2p
-

Nem lesz kötelező sorkatonai szolgálat Magyarországon - mondta Orbán Viktor. Sem most, sem később.

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Kövér László nem zárja ki

Az M1 azután kérdezte meg a miniszterelnököt, hogy Kövér László házelnök egy interjúban arról beszélt: katasztrofális hibának tartja a sorkötelezettség magyarországi eltörlését. Kövér azt is elmondta: a sorkötelezettség visszaállítását jelenleg egy uniós tagállam nem tudná hatékonyan megoldani, ahhoz összeurópai döntésre lenne szükség. (Az M1 szerkesztői szerint ezután "több sajtóorgánum tényként írta meg a kötelező sorkatonai szolgálat bevezetését.")

"A világban a terrorizmust és az illegális migrációval összefüggésben is terjedő bizonytalanságot látva egyáltalán nem zárom ki, hogy erre rákényszerülünk a nem túl távoli jövőben" - mondta a házelnök.

Ön szerint szükség van a kötelező sorkatonai szolgálat visszaállítására?

Igen, azonnali hatállyal
0%
Igen, pár éven belül
100%
Nem
0%

Kósa Lajos: az elvi lehetőségek között van

Később Kósa Lajos frakcióvezető is megerősítette az RTL Híradónak, hogy foglalkoznak a gondolattal. A Fidesz frakcióvezetője szerint a hadkötelezettség visszaállítása az elvi lehetőségek között van, ő maga azonban szívesebben támogatná amerikai mintára a Nemzeti Gárda vagy a Nemzetőrség rendszerét. Azt is mondta, hogy a hadköteles korú fiatalok katonai kiképzést kaphatnának, és ha szükség lenne rájuk, bevetnék őket.

Mindenesetre sorkatonai szolgálat biztos nem lesz, miután Orbán az M1-nek azt mondta: nincs és nem is lesz napirenden a sorkatonai szolgálat ügye a kormányülésen. Sem most, sem később nem kívánnak foglalkozni ezzel a kérdéssel, semmilyen módon nem tervezik megnyitni ezt a kérdést Magyarországon. Azt is mondta: nincs vita az ügyben a házelnök és a kormány között, miután Kövér László sem erről beszélt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG