Öt mongol határsértőt tartóztattak fel a rendőrök Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében - közölte a rendőrség. A police.hu-ra feltett közlemény szerint az illegális bevándorlókat Beregsurány és Tarpa fogták el.
A határsértők - három felnőtt és két gyermek - nem tudták igazolni magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét. A rendőrök az illegális migránsokat előállították a határrendészeti kirendeltségre.
Péntek este megjelent a rendelet a Magyar Közlönyben, szombattól pedig hivatalosan hatályba is lépett, így kivezették a védett árakat az üzemanyagok esetében.




