2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Három hónapja kezdődtek a francia sárgamellényes tüntetések.

Mintegy háromszáz sárgamellényes tüntető felvonulással ünnepelte vasárnap Párizsban a francia kormány adó- és gazdaságpolitikája ellen tiltakozó mozgalom három hónapos évfordulóját.

A rendőri erőkkel biztosított békés menet délelőtt 11 órakor indult a Diadalívtől a Champs-Elysées sugárúton át a Mars-mezőre. A sárgamellényesek először rendeztek vasárnap megmozdulást, amelyen a legfőbb követelés az állampolgári kezdeményezésű népszavazás bevezetése volt.

A Facebookon kezdődött

Az üzemanyagadó emelése ellen 2018 novemberében a Facebookon létrejött mozgalom az elmúlt három hónapban több szociális jellegű követelést fogalmazott meg, és az államfő távozását is követeli a városok menti körforgalomban felállított úttorlaszok mentén. Szombatonként pedig a városközpontokban tartanak spontán felvonulásokat, amelyek rendszeresen rendbontásokba és összetűzésekbe torkollnak a rendfenntartó erőkkel. Hétvégéken ezért országszerte mintegy 80 ezer rendőr és csendőr teljesít szolgálatot a francia utcákon a közrend biztosítására.

A belügyminisztérium tájékoztatása szerint szombaton 41 400-an tüntettek, ebből 5 ezren Párizsban. Az előző hetekhez képest kevesebb rendbontás történt, Párizsban 29 embert állítottak elő, de a dél-franciaországi Bordeaux-ból és Toulouse-ból érkeztek hírek összecsapásokról, Lyonban pedig rendőrségi járműre támadtak tüntetők, valamint Alain Finkielkraut filozófust antiszemita sértések érték Párizsban tüntetők részéről. Az ügyben a párizsi ügyészség vizsgálatot indított, már azonosították az elkövetőket.

A közvéleménynek már elege van

Egy szerdán közzétett felmérés szerint a franciák többsége (56 százalék) azt szeretné, ha a tavaly november óta tiltakozó sárgamellényesek befejeznék a megmozdulásokat. A megkérdezettek 64 százaléka úgy látja, hogy a tüntetők követelései eltávolodtak a kezdeti elképzelésektől. Ez az első alkalom az elmúlt három hónapban, hogy a közvélemény elfordulni látszik a megmozdulástól.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A fix 3 százalékos hitelek módosításáról döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:32
A kormány döntése értelmében márciustól magasabb hitelösszeggel és hitelkiváltási lehetőséggel igényelhetik a hazai kis- és közepes vállalkozások a fix 3 százalékos hitelt.
Makro / Külgazdaság Nem kezdte túl erősen az évet Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:15
Csökkent Németország kivitele és behozatala januárban decemberhez viszonyítva a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis honlapján kedden közzétett adatok szerint.
Makro / Külgazdaság Nyugtat a minisztérium: marad árrés a kereskedőknél, ennyibe kerül a jövedékiadó-csökkentés
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 10:51
A védett árakkal és a jövedékiadó-csökkentéssel kapcsolatban tartott háttérbeszélgetést Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára és Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Makro / Külgazdaság Európa egyik leggyengébb teljesítményét hozta össze a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:10
A nemzetközi mezőny egyik legrosszabb adatát érte el 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Óriási fordulatot jelez a cégek toborzási kedve
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:45
Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Makro / Külgazdaság Csak ámulunk-bámulunk: több mint kilenc éve nem fordult elő ilyen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:30
Februárban az éves infláció 1,4 százalék lett, ennél utoljára csak 2016 novemberében tett közzé alacsonyabb adatot a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Jövedékiadó-csökkentést is bejelentett a kormány az éj leple alatt megjelent rendeletében
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 06:45
Már olvasható a március 10-től hatályba lépett rendelet a Magyar Közlönyben a védett üzemanyagárakkal kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Vagy kompenzációt kérnek a kutak, vagy bezárnak – itt az első piaci reakció a védett árakra
Imre Lőrinc | 2026. március 9. 19:43
Magyarországot is elérte a nemzetközi üzemanyagárrobbanás, ezért a kormány védett árat vezetett be mindkét üzemanyagtípus esetében – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormány rendkívüli ülését követően. A Független Benzinkutak Szövetsége egészen mást javasolt, szerintük jelenleg még több a nyitott kérdés, mint a válasz. De vajon hogyan kerülhetők el az ellátási problémák?
Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG