2p

Honnan kerít pénzt a kormány a 14. havi nyugdíjra?
Mit okoznak a kedvezményes hitelek?
Lesz ítélet az MNB-botrányban a választásokig?

Online Klasszis Klub élőben Simor Andrással!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi jegybankelnököt!

2025. november 12. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elmúlt órák történései.

  • Oroszország szerint a minimálisra kell csökkenteni az atomháború kockázatát és meg kell akadályozni az atomhatalmak közötti fegyveres konfliktusokat - idézte a TASZSZ a külügyminisztérium egyik illetékesét.
  • Oroszország és a nyugat közelebb van az atomháborúhoz, mint a kubai rakétaválság idején volt - figyelmeztetett Nyikita Hruscsov dédunokája, Nina Hruscsova, akadémikus, a New York-i New School nemzetközi ügyekkel foglalkozó professzora.
  • Több százezer tonna gabonát loptak el az orosz erők Ukrajna általuk megszállt területein - ezt az ukrán mezőgazdasági miniszterhelyettes közölte.
  • Szombaton kora délután egyszerre két tüntetést is tartottak Budapest belvárosában: egy oroszbarát és Ukrajna melletti szolidaritást kifejezőt. Előbbiek mintegy kétszázan lehetnek, az Ukrajna mellett kiállók pedig mintegy ötször annyian.

Sokan rekedtek az Azovstali acélműben. Fotó: MTI
Sokan rekedtek az Azovstali acélműben. Fotó: MTI

  • Egyelőre meg nem erősített hírek szerint szombat délután összesen 25 civilt, köztük hat gyermeket evakuáltak a dél-ukrajnai Azovstal gyárból. Erről orosz állami hírügynökségek számoltak be, de Ukrajnának még meg kell erősítenie a hírt. A mariupoli védelmi erők nagy része, valamint mintegy ezer civil tartózkodik még az üzemben.
  • Újabb fogolycserét hajtottak végre az ukrán miniszterelnök-helyettes szerint. Hét uktrán katona és hét civil térhetett vissza, azt azonban nem közölte Irina Verescsuk, hogy hány orosz katonát adtak át.
  • Magyar idő szerint nem sokkal 17 óra után több robbanást is hallottak a dél-ukrajnai Odesszában. Az ukrán védelmi erők déli parancsnoksága arról írt, hogy a támadásban megrongálódott az odesszai repülőtér kifutópályája - olyannyira, hogy azt nem is lehet használni.
  • Három civil férfi holttestét találták meg szombaton egy Bucsa melletti faluban egy gödörben - közölte az ukrán rendőrség. A hatóságok szerint az áldozatok keze hátra volt kötve, szájuk betömve, szemüket pedig leragasztották. A testükön látható nyomok alapján mielőtt fejbelőtték őket, meg is kínozták őket.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy drágább lesz-e a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 10:49
A héten csütörtökön tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Mitől is véd Trump pajzsa? Ma délután Simor Andrással beszélgetünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 08:43
A volt jegybankelnök, közgazdász 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Ezen is múlhat Putyin békeszándéka? Oroszország egyik legnagyobb partnere irányt vált
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 05:58
Az elmúlt időszak egyik legfontosabb, a magyar közéleti, politikai diskurzust is meghatározó bejelentése Donald Trumphoz és az új, vezető orosz energiavállalatokat célzó amerikai szankciókhoz kapcsolódik. Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok gazdasági büntetőintézkedései, ha nem is kényszeríthetik térdre Oroszországot, de jelentős ütést vihetnek be az agresszornak, amely egyik legfontosabb vásárlóját, Indiát is kezdi elveszíteni.
Makro / Külgazdaság Komoly bajban a német gazdaság?
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 13:02
A feldolgozóiparban különösen sötéten látják a helyzetet.
Makro / Külgazdaság Valami nagyon félrement a brit gazdaságban, az elemzők is másra számítottak
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 12:48
A Covid óta nem voltak ennyien munka nélkül.
Makro / Külgazdaság Szerbiában már hatottak az amerikai szankciók – lelépne az orosz tulajdonos
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 10:44
Átadná a NIS irányítását másnak az orosz tulajdonos.
Makro / Külgazdaság Nagyon fájhat az OTP-nek a bankadó tervezett emelése
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 10:27
Akár 60 milliárddal is nőhet a bank adóterhe a tervezett emelés hatására.
Makro / Külgazdaság Benéztünk az első budapesti orosz fapados boltba, és azt is megtudtuk, mikor nyit
Vámosi Ágoston | 2025. november 11. 10:17
Hamarosan találkozhatunk annak az orosz üzletláncnak a hirdetéseivel, amelyet korábban Mere néven akartak elindítani Magyarországon. Az első bolt a Mohu egyik budapesti hulladékudvara mellett kap helyet, az egyik álláshirdetésükre pedig litvániai telefonszámon lehet jelentkezni. A céghálóban Rogán Antal apósának egyik üzlettársa is a képbe kerül.
Makro / Külgazdaság Jelentősen megemelné a kormány a bankadót – túl nagy a költségvetés hiánya
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 09:19
185 helyett 370 milliárdot szednének be a bankoktól, zárolják a költségvetési tartalékot is.
Makro / Külgazdaság Megállt az idő az inflációnál, ennek most örülhetnek Nagy Mártonék
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 08:30
2025. októberben a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Szeptemberhez viszonyítva átlagosan stagnált az infláció – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG