1p
Összesen 35,8 milliárd forint maradvány változatlan célú felhasználását engedélyezte a kormány négy minisztériumnál, illetve az Országgyűlésnél - közölte a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat kapcsán a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI kérdésére.

A közlöny hétfői számában közzétett határozat értelmében a kormány hozzájárult ahhoz, hogy négy tárca, illetve az Országgyűlés Hivatala 2013. június 30-ig változatlan célra fordíthassa a tavalyi kötelezettségvállalással terhelt, de idén június 30-ig fel nem használt összegeket.

Az NGM közlése alapján 28,2 milliárd forint a maradvány a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál. A kormányhatározat szerint a pénz egyebek mellett az energiafelhasználási hatékonyság javítására, lakóépületek és környezetük felújításának támogatására, vasúti hidak és acélszerkezetek felújítására, illetve turisztikai célokra használható.

Mire költik a pénzt?

A Nemzetgazdasági Minisztérium fejezeténél 6,3 milliárd forint a maradvány. A pénz a többi között a bérlakásprogramra, külgazdasági, illetve közigazgatási fejlesztési feladatokra, valamint a területfejlesztés stratégiai tervezési feladataira fordítható.

A Vidékfejlesztési Minisztérium 707 millió forint maradványt használhat fel például az illegális hulladék-elhelyezés felszámolására, környezetvédelemmel kapcsolatos fejlesztések, illetve határon átnyúló vidékfejlesztési feladatok támogatására és a tanyafejlesztési programra.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 375 millió forint megmaradt pénzt fordíthat az Útravaló ösztöndíj programra, az Országgyűlés maradványa pedig 192 millió forint.

A nemzetgazdasági tárca tájékoztatása szerint a pénzeket egyebek mellett a felújítási munkálatok ütemezésének módosulása, valamint a közbeszerzési eljárások, a szakmai feladatok, illetve a pályázati elszámolások elhúzódása miatt nem tudták időben felhasználni.

Ha a kormány nem engedélyezte volna a maradványok felhasználását, úgy az elvonásról kellene rendelkezni. Az elvont előirányzat-maradvány a központi költségvetést illeti meg - közölte az NGM.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mélypontok közelében tántorog a jen
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:19
Hiába volt a kamatemelés?
Makro / Külgazdaság Olyan történt a Penny, a Lidl, és az Aldi üzleteiben, amit idén még nem tapasztaltunk
Kollár Dóra | 2025. december 22. 05:37
Árcsökkenést tapasztaltunk a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Visszaestek a Kínába irányuló külföldi működőtőke-befektetések
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 17:30
Kínában az év első 11 hónapjában 7,5 százalékkal esett a külföldi működőtőke-befektetés (FDI) értéke éves összevetésben, miután az első 10 hónapban 10,3 százalékos csökkenést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság Így várták Oroszországban, és kisebb is lett
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 16:40
Az orosz jegybank pénteken az elemzői várakozásokkal összhangban 16,5 százalékról 16,0 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot.
Makro / Külgazdaság Majdnem vétózott Brüsszelben Orbán Viktor – miért engedte át az Ukrajnának szánt hitelt mégis?
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 13:59
Felvetődött benne a gondolat, de nem akart mindenkivel szembekerülni. Brüsszelben értékelte az uniós csúcsot a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság A japán jegybank 30 éves csúcsra emelte a kamatokat, további szigorítást jelzett
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 13:40
A Japán Jegybank (Bank of Japan, BOJ) pénteken 30 éve nem látott szintre emelte az irányadó kamatokat, újabb mérföldkőhöz érve a több évtizedes, rendkívül laza monetáris politika és a közel zéró hitelköltségek felszámolásában.
Makro / Külgazdaság Szombattól tele is kérhetjük?
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 12:41
Még olcsóbb lesz a tankolás – már akinek.
Makro / Külgazdaság Meglepő, ki kaszálta el az orosz vagyon elvételének tervét Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 10:57
Nem a magyar és nem is a belga miniszterelnök verte be az utolsó szeget a jóvátételi hitel koporsójába.
Makro / Külgazdaság Jövőre még durvábban hódíthatnak a kínai autók
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 09:54
Teljesen átrendezik a piacot Európában és Magyarországon is. Célkeresztben a prémiumok?
Makro / Külgazdaság Gyorsuló növekedés, de gyorsuló infláció is jön? Ezeket az adatokat jósolják jövőre az OTP elemzői
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 09:09
Mire számíthatunk jövőre a magyar gazdaságban? Az OTP elemzői szerint főleg a választás előtti osztogatás fűtheti a növekedést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG