2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A vasárnapi történések egy helyen.

  • Moszkva cáfolta, hogy hat hónapról egy évre emelné a kötelező katonai szolgálat idejét. A Sky News szerint később törölték azt a videót, amelyen Mikhail Fotin alezredes erről beszélt. Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint nem fontolgatnak semmiféle változtatást az Orosz Föderáció jogi kódexében, hozzátéve, hogy ez a sorkatonai szolgálati idő módosítására is vonatkozik.
     
  • Zelenszkij vasárnap egy globális békecsúcs megtartását javasolta még ezen a télen.
     
  • Jelentős harcok zajlanak a kelet-donyecki Bahmut városában. Az egykor 72 ezres lakosságból az elmúlt hat hónapban már csak 12 ezer maradt.

    Tankelhárító akadályok a kelet-ukrajnai Donyecki területen fekvő Bahmut egyik szállodája előtt 2022. október 28-án. Fotó: MTI/AP/Efrem Lukackij
    Tankelhárító akadályok a kelet-ukrajnai Donyecki területen fekvő Bahmut egyik szállodája előtt 2022. október 28-án. Fotó: MTI/AP/Efrem Lukackij
  • Az AP jelentése szerint az orosz katonai erők Herszon központját támadták, ahonnan nemrég visszavonultak az orosz erők. A támadásokban hárman megsebesültek.
     
  • Egy nap alatt csaknem hatmillió ukrajnai lakos otthonába kapcsolták vissza az áramot, de a vezetékes vízellátással továbbra is nagy gondok vannak – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
     
  • Az orosz hadvezetés december 14-én két úgynevezett harctéri kreatív hadosztályt hozott létre. A hadosztályokban operaénekesek, színészek és cirkuszi előadók fognak szolgálatot teljesíteni. Orosz források szerint a hadügyminisztérium korában a lakosságot kérte, hogy adományozzanak hangszereket a hadosztály számára.
     
  • Az ukrán kormányminisztérium bejelentette, hogy a tervek szerint megháromszorozzák az úgynevezett „legyőzhetetlenségi központok” számát. Ezeken a menedékhelyeken az emberek felmelegedhetnek, feltölthetik telefonjukat, és csatlakozhatnak az internethez az orosz támadások idején.
     
  • Csapatszemlét tartott a "különleges hadművelet" övezetében Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter - közölte vasárnap a moszkvai katonai tárca.
     
  • Az ukrajnai háború kitörése óta több mint 133 ezer ukrajnai menekült haladt át Szerbián - közölte a szerbiai menekültügyi főbiztosság vasárnap.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Trump szombati meglepetése: 30 százalékos vámot vet ki az EU-ra és Mexikóra
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 15:45
Donald Trump amerikai elnök a saját social felületein jelentette be.
Makro / Külgazdaság Vannak, akiket gazdaggá tett volna Zelenszkij, ha rendesebben felöltözik
Litván Dániel | 2025. július 12. 14:07
Vannak akik szerint meg is tette. Öltönyt viselt vagy nem az ukrán elnök? Tudta, hogy ilyesmire is lehet ám fogadni?
Makro / Külgazdaság Oroszországban tovább romlik a rubel – csak kicsit lassabban
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 12:12
Oroszországban lassult az infláció júniusban éves és havi összevetésben a statisztikai hivatal adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Lengyelország éjjel bevetette vadászgépeit Oroszország miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 10:34
Lengyelország riadót fújt vadászrepülőinek, miután éjszaka orosz drónok csapódtak be Nyugat-Ukrajnába, egészen közel a lengyel határhoz. 
Makro / Külgazdaság Padlógázt nyomtak a rekordszintű vámbevételek az amerikai költségvetésben
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 09:19
Az amerikai költségvetés 27 milliárd dollár többlettel zárta a júniust elsősorban a rekordszintű, 27,2 milliárd dollárnyi vámbevétel hatására – áll az amerikai pénzügyminisztérium jelentésében.
Makro / Külgazdaság Nem sok jót várhatunk a benzinkutakon jövő héten sem
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 08:42
Bánhatja, ha nem tankolt meg pénteken. 
Makro / Külgazdaság Trump újabb fenyegetése a magyar gazdaságnak is baj
Király Béla | 2025. július 11. 13:13
A napokban azzal fenyegetett az amerikai elnök, hogy amely államok túl jó viszonyt ápolnak a BRICS-országokkal, azok további vámokra számíthatnak. Ez újabb jele a blokkosodásnak, ami ellentmond Orbán Viktor gazdasági semlegességének.
Makro / Külgazdaság A franciák is azt élik át, mint mi, de azért van egy nagy különbség
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 12:22
Ott is nőtt az infláció júniusban, de az így is csak 1 százalék, szemben a mi 4,6-os rátánkkal.
Makro / Külgazdaság Jól jártak Putyinék
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 11:51
Csökkent az olajexportjuk, az árak emelkedése miatt mégis nőttek a bevételeik.
Makro / Külgazdaság Mi történhetett a britekkel?
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 11:32
Váratlanul csökkent az angol, skót és walesi gazdaság együttes teljesítménye májusban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG