2p

Korábbi polgármestersége alatt trükközött egy bank.

Olaf Scholz német kancellárnak pénteken a törvényhozók előtt kell tanúvallomást tennie arról, hogy Hamburg polgármestereként milyen szerepet játszott egy több milliárd eurós adócsalás felszámolásában, egy olyan ügyben, amely azzal fenyeget, hogy még jobban beárnyékolja pályafutását – írja a Reuters.

Olaf Scholz német kancellár sajtóértekezletet tart a német kormány zárt ülése után a mesebergi kastélyban 2022. május 4-én. Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan
Olaf Scholz német kancellár sajtóértekezletet tart a német kormány zárt ülése után a mesebergi kastélyban 2022. május 4-én. Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan

A "cum-ex" vagy osztalék-eltitkolás rendszerében a bankok és a befektetők az osztalékfizetés napja körül gyorsan kereskedtek a vállalatok részvényeivel, elmosva ezzel a részvénytulajdonlást, és lehetővé téve több fél számára, hogy hamisan visszaigényeljék az osztalékok után járó adókedvezményeket. Ez – az azóta egyébként bezárt kiskapu – külön politikai színezetet kapott Hamburg északi kikötőjében, mivel a hatóságok Scholz polgármestersége alatt nem voltak hajlandóak a helyi Warburg bank által a rendszer keretében szerzett több millió euró visszafizetését követelni.

A Németország második legnagyobb városában fontos szerepet játszó Warburg végül a szövetségi pénzügyminisztérium közbelépése után fizette ki mintegy 50 millió eurós (50,31 millió dollár) adószámláját.

Ez az ügy most azzal fenyeget, hogy még jobban aláássa Scholz kancellárságát, amelynek megítélése a lakosság körében a Reuters cikke szerint többek közt a megugró energiainfláció miatt nem a legjobb, ráadásul a német kormányfőnél népszerűbbek gazdasági és külügyminiszterei is.

(Reuters)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 08:38
Az utolsó hetekben nagyon sokan indultak meg a várható győztes irányába – értékelte az eredményeket Pulai András, a Publicus vezetője.
Makro / Külgazdaság Megkérdezték a magyarokat, jobban élnek-e, mint négy éve – mutatjuk a válaszokat
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 08:01
Épphogy kettesre értékelték az Orbán-kormány teljesítményét a válaszolók a 21 Kutatóközpont felmérésében. Többen mondták azt, hogy rosszabbul élnek, mint négy éve, mint azt, hogy nem változtak az életkörülményeik.
Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG