2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Még nem, de három hónap múlva már épülhet a debreceni oltóanyaggyár - derült ki az operatív törzs tájékoztatójából.

Ünnepi, sőt pátoszos hangulatban telt az operatív törzs mai tájékoztatója. Az örömre az adott okot, hogy György László gazdasági stratégiáért felelős államtitkár bejelentette: elindult a visszaszámlálás, 100 nap múlva lerakják a magyar oltóanyaggyár alapkövét Debrecenben. Majd hosszadalmas vakcina-történet mesélés kezdődött, amiben összefoglalták az elmúlt 100 év oltóanyag-históriáját.

Az államtitkár szerint a privatizáció után több alakommal is előfordult, hogy az országban vakcina hiány lépett fel. A debreceni vakcina gyár ezt akarja megelőzni, hogy többé hasonló helyzet ne forduljon elő. A gyár 2022 végén már működhet is - vélekedett György László. Tehát akár már jövőre itt is gyárthatják a koronavírus elleni vakcinákat.

Szintén bizakodó volt Müller Cecília, hiszen a beoltottak száma 4 639 299 fő, közülük 2 727 165 fő már a második oltását is megkapta. A járványügyi adatok is kedvezően alakulnak: az elmúlt 24 órában 426 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 798 573 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 38 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 29 213 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 630 976 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 138 384 főre csökkent. 2259 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 258-an vannak lélegeztetőgépen.

Minden adat azt mutatja, hogy a harmadik hullám leszálló szakaszának a vége felé közeledünk, ami a járványügyi óvintézkedéseknek és a védőoltásoknak köszönhető. A lakosság 47 százaléka már beoltott, az uniós átlag 31 százalék

- mondta a tisztifőorvos.

Müller Cecília szerint vakcinabőség van Magyarországon. Korlátozott mennyiségben lehet még foglalni Szputnyik és AstraZeneca oltásokat az időpontfoglalóban, és keddig még kevés Pfizert is annak, akik SMS-t kapott. A Sinopharm-oltásokat továbbra is folyamatosan hirdetik a kórházak köszönhetően a hazánkba érkezett bőséges szállítmányoknak.

Kiss Róbert rendőr alezredes pedig arról számolt be, hogy egy kiskocsmában intézkedtek a rendőrök, mivel este 11 óra után is nyitva tartott. A rendőrök a kocsma 30 napos bezárásáról döntöttek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
Makro / Külgazdaság Rengeteget vásároltak a magyarok januárban is
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:30
3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom januárban a KSH adatai szerint.
Makro / Külgazdaság GKI: az építőipari cégek harmada jó évben bízik
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:28
Az építőipari termelés változatlan áron mérve – két visszaesést hozó év után – 2025-ben 2,8 százalékkal tudott bővülni. A tavaly december végi ágazati szerződésállomány csaknem 50 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. A GKI februári felmérése szerint a megkérdezett építőipari vállalkozások harmada árbevételének növekedésére számít 2026-ben az előző évhez képest, csökkenéstől 21 százalékuk tart. A 10 fő alatti cégek e téren kevésbé optimisták, de az 50 fő felett foglalkoztatók már sokkal inkább azok. További kedvező jel, hogy a GKI ágazati bizalmi indexe februárban tizenhárom havi csúcsára emelkedett. 2026-ban az építőipari termelés volumene 2-3 százalékkal nőhet az előző évhez képest – ebben a hazai és a nemzetközi elemzők is egyetértenek.
Makro / Külgazdaság A sajtó és hozzátartozók fogadták Szijjártó Péteréket Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:18
Leszállt a miniszter gépe, rajta a két elengedett hadifogollyal.
Makro / Külgazdaság Megvan, ki vezetné Ukrajnába a magyar kormány küldöttségét
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 06:56
A helyszínen mérné fel a Barátság vezeték állapotát a magyar kormány, az is megvan, kit jelöltek ki a küldöttség vezetésére.
Makro / Külgazdaság Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:48
A magyar cégvezetők fókuszában a technológiai átalakulás kényszere áll – közölte a PwC nemzetközi tanácsadó cég szerdán az MTI-vel a magyar vezérigazgatók körében végzett felmérése alapján.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:45
A magyar kormány ugyan az energiáit az Ukrajnával való vita köti le, energetikai szempontból számunkra az iráni háború sokkal nagyobb költséggel jár számunkra nemzetgazdasági szinten, áll az Mfor kedd reggel megjelent elemzésében.
Makro / Külgazdaság Minden korábbi várakozást felülírt a közel-keleti háború a magyar gazdaságban
Herman Bernadett | 2026. március 4. 16:31
A korábban biztosra vett márciusi kamatvágás elmaradhat, az infláció emelkedhet a közel-keleti konfliktus miatt. 
Makro / Külgazdaság Itt nézheti élőben, mit mond Bod Péter Ákos és Pleschinger Gyula a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:13
Fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire a volt jegybankelnök és a Monetáris Tanács 2013-2025 közötti tagja.
Makro / Külgazdaság Már a cseresznyevirágzás előtt kitavaszodott Japánban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:59
Februárban csaknem hétéves csúcsra, 2019 áprilisa óta a legmagasabb szintre emelkedett a japán fogyasztói bizalmi index.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG