1p
Ódor Bálint helyettes külügyi államtitkár azt szeretné, hogy ma a sikeres magyar EU-elnökségért való drukkolásé legyen a főszerep, hiszen a hat hónapnak még a fele sem telt el
Ódor Bálint helyettes külügyi államtitkár azt szeretné, hogy ma a sikeres magyar EU-elnökségért való drukkolásé legyen a főszerep, hiszen a hat hónapnak még a fele sem telt el.

Az európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár a magyar EU-elnökség hivatalos honlapján megjelentetett blogbejegyzésében azt írta: partvonalon kívülről ma még nagyon nehéz megítélni, hogy milyen is a magyar elnökség. Az, hogy mennyire lesz sikeres, még a pályáról sem látszik. Jó lenne, ha ma még a drukkolásé lenne a főszerep, hiszen még a félidőt sem fújták le - írta.

A Máris temetni kell az elnökséget? című blogbejegyzésből kiderül: noha alig két hónap telt el az elnökségből, ezen a héten majdnem minden napra jutott egy elemzés, újságcikk, vélemény arról, hogy "a magyar elnökség már lefocizta magát a pályáról, és hogy hát sajnos sikertelen és kudarcot vallott."

Ódor Bálint szerint sok száz ember komoly, kitartó és lelkiismeretes munkájának köszönhetően Magyarország állja a sarat a tanács különböző fórumain. Ezért elismerését fejezi ki mindazoknak, akik ebben részt vesznek, és azon dolgoznak, hogy "Magyarország megítélésén kicsit javítsanak."

Emlékeztet arra, hogy először adunk elnökséget, senki nem tudta, hogy ez pontosan milyen is lesz majd belülről. "Akik a pályán focizunk, most látjuk igazán, hogy milyen felelősség nehezedik mindannyiunk vállára, és hogy milyen lehetőségek rejlenek az elnökségben" - fogalmazott.

Németországban és Finnországban is azt tapasztalta, hogy számukra Magyarország képes hatékonyan játszani az elnökségi szerepet. "Jó külföldre menni, mert ott a valós teljesítmény alapján beszélnek velünk. Jó tapasztalni külföldön a belső összefogást és együttműködést, ami általában az európai uniós kérdéseket érinti" - írta a helyettes államtitkár.

A helyettes államtitkár megállapításai szerint "ügyeink mennek előre, én ma még nem tudom megállapítani, hogy sikeres lesz-e az elnökség. Nem is csak rajtunk múlik, hanem mindazokon is, akik még a pályán mozognak: EU-intézményeken, a többi tagállamon, csatlakozni vágyó országok teljesítményén és a világgazdaság formálóin."

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Költekezésbe kezdhet a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 15:27
Mindez az EU által elfogadott országspecifikus mentesítési záradékkal lehetséges. 
Makro / Külgazdaság Érződik a brit gazdaság teljesítményén a globális bizonytalanságok enyhülése
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 14:09
A vártnál sokkal nagyobb mértékben javultak a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
Makro / Külgazdaság Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:21
30 milliárd forinttal, ráadásul kisebb kamattal, mint legutóbb.
Makro / Külgazdaság Óvatos optimizmus Németországban
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 11:36
Túl van a legmélyebb ponton a német gépgyártás?
Makro / Külgazdaság Az egész világ és Donald Trump is erre a döntésre vár – nyilatkoztak az illetékesek
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 10:36
Kamatot vág-e a Fed? És mikor? Megszólalt a Trump által sokat kritizált elnök, illetve az amerikai pénzügyminiszter is.
Makro / Külgazdaság Ki fog itt tanítani?
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 08:51
Tovább nőtt a meghirdetett tanári állások száma.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG