a korábban vártnak valószínűleg csak a felével növelik a világbajnoksághoz kötődő lakossági kiadások.

Az angol szurkolók nyilvánvalóan nem rendeznek nagy bulikat az Ecuador-Honduras mérkőzés kedvéért - fogalmazott McCorquodale.

Ennyit hozott volna a konyhára

A Brit Kiskereskedelmi Szövetség előzetes becslése szerint a brazíliai világbajnokság összesen 2 milliárd font többletbevételt hozhatott volna a brit gazdaságnak, de ennek egy része már befolyt a forgalmazó hálózatokhoz, mivel sokan vásároltak például új televíziót a torna előtt, és feltöltötték a sör- és borkészleteket is.

A John Lewis kiskereskedelmi lánc arról számolt be, hogy az elmúlt hetekben 47 százalékkal nőtt a tévékészülékek iránti kereslet a tavalyi azonos időszakhoz képest.

Nem folyik a sör

Mindazonáltal az előzetes felmérések azt mutatták, hogy egy-egy angol szurkoló átlagosan 56 fonttal (21 ezer forinttal) költött volna még többet, ha Anglia továbbjut a csoportmérkőzések szakaszából.

Az angol pubokat képviselő szakmai érdekvédelmi szövetség - a Federation of Licensed Victuallers Associations (FLVA) - előzetes várakozásai szerint az ivók 200 millió font (több mint 75 milliárd forint) többletbevételre számíthattak volna minden olyan héten, amelyet az angol válogatott Brazíliában tölt; ez most várhatóan megfeleződik.

A szervezet adatai szerint a sörfogyasztás Anglia rövid vb-szereplése idején is több mint 50 százalékkal, az átlagos napi 24 millió pintről 37 millió pintre emelkedett (egy angol pint 0,568 liter).

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Budapest eltörpül a globális pénzügyi központok mellett
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 17:03
A világ pénzügyi központjairól készített ranglistán 120 várost, vagy országot vizsgáltak, és Budapest annak ellenére is a 107. helyen áll, hogy javított legutóbbi pozícióján. London, Zürich, Frankfurt és Genf is az élbolyban, de az első hely pedig egyetlen ponton múlt.
Makro / Külgazdaság Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 14:16
A benzin néhány forinttal, a dízel viszont jóval olcsóbb a szlovákiai kutaton, mint a magyarországi „védett árak”. Aki Bulgáriában tankol, ennél is kevesebbet fizet az üzemanyagokért. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint az ársapka már nem tartható fenn hosszútávon.
Makro / Külgazdaság Washingtonból jöhet válasz Orbán Viktor uniós vétójára
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:39
Egy demokrata és egy republikánus szenátor szankciókat vetne ki magas rangú magyar képviselőkre, mert Orbán Viktor megvétózta a 90 milliárd eurós, Ukrajnának szánt európai uniós hitelt. Az erről szóló törvényjavaslatot már be is nyújtották, elfogadása esetén Donald Trump dönthetne a szankciók részleteiről.
Makro / Külgazdaság Ettől félt a világ: nem enyhül a hormuzi nyomás
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:08
Abbász Aragcsi szerint Iránnak partmenti államként jogában áll nem átengedni a Hormuzi-szoroson az Egyesült Államok, Izrael, illetve szövetségeseik hajóit.
Makro / Külgazdaság Ideiglenesen leállítják a Török Áramlat gázvezetéket
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:47
A magyar gázellátás szempontjából kulcsfontosságú importútvonal, a Török Áramlat gázvezeték karbantartási munkálatai egy időbe esnek több hazai és regionális szüneteléssel, ami jelentősen szűkíti majd a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:35
A Mol informatikai rendszerátállást hajt végre március 31-ről április 1-re virradó éjszaka, amelynek ideje alatt egyes szolgáltatások átmenetileg korlátozottan lesznek elérhetőek – írja a társaság a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben.
Makro / Külgazdaság A nagy fordulat után sem romlik a helyzet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:45
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad szombaton azt követően, hogy egy nappal korábban hosszú hetek után végre ismét olcsóbb lett a benzin és a dízel literje is.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:21
Lapunk állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetem tanár laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor oldalán elemezte, mi lehet a hatása a közel-keleti válságnak a magyar gazdaságra.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a magyar – kijött a friss statisztika
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:45
Közel kétszer annyian haltak meg februárban, mint ahányan születtek.
Makro / Külgazdaság Újra felütötte a fejét a munkanélküliség Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:30
Az állástalanok száma már 231 ezer fő a KSH friss adatai szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG