2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Egységesen 80 ezer forint lesz a nyugdíjprémium, de egyeseknek további 20 ezer forint is jöhet idén.

A magyar gazdaság jól teljesít, ezért úgy döntöttünk, hogy novemberben minden nyugdíjas egységesen 80 ezer forintos nyugdíjprémiumot kap. Lesznek olyanok, akik a korrekció miatt akár további 20 ezer forintot is kapnak, így hozzájuk akár 100 ezer forint egyszeri juttatás is érkezhet - jelentette be Orbán Viktor pénteken a Kossuth rádióban.

Megint elemében volt a kormányfő, az előválasztásról viszont nem beszélt (fotó: MTI)
Megint elemében volt a kormányfő, az előválasztásról viszont nem beszélt (fotó: MTI)

A kormányfő most is erőteljesen ostorozta a baloldali kormányokat, amiért szerinte súlyos károkat okoztak és úgymond elvették a juttatásokat. Megerősítette, hogy felemelik a minimálbért és tovább szeretnék csökkenteni a munkanélküliséget. Az "elvett" 13. havi nyugdíj első felét biztosan kifizetik 2022 elején, de

"A nyugdíjasok ne vegyék készpénznek, hogy a másik kétheti rész is megérkezik februárban. Ha az év hátralévő részében is jól teljesít a gazdaság, akkor erre sor kerülhet" - mondta.

Kitért az adóvisszatérítésekre is. Azt mondta, hogy mintegy 1,9 millió ember kapja vissza a befizetett személyi jövedelemadóját, mert "a gazdaság jól teljesít".  Erre várhatóan február közepéig kerül sor.

Bravúrosnak nevezte a minap aláírt magyar-orosz gázszállítási egyezményt. Itt is bírálta a baloldali kormányokat és külön Ukrajnát is, amiért nem érti meg a magyar szempontokat.

"Ukrajna csak ne legénykedjen velünk!" - emelte fel hangját a miniszterelnök.

Szólt még a héten tartott kihelyezett kormányülésről, ami egy hadgyakorlat előtt történt. Elismerte, hogy nem eleget költöttünk a katonai képességeink fejlesztésére, ezért döntéseket hoztak a különféle fejlesztésekről, amiket a következő években terveznek, részleteket azonban nem említett. Ismét elmondta még, hogy az Európai Unió szerinte csak morzsányi pénzt adott a határvédelemhez, noha az egész unió élvezi azt a biztonságot, amit a magyar megerősítetett határvédelem nyújt.  

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Varga Mihály: volt olyan tanácstag, aki a kamatcsökkentésre szavazott
Imre Lőrinc | 2026. május 26. 16:48
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 6,25 százalékon hagyta az alapkamatot a május 26-i ülésén. A döntést követően Varga Mihály jegybankelnök sajtótájékoztatón ismertette a kamattartás hátterét és kitért arra is, hogy volt olyan tanácstag, aki már a monetáris lazítás mellett döntött volna.
Makro / Külgazdaság Világos, mit kell teljesítenie Magyarországnak az uniós forrásokért
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 15:11
27 feltétel választ el minket az EU-pénzektől.
Makro / Külgazdaság Ha jön az euró, az Otthon Startra sem lesz szükség – és ez egyáltalán nem baj
Barát Mihály Tamás | 2026. május 26. 14:32
Minden előzetes várakozást felülmúlt a 2025 szeptembere óta elérhető Otthon Start hitel sikere. A Magyar Nemzeti Bank BiztosDöntés.hu által feldolgozott adatai szerint a múlt év utolsó 3 hónapjában 643,3 milliárd, 2026. első három hónapjában pedig 629,4 milliárd forint értékben kötöttek támogatott lakáshitelekre vonatkozó szerződéseket a bankok, ami túlnyomórészt az új támogatott konstrukció megjelenésével magyarázható.
Makro / Külgazdaság Vihar előtti csend? Itt van a Magyar Nemzeti Bank döntése az alapkamatról
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 14:00
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának május 26-i ülése után is 6,25 százalékon maradt az alapkamat.
Makro / Külgazdaság Vészjelzés jött a német autóiparból
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 13:11
A német feldolgozóipari vállalatok az előző havinál jelentősen kedvezőtlenebbül ítélték meg exportlehetőségeiket májusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének havi rendszerességgel végzett felmérésének kedden közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:48
Ritkaság, hogy a miniszterelnöki ciklusokat korlátozzák.
Makro / Külgazdaság 118 milliárdos rekorderedmény 2025-ben a 4iG Távközlési Holdingnál
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:18
A nyereséget a társaság arra fordítja, hogy tovább növelje értékét: a nemzetközi növekedésének támogatására és saját tőkéjének erősítésére.
Makro / Külgazdaság Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 10:47
Szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára is csökken.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést kell ma meghoznia a jegybanknak
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 06:56
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fontos részleteket árult el a legfontosabb kampányígéreteiről
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 06:37
Egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG