3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Ezt jelentette ki vasárnap David Petraeus, a CIA volt igazgatója és nyugalmazott négycsillagos tábornok. Mutatjuk, mi történt az orosz-ukrán háborúban és annak kapcsán az elmúlt tizenkét órában.

  • Az Egyesült Államok és szövetségesei megsemmisítenék az orosz csapatokat és felszereléseket Ukrajnában, és elsüllyesztenék a fekete-tengeri flottáját, ha Vlagyimir Putyin orosz elnök nukleáris fegyvert használna – jelentette ki vasárnap David Petraeus, a CIA volt igazgatója és nyugalmazott négycsillagos tábornok. Petreaus azt mondta, hogy nem beszélt Jake Sullivan nemzetbiztonsági tanácsadóval az Egyesült Államok valószínű reakciójáról, de az ABC Newsnak azt mondta, hogy szerinte Oroszország ukrajnai nukleáris támadása az Egyesült Államok által vezetett NATO-választ váltja ki.
  • Volodimir Zelenszkij megerősítette, hogy Ukrajna „teljesen megtisztította” az orosz erőktől a kulcsfontosságú keleti Liman városát, egy nappal azután, hogy Moszkva elismerte, csapatai kivonultak, miután bekerítették őket.
  • Denisz Smihal, Ukrajna miniszterelnöke szerint február 24-e óta 900 ukrán tanár jelentkezett önkéntesen az ukrán fegyveres erőkhöz, hogy harcoljon az orosz invázió ellen. 
  • Az ukrán erők nyolc iráni gyártmányú kamikaze drónt lőttek le vasárnap a Kyiv Independent szerint. Az ukrán fegyveres erők vezérkara szerint az ukrán légierő négy csapása során két orosz fegyverkészletet, valamint két légvédelmi rakétarendszert pusztított el.

Megsemmisült orosz páncélozott szállító jármű a közelmúltban visszafoglalt kelet-ukrajnai Szvjatogorszkban 2022. október 2-án. Fotó: MTI/AP/Jevhen Maloletka
Megsemmisült orosz páncélozott szállító jármű a közelmúltban visszafoglalt kelet-ukrajnai Szvjatogorszkban 2022. október 2-án. Fotó: MTI/AP/Jevhen Maloletka

  • Lloyd Austin, az Egyesült Államok védelmi minisztere kijelentette, hogy szerinte Ukrajna „előrehaladást ért el” a háborúban. A CNN-nek vasárnap sugárzott interjújában Austin az ukrán katonák kaliberének, valamint az Egyesült Államok és a NATO-országok által biztosított fegyverhasználatnak tulajdonítja a háború változását.
  • Ukrajna kezdi azt hinni, hogy visszaveheti a Krímet – mondta Volodimir Zelenszkij régióbeli legfőbb képviselője. Bár nincs arra utaló jel, hogy Ukrajna közel állna ahhoz, hogy visszaszerezze az annektált régiót, Tamila Tasheva és csapata azzal tölti a napokat, hogy megvitassák a logisztikát, hogy mi történne, ha Kijev visszanyerné az irányítást.
  • Az AP tíz kínzóhelyről talált bizonyítékot Izjum városában, Oroszország visszavonulását követően. Eszerint a francia hírügynökség beszélt 15 túlélővel, akik túlélték az orosz kínzást Harkiv régióban, valamint két családdal, akiknek szerettei eltűntek orosz kézben.
  • Az orosz alkotmánybíróság jogszerűnek ismerte el négy kulcsfontosságú ukrán terület annektálását. A bíróság gyakorlatilag gumibélyegzővel látta el a Vlagyimir Putyin által a Moszkva által támogatott régiók vezetőivel aláírt annektálási megállapodásokat, a Nyugat széles körű elítélése ellenére.

(The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter ezeket a számokat látva elmosolyodhat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 19:18
Jelentős a Tisza Párt fölénye.
Makro / Külgazdaság Az Orbán-kormány egyik különadóját már nem kell befizetni
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:34
A kiegészítő bányajáradéknak leáldozott.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ügyét kivizsgálja a Velencei Bizottság
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:04
Alkotmányos válsághelyzetről beszél.
Makro / Külgazdaság Magyarországnak és Romániának is felszólítás érkezett Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:43
Az előző kormány idején jött az első levél.
Makro / Külgazdaság Fájdalmas intézkedésekre is szüksége lehet a Tisza-kormánynak
Herman Bernadett | 2026. június 4. 14:37
Nem omlott össze a világgazdaság az iráni válság miatt, a kőolaj ára sem szállt el – mondják az Amundi szakértői. Akik arról is beszéltek, hogy a Tisza-kormánynak megszorításokra is szüksége lesz, ha meg akarja valósítani a terveit. 
Makro / Külgazdaság Sokkal drágább lesz a dízel holnaptól
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 11:43
A benzin beszerzési ára továbbra is változatlan marad.
Makro / Külgazdaság Kiskereskedelem: rákattantak a védett áras tankolásra a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 08:30
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,1 százalékkal bővült az értékesítés a KSH szerint.
Makro / Külgazdaság Nehéz terepen védené szuverenitását az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:55
A brüsszeli testület szerdán bemutatta az európai technológiai szuverenitási csomagot, amelynek célja az unió digitális autonómiájának és ellenálló képességének erősítése a félvezetők, a mesterséges intelligencia (MI), a felhőszolgáltatások és a nyílt forráskódú technológiák területén.
Makro / Külgazdaság Reformjavaslatokat és meglepő kijelentéseket is tesz az OECD Magyarországgal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:20
A magyar GDP növekedése 2026-ban várhatóan 1,6 százalék, 2027-ben pedig 2 százalék lesz – áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss elemzésében.
Makro / Külgazdaság Bejelentette Vitézy Dávid, hogy mit fognak vásárolni az uniós források egy részéből
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:45
Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG