3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Érkeznek a számlaértesítők.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a napokban megkezdte azoknak a magánszemélyeknek és egyéni vállalkozóknak az értesítését, akiknek az adószámláján az elmúlt évről tartozás vagy túlfizetés van. Közel másfél millió adózó számíthat adószámla-értesítőre - tette közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán a honlapján.

A közlemény szerint azok kapnak értesítést, akiknek legalább egy adónemben ötezer forintnál több tartozása vagy ezer forintnál több túlfizetése van. Az, aki tavaly fizetési kötelezettségét nem, vagy csak késedelmesen teljesítette, és emiatt legalább ötezer forint késedelmi pótléka keletkezett, késedelmipótlék-értesítőt is kap.

Az ügyfélkapus regisztrációval rendelkezők tárhelyére július 23. és 29. között érkezett meg a NAV tájékoztatója arról, hogy adószámlájuk tartozást vagy túlfizetést mutat, vagy a hivatal késedelmi pótlékot számított fel. Azoknak a magánszemélyeknek, akiknek még nincs ügyfélkapus hozzáférésük - az értesítendők között ők mintegy félmillióan vannak - a NAV postázza az adószámla-kivonatot és a pótlékértesítőt. Ők szeptember elejétől számíthatnak az értesítések megérkezésére.

A NAV azt ajánlja, hogy akik még nem nyitottak ügyfélkaput, tegyék meg, hiszen ennek birtokában bármikor - az értesítéstől függetlenül is - megtekinthetik adószámlájukat az eBEV Portál szolgáltatások menüpontjában, miután a Központi Azonosítási Ügynökön (KAÜ) keresztül beléptek a portálra.

Az adószámla lekérdezéséhez a portálon az adószámla és pótlékadatok szolgáltatás adószámlafunkcióját kell kiválasztani. Ha a lekérdezett adószámla minden adónemben rendezett, érdemes ellenőrizni a 2019-re felszámított pótlékot is - hívja fel a figyelmet a hivatal.

A részletes pótléklevezetést a gazdálkodók június 10-től, a magánszemélyek és egyéni vállalkozók szeptember 9-től kérdezhetik le, az adószámla és pótlékadatok szolgáltatás pótléklevezetés funkciójával.

A tartozást bankkártyával, átutalással, valamint csekken lehet befizetni. Túlfizetés esetén a többlet visszatérítése a 2017 számú nyomtatványon kérhető.

További információk a NAV honlapján elérhető adószámla információs oldalon találhatók. Az ügyfelek, kérdéseikre leggyorsabban a 06 (80) 20-21-22 telefonszámon, a NAV Ügyfél-tájékoztató és Ügyintéző Rendszerben (ÜCC) kaphatnak választ, ehhez ügyfélazonosító szám (PIN kód) vagy részleges kódú telefonos azonosítás szükséges.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már a kormány is érdeklődött a jegybank és a kamara által alapított koalíció iránt
Imre Lőrinc | 2026. május 27. 18:01
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 51. küldöttgyűlését szerdán rendezték meg a Novotel Budapest City hotelben. Az MKIK elnöke, Nagy Elek mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, Varga Mihály is beszédet mondott, majd egy emlékérmét is átadott, amit a jegybank a kamara alapításának 175. évfordulója alkalmából bocsátott ki.
Makro / Külgazdaság Nem véletlenül vesz Kanada svéd repülőgépeket a Boeingek helyett
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 16:45
Mark Carney kanadai miniszterelnök bejelentette szerdán, hogy Ottawa a svéd Saab cégtől vásárol korai figyelmeztetésre szolgáló katonai repülőgépeket, és mellőzi az amerikai Boeing konkurens ajánlatát. Hangot adott annak, hogy Kanada csökkenteni kívánja függőségét az amerikai védelmi ipartól.
Makro / Külgazdaság Financial Times: Kong az ürességtől Trump Béketanácsának pénzügyi alapja
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 15:19
Szinte semmi nincs a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrejött Béketanács hivatalos pénzügyi alapjában, és a szerveződés jogi és politikai bizonytalanságok miatt nem tud hozzákezdeni fő céljának, a Gázai övezet újjáépítésének megvalósításához – írta szerdán a Financial Times.
Makro / Külgazdaság Ahol nincs vagyonadó, öröklési és ajándékozási illeték – de adózni kell a nyugdíj után
Elek Lenke | 2026. május 27. 14:57
A vagyonadó – szinte minden országban – része volt és ma is az a politikai csatározásoknak, főleg a baloldal részéről. Ugyanakkor, van ahol rájöttek, hogy egyrészt léteznek hátrányai – egyes cégek kivonulnának a piacról és csökkenne a munkahelyek száma –, másrészt egyszerűbb más módon megadóztatni a jövedelmeket és emelni az állam bevételét.
Makro / Külgazdaság Elképesztő dolog történik a benzinkutaton csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:11
Jelentős mértékű árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Még két államtitkári pozíció kelt el szerdán
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:04
Több szabadságot és bizalmat ígérnek az oktatásban.
Makro / Külgazdaság Ezek a legértékesebb kínai cégek
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 12:17
Tovább növelte előnyét az eddigi listavezető.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 11:36
Az államtitkár szerint ez a döntés egyben hitvallás is.
Makro / Külgazdaság Miért nem akar találkozni Magyar Péterrel Ursula von der Leyen?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:56
Nem biztos, hogy összejön a miniszterelnök által csütörtökre ígért találkozó. Csúszhat a befagyasztott uniós források felszabadítása is?
Makro / Külgazdaság Életjeleket mutat az európai autópiac, de ez elég lehet a túléléshez?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:11
A német gyártók is növelni tudták eladásaikat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG