2p

Az ukrán tengerészgyalogság a kimerülés szélén, az USA további repülőgépeket ad Ukrajnának, az orosz haderő tovább nyomul a Donbasz-régióban.

  • Az ukrán tengerészgyalogság egy vezetője Mariupolban azt mondta, hogy „utolsó napjainkban vagyunk, ha nem az utolsó óráinkban”. „Az ellenség ereje tízszeres”, jelentette Szerhij Volja.
  • Az ukrán miniszterelnök azt állítottta, hogy az orosz haderő Kharkiv, a Donbasz és Dnyipro elleni támadásának ereje jelentősen megnövekedett. Az oroszok jelentése szerint 1260 katonai célpontot találtak el a frontvonalon a Donbasz- és Kharkiv-régióban.

 Orosz tüzérségi támadásban megsemmisült lakóház belseje Harkivban 2022. április 14-én. Fotó: MTI/EPA
Orosz tüzérségi támadásban megsemmisült lakóház belseje Harkivban 2022. április 14-én. Fotó: MTI/EPA

  • A brit hírszerzés jelentése szerint logisztikai és technikai kihívások is hátráltatják az orosz előrenyomulást.
  • Volodimir Zelenszkij: „Mariupolban a helyzet a lehető legsúlyosabb… Ebben a háborúban az orosz hadsereg örökre beírja magát a történelembe,  mint a világ talán legbarbárabb és legembertelenebb hadserege.”

  • Az amerikai védelmi minisztérium további katonai repülőgépeket és repülőgép-alkatrészeket bocsátott rendelkezésre az orosz offenzíva megállításának érdekében, közölte John Kirby, a Pentagon szóvivője.
  • Orosz hírforrások azt állítják, hogy tűzszünetet rendeltek el a mariupoli acélgyár körül, és humanitárius folyosókat nyitottak. Az orosz védelmi minisztérium azt ígéri, hogy a fegyvert letevő katonáknak nem esik bántódása. Ennek ellenére úgy tűnik, egyetlen ukrán katona sem adta meg magát kedden.
  • A cseh és a lengyel védelmi minisztert csütörtökön a Pentagonban fogadja Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter

  • Olaf Scholz  német kancellár úgy véli, Putyint terheli  a felelősség az Ukrajnában elkövetett háborús bűnökért, közölte a kancellár a keddi sajtótájékoztatóján.
  • Megölték a luhanszki szeparatisták egyik vezetőjét, Mihail Kiscsiket. A hírt Luhanszki Népköztársaság miniszterelnöke jelentette be közösségi oldalán, hozzátéve, hogy Kiscsiket ukrán erők kerítették be Kreminna közelében. Kreminna az első város, amelyik elesett az új orosz offenzívában.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az Egyesült Államokban több a munkahely, de nőtt a munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 18:00
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre novemberben a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi ráta pedig az elemzők által várt stagnálás helyett emelkedett.
Makro / Külgazdaság Javultak a gazdasági várakozások Németországban és az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 16:00
Decemberben a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
Makro / Külgazdaság Hoztak is, meg nem is Varga Mihályék az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 15:41
Alacsonyabb gazdasági növekedést, ugyanakkor alacsonyabb inflációt is prognosztizálnak a friss Inflációs jelentésben.
Makro / Külgazdaság Itt az év utolsó kamatdöntése, Varga Mihályékra jövőre nagy feladatok várnak
Imre Lőrinc | 2025. december 16. 14:00
Bár novemberben az infláció 3,8 százalékra, a jegybank toleranciasávjába csökkent, a Magyar Nemzeti Bank az év utolsó kamatdöntő ülésén sem változtatott a 6,5 százalékon álló irányadó ráta szintjén.
Makro / Külgazdaság Nem csökkent az euróövezet külkereskedelmi többlete
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 13:41
Októberben éves szinten nőtt, havi összevetésben stagnált az euróövezet külkereskedelmi többlete az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett első becslése alapján.
Makro / Külgazdaság Mi történt az euróövezeti gazdasággal decemberben?
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:13
Decemberben már sorban a hetedik hónapban nőtt az euróövezeti szolgáltatóipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint a fogyasztás jövőre is a magyar gazdaság hajtóereje lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 11:47
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) kedden Budapesten a digitális kereskedelmi és tranzakciós ökoszisztéma fejlesztéséről.
Makro / Külgazdaság Hirtelen sokkal olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 11:16
Jelentősen csökkennek szerdától az üzemanyag nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Egyre jobban szorul a hurok Ursula von der Leyenék terve körül – de csak színház lenne az egész?
Litván Dániel | 2025. december 16. 09:49
Két nappal az uniós csúcs előtt feloldhatatlannak látszik a patthelyzet az Ukrajnának a lefoglalt orosz vagyonból nyújtott uniós hitel ügyében. De csak játszanak az idegekkel az uniós vezetők?
Makro / Külgazdaság Több nagy bejelentésre is készül a 4iG Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 09:27
Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG