2p
Az amerikai elnök szerint hamarosan kivonják a szíriai haderőket az országból, miközben a védelmi minisztérium éppen hogy további csapatokat küldene a térségbe.

A CNN információi szerint az Egyesült Államok több tucat további katonai egység küldését tervezi Szíriába. Az USA védelmi szerveinek elmondása szerint már napok óta tárgyalnak a részletekről és már Trump korábbi megjegyzése előtt megkezdődött, miszerint az amerikai erők nemsoká elhagyják a térséget.

Kényes húzás: hatalmas hadgyakorlatba kezdtek Korea partjainál - Tovább >>>

Trump bejelentése ellentmondásba került a Pentagon terveivel, a Nemzeti Biztonsági Tanács következő ülésén ugyanis épp a szíriai harcok folytatásáról és a több mint 2000 amerikai katona helyzetéről tanácskoznak. Egyelőre nem világos, hogy az amerikai elnök jelenlegi álláspontja miként befolyásolja a további katonai erők kiküldésének elsőkörös elfogadását. A hírek szerint a már kint állomásozó haderők védelmének megerősítése kerül középpontba.

Az elnök visszavonással kapcsolatos tervét az után jelentette be, hogy egy házi készítésű robbanóeszköz két katonával is végzett a térségben. Jonathan J. Dunbar amerikai alhadnagy és Matt Tonroe brit őrmester egy titkos küldetésen voltak, ahol az Iszlám Állam egy magas rangú vezetőjét kellett volna elkapniuk – a küldetés részleteiről azonban nem osztottak meg további információkat.

A robbanás során ketten életüket veszítették, további öt katona pedig megsebesült. A katonai szervek nem részletezték, hol volt pontosan a pokolgép, de közölték: a katonák a gépjárművön kívül tartózkodtak a robbanás pillanatában. Arról sincs információ még, hogy a célszemélyt megtalálták-e.

Épp most kap nagy esélyt az Iszlám Állam a feltámadásra?

Donald Trump azt mondta tanácsadóinak: rövid időn belül ki akarja vonni az amerikai csapatokat Szíriából - tudósít a Reuters két magasrangú kormánytagra hivatkozva. Az amerikai hadsereg vezetői szerint azonban még messze nem végeztek az Iszlám Állam elleni háborúval. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mi folyik itt Britanniában? Az elemzők se értik, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:41
Nagyon másra számítottak az első három hónapban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:07
Szimbolikus gesztus. Lenne.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Matolcsy György a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:29
De nem beszélt az eredményről.
Makro / Külgazdaság Egyetlen szavazással hatalmas vagyonokat szerezhet vissza a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:18
A fideszes kétharmad hozta létre a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a tiszás akár törölheti is őket. A vagyontömeg legalább 3058,7 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Nem költözik be Magyar Péter Orbán Viktor helyére
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:08
A Tisza elnöke nem a Várban fog dolgozni.
Makro / Külgazdaság Akár még plusz három mandátumot is elvihet a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 08:26
Itt van, mi hozta el a kétharmadot és az elsöprő Tisza-győzelmet. A Fidesz felségterületére sikerült behatolni.
Makro / Külgazdaság Valami váratlan történt Kínában
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 07:52
Nem fog az olajválság a kínai gazdaságon?
Makro / Külgazdaság „Nagyon hamar problémák lesznek az energia elérhetőségével, nemcsak az árakkal”
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 06:38
A katari pénzügyminiszter baljós üzenetet küldött a világnak.
Makro / Külgazdaság Armageddont okozott Európában Trump újabb húzása
Csabai Károly | 2026. április 16. 05:44
Irán február végi izraeli-amerikai megtámadása olyan negatív hatást gyakorolt az öreg kontinens országainak árszínvonalára, amelyre a Privátbankár Európai Inflációs Körkép három és fél éves történetében még nem volt példa: alig akad olyan állam, ahol ne nőtt volna februárról márciusra az éves fogyasztóiár-index. Egyelőre a jegybankok nem reagáltak erre, az infláció fő monetáris ellenszerének számító alapkamat-emelést csak Izland vetette be, sőt ketten még csökkentettek is. Magyarország ezúttal jól jött ki az összevetésből, a mezőny első negyedében található.
Makro / Külgazdaság Blokád a Hormuzi-szorosban: megvan, hány hajó jutott át
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 19:50
Minden próbálkozót visszaküldtek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG