3p

Orbán Viktor a következő napokban jelenti be az újabb kormányzati döntéseket, amelyek a 4 millió oltás elérése után nyitják tovább az országot.

Elég nagy biztonsággal kijelenthető, hogy már holnap elérjük a 3,5 millió oltást, így szombaton a teraszok megnyithatnak, este fél tízig üzemelhetnek, a kijárási korlátozás kezdete pedig 11 órára tolódik - jelentette be a mai Kormányinfón Gulyás Gergely miniszter.

A vendéglátósok ettől függetlenül még májusban is jogosultak lesznek a bértámogatásra, amire eddig több mint 71 milliárd forintot fordított az állam - hangzott el.

A miniszter tájékoztatása szerint a következő napokban, hetekben nagyszámú vakcina érkezik Magyarországra, melyek részben hivatottak pótolni a kieső Johnson&Johnson vakcinákat. A kínai szerekből 1 millió dózis érkezik, továbbá 200 ezer orosz oltást várnak, és a Pfizer vakcinákból is 300 ezer jön a jövő héten. A vakcinákat a lehető leggyorsabban "el akarják oltani", ami fokozott munkát igényel a háziorvosok, oltópontokon dolgozók részéről.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Gulyás elmondta, jó esély van arra, hogy jövő héten átlépjük a 4 millió oltottat, az ezzel kapcsolatos kormányzati döntésekről a következő napokban ad tájékoztatást Orbán Viktor miniszterelnök. Utána pár napon belül a 4,5 milliót is elérjük, így aki most regisztrál, akár 1-2 héten belül megkaphatja az oltását. Mind mondta, 60-75 százalékos átoltottság mellett lenne meg a társadalmi immunitás. Mivel önkéntes az oltás, elengedhetetlen a regisztráció, ennek gyorsítására vezették be az online foglalási rendszert, négy egyetemi klinika közreműködésével. 70 ezren kaptak erről sms-t, ők online tudnak időpontot foglalni. Ha ez beválik, általánossá tehetik ezt a módszert.

Az oktatásról szólva elmondta, hogy a kormány megítélése szerint helyes volt a döntés az óvodák, valamint az iskolák alsó tagozatainak megnyitása a hét elején. Az óvodások 60, az iskolások 75 százaléka élt ezzel a lehetőséggel, és ez az arány napról napra növekszik szerinte.

Az e heti kormányülésen a költségvetésről is tárgyaltak: a 2021-es törvény módosítása már a parlament előtt van, amit néhány héten belül követ a 2022-es büdzséjavaslat. Gulyás szerint mivel az egészségügyi veszélyhelyzet fokozatosan enyhülni fog, a gazdaság újraindítása lesz a következő feladat. Erre a célra a 2022-es költségvetésben 7000 milliárd forint fog rendelkezésre állni. Mint mondta, azért már most is vannak biztató jelek: márciusban 66 ezerrel többen dolgoztak, mint februárban, és szerinte 10 ezer főre vagyunk attól, hogy el lehessen mondani, minden olyan munkahelyet újrateremtettek, ami a vírus miatt megszűnt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem lehet nyugodt Szijjártó Péter a BYD székében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:47
A kormány ki fogja vizsgálni Szijjártó Péter korábbi külgazdasági és külügyminiszter minden, a BYD Magyarország beruházásához kapcsolódó döntését – közölte a miniszterelnök az Országgyűlés ülésén hétfőn napirend előtt.
Makro / Külgazdaság Ennek se fog örülni, ha kedd reggel tankolni megy
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:09
Az üzemanyagok árai kedd reggeltől tovább drágulnak. 
Makro / Külgazdaság Örülhetnek a sógorok, de még így is csak a hátunkat nézik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 13:11
Jókorát csökkent Ausztriában az infláció.
Makro / Külgazdaság Mivel tárgyalni nem sikerült az új kormánnyal, Győr az Alkotmánybírósághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:33
Jövőre becsődölne a város, ha maradna a szolidaritási adó jelen formájában.
Makro / Külgazdaság Ezúttal nem Magyarországon bukhat el az új uniós szankciós csomag – de elbukhat
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 11:28
Túlságosan húsba vágna egy szankció az egyik tagállamnak, az egész csomag elfogadása is veszélyben.
Makro / Külgazdaság Kellemes meglepetés Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 10:51
Tavaly szeptember óta nem láttak ilyet.
Makro / Külgazdaság Kezdhet aggódni Kapitány István – mi jöhet a magyar benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 09:06
Meredeken emelkedik az olajár, csak idő kérdése, hogy a hatások Magyarországra is megérkezzenek?
Makro / Külgazdaság Nincs meglepetés Kínában
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 08:28
Maradnak a rekordalacsony kamatok.
Makro / Külgazdaság Heves vita várható hétfőn a parlamentben – Magyar Péter indítja a napot
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 07:42
Csak egy törvényjavaslat kerül napirendre, de lesz azért miről vitázni.
Makro / Külgazdaság Néhány óra alatt meg is találta Sulyok Tamás utódját Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 06:51
Hétfőn már fel is kéri Polgár Juditot, a valaha volt legeredményesebb női sakkozót köztársasági elnöknek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG