3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Ukrajnában szombatra tovább csökkent az új koronavírusos fertőzöttek száma, kevesebb mint 1300 új beteget jegyeztek fel, a halálos áldozatok száma majdnem pont ugyanannyi volt mint az előző napon, a járvány terjedése általánosságban továbbra is stagnálást mutat.

A hivatalosan közölt adatok alapján az elmúlt napban 1274 új esettel 2 222 701-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. A növekmény több mint háromszázzal kevesebb a megelőző napiénál. Az elhunytak száma 69-cel 51 646-ra emelkedett, míg a megelőző napon számuk 70 volt. Eddig 2 125 685-en gyógyultak meg, közülük az elmúlt napban csaknem ötezren, az aktív betegek száma így tovább csökkent 3700-zal 45 370-re. Kórházba 709 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteg került, csaknem ugyanannyi, mint a megelőző napon, amikor 762-en kerültek kórházba.

A legtöbb új beteget, 215-öt megint az ország legfertőzöttebb területének számító fővárosban, Kijevben jegyezték fel. Az egészségügyi minisztérium közlése szerint az oltási kampány február 24-ei kezdete óta 1 430 990-en kapták meg valamely védőoltás első, 230 420-an második dózisát is. Pénteken 60 062 embert oltottak be Ukrajnában.

Az UNIAN hírügynökség beszámolt arról, hogy szombaton több mint ötven hétvégi tömeges oltóközpont nyílt meg az ország 15 régiójában, valamint a fővárosban, Kijevben. Ezek az oltási helyek csak szombaton és vasárnap működnek. Az ott oltásra jelentkezők a kínai Sinovac vállalat által gyártott Coronavac vakcinát vehetik fel. Azok kaphatják meg az oltást, akik előzetesen feliratkoztak az elnevezésű internetes várólistára. A múlt hétvégén még csak 12 oltóközpont működött az országban.  

Viktor Ljasko egészségügyi miniszter egy sajtóinterjúban arról beszélt, hogy a koronavírus mintegy 12 ezer mutációja közül négy az, amelyre különösen figyelni kell, a britre, a dél-afrikaira, az indiaira és a brazilra, ezek okozhatják ugyanis a járvány újabb fellángolását. Fontosnak nevezte ezért, hogy folytatódjon a tömeges oltás kiterjesztése, mert - szavai szerint - ha sokakat beoltanak, akkor elkerülhető lesz, hogy idén ősszel-télen megismétlődjön az a helyzet, amely tavaly ebben az időszakban volt Ukrajnában, amikor húszezerre is felszökött a napi új betegek száma.

Elmondta, hogy Ukrajnában az összes megjelenő mutációt figyelemmel kísérik. Azok DNS-szekvenálását az országban végzik, majd az adatokat eljuttatják egy olyan adatbázisba, amelyhez a világ összes szakértőjének van hozzáférése, így utóbbiak nyomon követhetik, melyik mutáció mennyire fertőző, mennyire súlyos tőle a betegség lefolyása, milyen a hatása a különböző korú betegekre.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem szereti az orosz gázt a Tisza legújabb arca Szijjártó Péter szerint
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 15:46
Azt állítja, Orbán Anita anno arra próbálta rávenni, hogy Magyarország ne vegyen „olcsó orosz gázt”.
Makro / Külgazdaság Jó hírek jöttek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 18:01
A vártnál sokkal jobban javult az amerikai fogyasztói hangulat, a gazdasági teljesítmény növekedése pedig kissé gyorsult.
Makro / Külgazdaság Másfél éves csúcsra pörgött a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 15:19
A japán gazdasági teljesítmény 17 hónapja a leggyorsabb ütemben nőtt januárban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) előzetes értékei alapján.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint gyorsult a reálbérek növekedése, Ön is érzi a pénztárcáján?
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:47
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,9, a nettő átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 6,2 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Ketyeg a demográfiai bomba, egyre kevesebben dolgoznak Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:30
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 624 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 211 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt.
Makro / Külgazdaság Tarolt a Volkswagen az európai autópiacon
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:24
Megelőzte a Volkswagen a Teslát az európai elektromosautó-piacon: már ők adják el a legtöbb járművet ebben a kategóriában. A belső égésű motorral ellátott autókból visszaesett az eladási szám a német autógyártónál, de így is vezető szerepet tudtak betölteni.
Makro / Külgazdaság Megtorolhatják a hitelminősítők a választás előtti osztogatást
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 06:47
A magyar államadósság jelenleg a befektetésre ajánlott kategória alsó határán található. A három nagy hitelminősítő közül az egyiknél (S&P) már csupán egy lépés választ el minket a befektetésre nem ajánlott besorolástól. A GKI számba veszi a lehetőségeket.
Makro / Külgazdaság Túl lehet a csúcson a forint, már a választások előtt kamatot csökkenthet a Magyar Nemzeti Bank
Imre Lőrinc | 2026. január 22. 19:21
Nem várja meg április 12-ét a Magyar Nemzeti Bank a kamatcsökkentések elkezdésével – erre számítanak az Equilor Befektetési Zrt. elemzői. Az idei gazdasági növekedéssel kapcsolatban már inkább pesszimistán nyilatkoztak, hiszen 2 százalékos GDP-t várnak, ami jövőre 2,5 százalékra gyorsulhat. A forint is túl lehet a zenitjén, és a lassú leértékelődés végén 392 forintba kerülhet egy euró 2026 végére.
Makro / Külgazdaság Donald Trump ezt az adatot kitűzheti a kalapjára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:59
Az amerikai GDP-növekedés a korábban becsültnél magasabb lett a tavalyi harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Keserű csalódás Dél-Koreában
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:40
Az elemzők növekedést vártak a dél-koreai gazdaságban az utolsó negyedévben, de a GDP negyedéves alapon csökkent.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG