2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Szeptemberben a stabil várakozásokkal ellentétben kissé nőtt a munkanélküliségi ráta az euróövezetben, és nem változott az EU-ban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteki jelentése alapján.   

Szeptemberben 6,5 százalékra emelkedett a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta az euróövezetben az előző havi 6,4 százalékkal megegyező várakozásokkal szemben. Tavaly szeptemberben 6,7 százalékon állt az euróövezeti munkanélküliségi ráta. Az EU 27 tagállamának munkanélküliségi rátája szeptemberben is az augusztusival megegyező 6,0 százalék lett, szemben a 2022 szeptemberi 6,1 százalékkal.

Szeptemberben az Eurostat nyilvántartása szerint 13,026 millióan voltak munka nélkül az EU-ban, ebből 11,017 millióan az euróövezetben. Augusztushoz képest a munkanélküliek száma 95 ezerrel nőtt az EU-ban, ebből 69 ezerrel az euróövezetben. Az egy évvel korábbival összevetve az EU-ban 126 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma szeptemberben, az euróövezetben pedig 212 ezerrel.

Nagyobb lett a munkanélküliség. Fotó: Depositphotos
Nagyobb lett a munkanélküliség. Fotó: Depositphotos

A legnagyobb euróövezeti gazdaságok közül a legalacsonyabb munkanélküliségi rátát Németországban regisztrálták, 3,0 százalékosat, míg a legmagasabbat Spanyolországban, 12,0 százalékosat, Olaszországban 7,4 százalékosat és Franciaországban 7,3 százalékosat.

Az összes uniós tagország közül Csehországban volt a legalacsonyabb a munkanélküliségi ráta, 2,7 százalékos, Máltán és Lengyelországban pedig 2,8 százalékos. Magyarországon 3,9 százalékos volt a munkanélküliségi ráta szeptemberben. A szomszédos országokban, Ausztriában 5,5 százalékos, Szlovákiában 5,8 százalékos, Romániában 5,4 százalékos, Szlovéniában 3,6 százalékos volt a szeptemberi munkanélküliségi ráta. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rögtön tetemre hívhatják a fideszes EP-képviselőket a készülő törvény miatt Strasbourgban
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 07:09
A napirend megváltoztatását kérte egy EP-képviselő, hogy lehessen vitázni a magyar kormány „átláthatósági” törvényjavaslatáról.
Makro / Külgazdaság Nőnek a magyar bérek, de van egy komoly bökkenő
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 15:01
A gazdagabbaknak több jut. 
Makro / Külgazdaság Nem tud megállni a lejtőn az európai építőipar
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 14:37
Folyamatos a csökkenés.
Makro / Külgazdaság Egyre gyengébb gazdasági teljesítményt várnak a szakértők
Herman Bernadett | 2025. május 20. 12:12
Már kétszer módosította a GDP-vel kapcsolatos várakozását az MBH Bank, az új prognózis mindössze 1,1 százalék. Az euró ára 400-410 forint között alakulhat a következő időszakban. 
Makro / Külgazdaság Eldobható borotva, borotvahab – ezek a termékek lettek sokkal olcsóbbak
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 11:05
A Nemzetgazdasági Minisztérium vizsgálata szerint.
Makro / Külgazdaság Nekimennének az árrésstopnak, a boltláncok már a kivezetést készítik elő
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 10:36
Javaslatot nyújtanak be.
Makro / Külgazdaság Nettó 490 ezer felett az átlagbér, itt vannak az adatok
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerint a rendszeres – vagyis prémium és jutalom nélküli – bruttó átlagkereset 648 700 forint volt.
Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is Lengyel Lászlótól! Ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 07:19
A Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója kedden délután fél 4-kor élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Visszaléphet a kormány, nagy pénzekről mondhatnak le
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 07:04
A kormány 2027-től kivezetheti az extraprofitadókat, de nem minden ágazat esetében szerepel erre utaló jel.
Makro / Külgazdaság Újabb mennyiségi korlátozások jöhetnek a boltokban
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 06:42
A drogériai termékek a fogyasztói kosárnak csak 2–3 százalékát teszik ki.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG