2p

Levonulóban van az ötödik hullám, kevesebb az új fertőzött és az áldozat is, mint a múlt héten.

A csütörtöki jelentés szerint 3862 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 796 982 a beazonosított fertőzöttek száma. 24 óra alatt 18 526 tesztet végeztek el, a mintavételek 20,8 százaléka lett pozitív. A múlt hét hétköznapjain 4 ezer fölött volt a napi átlagos új fertőzöttek száma, most 3200 alatt jár ez a mutató, ahogy a pozitivitási ráta is rendre alacsonyabb az előző hét azonos napjainál. 

Elhunyt 77 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 44 211 emelkedett. A napi áldozatok hétköznapokra vonatkozó átlagos száma a múlt héten 113 volt, jelenleg 87-nél járunk.

A gyógyultak száma 4231-gyel nőtt, jelenleg 1 610 315 fő mondhatja el magáról hivatalosan, hogy túl van a koronavíruson. Az aktív fertőzöttek száma ezúttal csak 446-tal csökkent, 142 456 főre. 

3120 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, ez 193-mal kevesebb, mint egy nappal korábban. Közülük 126-an vannak lélegeztetőgépen, 7-tel csökkent ez a szám. 

A beoltottak száma mindössze 424-gyel emelkedett, 6 395 509 főre. Közülük 6 171 552 fő a második, 3 813 406 fő már harmadik oltását is felvette. Az oltásra még mindig folyamatosan lehet időpontot foglalni. Ma délután,  pénteken, és szombaton is folytatódik az oltási akció a kórházi oltópontokon.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csökkent az átlag- és a mediánbér július és szeptember között
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 08:37
Alacsonyabb a nettó átlag- és mediánkereset is a júliusinál: utóbbi akkor még 399 ezer forint volt. Igaz, az augusztusi és a tavaly szeptemberi számokhoz képest van emelkedés, amelyről részletesen ír a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Zombi cégek, felpörgő kiva és új Nokia: így adóznak a vállalkozások a jövő évtől
Imre Lőrinc | 2025. november 17. 19:42
Több mint 200 ezer vállalkozást érint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, illetve a kormányzat megállapodásából létrejött, 11 pontból álló adócsökkentési csomag, ami jövőre 78-90 milliárd forintot vesz ki az államkasszából, és hagy ott a cégeknél. A sajtóeseményt követő háttérbeszélgetésen azt is megtudtuk, hogy terítéken van-e még a szocho 13-ról 12 százalékra csökkentése.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bekeményített: perelni akar a magyar kormány?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 18:19
Ha kikerülik az Európai Unióban a magyar vétót.
Makro / Külgazdaság Enyhül a feszültség? Közeledik egymáshoz Kína és Németország
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 17:01
Először járt a jelenlegi német kormány egy minisztere Kínában.
Makro / Külgazdaság Mi lehet az amerikai védőpajzs?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 15:04
Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államokban járt, és azt mondják, sok mindent intézett, konkrétumok viszont alig vannak, az igazán fontos megállapodás pedig elmaradt – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság A kereskedők adtak egy tippet a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 12:17
A kevesebb közteher szerintük jobb lenne.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen árak lesznek a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 11:12
A héten kedden nem változnak az üzemanyag nagykereskedelmi árak. 
Makro / Külgazdaság 11 pontban könnyíti a vállalkozások terheit a kormány – jelentette be Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 10:52
Ezt tartalmazza a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökével hétfőn délelőtt kötött megállapodás.
Makro / Külgazdaság Nagyon szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 09:58
A Kiskereskedelmi Üzletág mutatta fel a legnagyobb növekedést.
Makro / Külgazdaság Mexikóvárosban erőszakba torkollt a Z-generáció tiltakozása
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 12:05
Száz rendőr sérült meg Mexikóvárosban, amikor tüntetők megtámadták a Nemzeti Palotát a drogcsempészet ellen küzdő michoacáni polgármester megölése ellen tiltakozva.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG