4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Svéd repülőgépek érkezhetnek jövőre az ukránokhoz.

  • Tárgyalások zajlanak Ukrajna és Svédország köztött arról, hogy a skandináv ország átadna Gripen harci repülőgépeket az ukrán hadseregnek - közölte az UNN ukrán hírügynökség a kijevi védelmi minisztériumra hivatkozva. Az ukrán védelmi miniszter és helyettese Mikael Buden svéd főparancsnokkal folytatott megbeszélést a két ország katonai együttműködéséről, beleértve a gépek lehetséges átadását is. Mindkét fél megerősítette, hogy politikai és katonai szempontokat is figyelembe vesznek a gépekkel kapcsolatban is.

A csodálatos kijevi Szent Szófia templom is veszélyben van. Fotó: UNESCO
A csodálatos kijevi Szent Szófia templom is veszélyben van. Fotó: UNESCO

  • Orosz harci repülőgépek 19 nagy hatótávolságú rakétát lőttek ki péntek reggel több ukrajnai, köztük kijevi célpontok ellen, a légicsapásokban egy civil is életét vesztette - közölték kijevi tisztviselők. Az orosz légierő jelentése szerint a rakétákat hét Tu-95-ös stratégiai bombázórepülőről indították az ország több megyéjében lévő célpontok ellen. Szerhij Popko, a kijevi katonai közigazgatás vezetője közölte: a Kijevre kilőtt rakétákat a légvédelem kivétel nélkül megsemmisítette. A lehulló rakétatörmelék azonban családi házakat rongált meg a megye több településén - közölte Ruszlan Kravcsenko, a Kijev megyei katonai adminisztráció vezetője. A reggel 7 óra körül elrendelt légiriadó több mint két órán át tartott.
  • Orosz rakétatámadás érte az Ukrajna középső részén található Dnyipropetrovszk megyét is. Szerhij Liszak, a megye kormányzója Telegramon közölte, hogy egy civil meghalt, négy ember megsebesült, kettő közülük súlyosan. A becsapódásokban megrongálódott egy meg nem nevezett ipari létesítmény, és több mint egy tucat lakóépület Pavlohrad és Ternivka városokban, valamint Jurijivszka faluban - fűzte hozzá. Jurij Ihnat, az ukrán légierő szóvivője szerint az ukrán légvédelem 14 beérkező rakétát lőtt le a terület felett.
  • Az ukrán energetikai minisztérium mindeközben bejelentette, hogy csütörtökön támadás érte a Donyeck megyében található Toreck szénbányáját, hozzátéve, hogy egy ember megsebesült, és jelentős károk keletkeztek. Hőerőműveket is találat ért, most veszik számba a károkat.
  • Péntekre virradóra ismét orosz rakétatámadás érte a kelet-ukrajnai Harkiv megye azonos nevű központját is, legkevesebb egy ember megsebesült - közölte a régió kormányzója a Telegramon. Oleh Szinyehubov elmondta: hat Sz-300-as rakéta csapódott be a város két kerületébe, és több lakóépület megrongálódott. Ihor Tyerehov, Harkiv polgármestere öt rakétáról számolt be. A támadás volt hetek óta az első légicsapás-sorozat, amelyet az orosz erők ukrajnai célpontok ellen indítottak. Mindaddig javarészt drónokat vetettek be éjszakai támadások alkalmával. 
  • Október végéig meghaladta a 4,2 milliót, 4 238 010 volt azon ukrajnaiak száma, akik ideiglenes védelmet biztosító menekültstátuszt kaptak az Európai Unió valamely tagállamában - tájékoztatott az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken. Októberben, a szeptember végi adatokhoz képest 51 845-tel nőtt az ideiglenes védelemben részesült ukrajnaiak száma az EU-ban. A legtöbb uniós tagállamban a korábbinál több ukrajnai állampolgárt fogadtak be, egyedül Dánia a kivétel, ahol 4,5 százalékkal (1700-zal) csökkent a befogadott ukrajnaiak száma. A legnagyobb számszerű növekedést Németországban (20 465 fő; 1,7 százalék), Csehországban (6490; 1,8 százalék) és Hollandiában (4005; 3,0 százalék) jegyezték fel. A háború kezdete óta az Ukrajnából érkező menekülteknek a legtöbb ilyen jogállást Németország (1 215 365 fő), Lengyelország (960 620) és Csehország (364 450) biztosította. Magyarország az ideiglenes védelmi státusz bevezetése óta 33 325 ilyen jogállást biztosított ukrajnai menekültek számára.

(UNN/MTI)
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Súlyos kijelentést tett Magyar Péter: szerinte az Orbán-kormány tudta, hogy baj van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:59
Azzal vádolta meg Orbán Viktort a kormányfő, hogy elődje tudta, a magyar energiarendszer a végnapjait éli, az összedőlés szélén áll, mégsem tett semmit.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
Makro / Külgazdaság Március óta nem láttak ilyet Németországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:57
Júniusban az elemzők által vártnál nagyobb mértékben, március óta a leggyorsabb ütemben nőttek a feldolgozóipari megrendelések Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság Elfogyott a lendület az eurózóna boltjaiban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:38
Csalódást okozott a kiskereskedelmi adat.
Makro / Külgazdaság Van egy szerencse is a paksi leállásban, aminek az ipar örülhet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 6. 13:16
A Paksi Atomerőmű teljesítményének jelentős csökkentése és a vállalatok termelésének visszafogása biztosan meglátszik majd a júliusi, de leginkább az augusztusi ipari adatokban. Ősszel viszont pótolhatják a cégek az ebben az időszakban keletkezett kieséseket.
Makro / Külgazdaság Bezsákolt 156 milliárdot a kormány – de még így is önmérsékletet tanúsított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:02
Jóval többet ajánlottak a befektetők.
Makro / Külgazdaság Pénteken nézhetünk csak igazán nagyot a tankolásnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:49
Folytatódik a szerdán bejelentett trend.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború ellenére is pörög az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:09
Kilenchavi magaslaton fontos mutatók az Egyesült Államokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG