3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Könyvégetés és árral szemben úszás – így látja az ellenzék a miniszterelnök brüsszeli látogatását.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök felszólal az Európai Parlament plenáris ülésén Brüsszelben 2017. április 26-án. Mellette Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter (b). MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs

Elszabadultak az indulatok Orbán Viktor látogatása és az ott tett beszéde kapcsán, a hazudozástól a Putyin-barátságig minden előkerült a repertoárban. A 444. hu cikke szerint a konzervatív frakció román tagja, Monica Macovei meglátása szerint nem Soros, hanem a szabad gondolkodás ellen küzd Magyarország, akik Putyinnal egyeztetve támadják az európai értékeket. Ezt a véleményét egyébként osztja a néppárt máltai képviselője, Roberta Metsola is, aki elmondta: a magyar kormány szembe megy az európai értékekkel, így a gondolat- és szólásszabadsággal.

Az Európai Parlament szociáldemokrata képviselőcsoportjának vezetője, Gianni Pittela szerint Orbán Viktor nem mond igazat akkor, amikor azt állítja, hogy az Európai Parlament egy „amerikai pénzügyi spekuláns érdekeit képviseli”. Elmondása szerint az intézmény a magyar hallgatók azon legitim elvárását védelmezi, akik nem akarják, hogy megfosszák őket egy kiváló egyetemtől és annak képzésétől. A holland néppárti Esther De Lange egyenesen sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy bár Magyarország élen járt a szabadságért vívott harcban, most Putyinhoz és Erdoganhoz hasonló politikába kezdett.

Szívtelenek vagyunk, ha menekültekről van szó

A menekültkérdés is előkerült Brüsszelben a CEU-ügy mellett, ebben az ügyben is kapott hideget-meleget a magyar kormány. Az EU-szkeptikus frakció nevében Matteo Salvini szólalt fel, aki védelmébe vette a miniszterelnököt, mondván, hogy amíg „a terroristák a vérünket ontják”, addig Orbán Viktor küzd Európa biztonságáért, és mégis előveszik ezért. A zöldek szerint ugyanakkor nem keresztényhez méltó az, ahogyan a menekültekkel bánnak a magyar határon, véli a belga Philippe Lamberts.

Megelevenedik a Fahrenheit 451?

Meglehetősen baljós víziót támasztott a liberálisok frakcióvezetője, Guy Verhofstadt. Az Index cikke szerint a politikus felidézte első, 1989-es találkozóját Orbán Viktorral, aki akkor még Soros György pénzén tanult. Azóta azonban „eldobálta a demokratikus elveit”, és meglátása szerint Orbán egy „egy illiberális államot épít, üldözi a kritikus sajtót, a civileket, most pedig egy egyetemet zárna be. Mi lesz a következő, könyveket akar égetni a Kossuth téren? Kertész Imrét, Konrád Györgyöt vagy Márai Sándort?" - kérdezte a magyar miniszterelnököt.

A politikus egyébként mondhatni gerincnövesztésre szólította fel a magyar miniszterelnököt, mondván, hogy az EU-szkeptikusok becsületesebbek, ők legalább ki akarnak lépni. „Magának csak a pénz kell, de az értékek nem. Ez nem túl bátor dolog. Nem gondolja, hogy itt az ideje, hogy megint döntést hozzon arról, hogy mit akar?”, fűzte hozzá Verhofstadt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
Makro / Külgazdaság Megint durván drágulnának az üzemanyagárak a hazai kutakon védett ár nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 20:06
Hét, illetve három forinttal nőnek a piaci árak.     
Makro / Külgazdaság Bács-Kiskun bezuhant, Hajdú-Bihar húzott, Irán viszont keresztbe tehet a szép reményekkel induló magyar iparnak
Imre Lőrinc | 2026. március 13. 17:16
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz hírt kapott Trump: behúzta a féket az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:35
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Makro / Külgazdaság Alacsony az infláció, de drágul a rezsi Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:01
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.
Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
Makro / Külgazdaság Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:16
Közzétette a minisztérium a korábbi évek kereseteinek beszámításához használt új szorzókat – kevesebb lett a vártnál.
Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG