2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Még nincs végső döntés a szigorítás folytatásáról december 11-e után, de nem kizárt, hogy maradnak a korlátozások. Karácsony és szilveszter viszont külön elbírálás alá esik - jelentette be Gulyás Gergely a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.

Orbán Viktor kormányfő különböző szakemberekkel konzultál a következő napokban, majd az operatív törzs elé viszi a hallottakat, s ezután dönt a kormány – várhatóan a jövő héten – arról, hogy fennmaradjanak-e a mostani szigorítások.

„Egyelőre még napi negatív csúcsokat döntünk a halottak és a fertőzöttek számában is. Most még nem lehet megmondani, hogy mikor érjük el a járvány másopdik hullámának a tetejét, de biztosnak látszik, hogy nem jövőre, mint korábban gondoltuk, hanem még decemberben. Közel vagyunk hozzá.” – mondta Gulyás Gergely.

Gulyás Gergely még mindig jónak nevezte a magyar járványügyi adatokat európai összehasonlításban. A fertőzöttek arányát tekintve a 27 uniós ország között a 12-dik helyen állunk, a halottakét nézve az átlagnál jobb a helyünk. Az EU-ban egymillió főre 613, Magyarországon 526 elhunyt jut – ismertette.

A vakcinaszállítmányokról szólva kiemelte: most úgy tűnik, legkorábban december végén érkezhet az első nagyobb adag. A kormány az Európai Bizottságnál annyi vakcinát kötött le, ami az egész lakosságnak elegendő. Közben továbbra is tárgyalnak az izraeli, az orosz és kínai gyártókkal, hogy minél több forrásból legyen utánpótlás.

A járvány visszaveti a gazdaságot, ez a januári becslésekkel szemben magasabb mértékű csökkenést vetít előre éves szinten, ez most közel lehet a 10 százalékhoz. „Ilyen környezetben nem szabad adót emelni vagy a lakosság terheit növelni” – üzent az ellenzéki vezetésű önkormányzatoknak. Külön bírálta a Fővárost és egyes kerületeket azért, mert szelektív módon a helyi adókat emelni akarják, az I. kerület vezetését pedig azért, mert lakbéremelést tervez.

Utalt rá, hogy bármiféle adóemelést és az eddigi adókedvezmények megvonását megtiltották egy kormányrendeletben. Megismételte, hogy a Parragh László MKIK-elnök által javasolt iparűzési adóemelésről nem hoztak döntést.

Kérdésre válaszolva közölte: a két éves tervezés után hamarosan elindulhat a Budapest-Belgrád vasútvonal kivitelezése. A hitelszerződést még áprilisban aláírták, az átadás a mostani állás szerint 2025-ben lesz.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyivel drágult hivatalosan az életünk
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:31
A jövő héten jelenik meg az államháztartás november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig ismerteti a novemberi infláció alakulását, az ipar és az építőipar teljesítményét is.
Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG