1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Hiába esett a nyersolaj ára kéthavi mélypontra, a kínai, az amerikai és a közel-keleti piaci és politikai helyzet miatt a Mol kivár, és nem változtatott az üzemanyagok nagykereskedelmi árán.

Meglehetősen viharos héten vannak túl a pénz és tőkepiacok, ami az olaj árára is érdemben hatott. Az energiahordozó ára a borús amerikai gazdasági kilátások miatt tovább gyengült – írja szombati cikkében az ugyancsak a Klasszis Média által megjelentetett laptársunk, az Mfor. A portál szerint egyelőre nem fog problémát okozni a Lukoil szállításának korlátozása, a bizonytalanság ugyanakkor vélhetőleg óvatosságra intette a Molt, amely az elmúlt napok piaci mozgásai ellenére kivárt és nem módosította az üzemanyagok nagykereskedelmi árát.

A Mol kivárásának köszönhetőek a változatlan üzemanyagárak
A Mol kivárásának köszönhetőek a változatlan üzemanyagárak
Fotó: Depositphotos

Laptársunk kiemeli, a magyar autósok szempontjából biztató lehet, hogy az alapanyagárak látványosan csökkentek a hét második felében, az árfolyam pénteken kéthavi mélypontra süllyedt. Ennek hátterében a kínai visszaesés, az amerikai „no landing”, illetve az egyre feszültebbé váló közel-keleti helyzet áll.

Az Mfor Üzemanyagár-figyelő cikke teljes egészében ide kattintva olvasható. >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter ígéretet kapott: számíthat a kormány a német segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:28
Berlinben találkozott a német kancellár és a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Félelmetesen nagyot kaszált Izrael a fegyverexporton
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:06
Rekordot döntöttek az izraeli fegyverexportok 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Több mint 400 milliárd forintot kapnak az adófizetőktől a bankok
Herman Bernadett | 2026. június 2. 13:13
A bankok stabilak, de kockázatosak a gyereket nem vállalt babavárósok hitelei, az elszabadult lakásárak és az energiaárak emelkedése is problémát okozhat a vállalati hiteleknél. 
Makro / Külgazdaság Végre egyszer ujjal mutogathatunk az osztrákokra – itt a friss adat
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:58
Tovább gyorsult az infláció.
Makro / Külgazdaság Van egy óriási feltámadója a magyar gazdaságnak, csak nehogy tiszavirág-életű legyen
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 12:28
Több mint 3 éve nem láthattunk olyan erőteljes GDP-adatot Magyarországon, mint az idei első negyedévben. Januártól márciusig 1,7 százalékkal bővült a gazdaság éves alapon. Az elemzők szerint 2026 egészében is nagyjából ekkora növekedésre lehet számítani. A nagy nyertes és egyben feltámadó az ipar.
Makro / Külgazdaság Eddig tartott a jó világ a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:51
Fordul a trend vagy csak megáll?
Makro / Külgazdaság Titkos kormányhatározat takarja a költségvetésből hiányzó milliárdok sorsát
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:03
A számvevőszék sem láthatta a dokumentumot.
Makro / Külgazdaság Kicsit azért aggódnak Brüsszelben Magyar Péter húzásai miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 09:37
Figyelik a magyarországi eseményeket, de egyelőre hallgatnak.
Makro / Külgazdaság Kiderül, hogyan lehet SpaceX részvényt szerezni – van, ahol hatalmas vagyon kell hozzá
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 09:14
Öt brókercégnél lehet jegyezni, de van, ahol szigorú feltételeket szabnak a vásárláshoz.
Makro / Külgazdaság Többet adott Magyarország, mint amennyit kapott az év első hónapjaiban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:44
Bővült az aktívum.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG