2p
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke, Domokos László átadta a számvevőszék 2015. második félévi ellenőrzési tervét Jakab Istvánnak, az Országgyűlés alelnökének.
Domokos László

A terv szerint sor kerül egyebek mellett a Magyar Államkincstár hatósági tevékenységének, egyes adóbeszedési eljárásoknak, valamint egyes központi intézmények és az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) ellenőrzésére.

A számvevőszék közleményében kiemeli: a jobb közérthetőség érdekében ÁSZ megújította a számvevőszéki jelentések formátumát és struktúráját, amihez átalakították az ellenőrzések módszertanát és fejlesztették a minőségbiztosítási rendszert is.

Az önkormányzatoktól a múzeumokig

Az ÁSZ törvényi kötelezettség alapján ellenőrzi az állami vagyon feletti tulajdonosi joggyakorlással kapcsolatos tevékenységeket, az időközi országgyűlési képviselő-választási kampányokra fordított pénzeszközök elszámolását, a Fővárosi Önkormányzatot forrásmegosztási rendeletét, valamint a költségvetési támogatásban részesülő pártok és pártalapítványok gazdálkodásának törvényességét - írják.

Az ÁSZ témacsoportos ellenőrzései egy-egy témában az államháztartás különböző részterületeit érintik, így kiterjednek egyebek mellett a központi alrendszer intézményeire, az államháztartásból támogatásban részesült egyes szervezetekre, az állami tulajdonú gazdálkodó szervezetekre, az önkormányzatokra, valamint a megyei hatókörű városi múzeumok gazdálkodására.

A tájékoztatás szerint 2015. második félévében önálló témaként ellenőrzi az ÁSZ a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárásait, az államháztartás központi alrendszerének adósságát kezelő rendszert, valamint az államháztartás információs rendszerének és a statisztikai szolgálat működésének megfelelőségét is. Ezen túlmenően a szén-dioxid kvótákkal való gazdálkodás ellenőrzését is tervezi az hatóság.

Jönnek a közös ellenérzések is

Kitérnek arra, hogy a hivatal a következő fél évben megkezdi egy nemzetközi párhuzamos ellenőrzés előkészítését is. A horvát és macedón számvevőszékkel közös ellenőrzés keretében pedig a turizmusfejlesztési intézkedések megvalósítását értékeli az ÁSZ.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A világ egyik legnagyobb aranykészletén ül egy kriptós cég
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 16:58
Heti 1-2 tonnát vásárolnak belőle továbbra is.
Makro / Külgazdaság Nem növeli termelését az OPEC, maradhat a magas olajár?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 15:07
Nem változtatnak a terveken az iráni feszültség árnyékában sem.
Makro / Külgazdaság Néhány óra múlva indul a százmilliárdos támogatási program, érdemes a rajtvonalra állni
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 11:53
Indul az energiatárolós program, hétfőn délelőtt már lehet jelentkezni. A cégek is készülhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjelent Orbán Viktor vagyonnyilatkozata is: 7,2 milliós havi fizetés, csökkenő megtakarítás
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 09:58
Az is kiderült, hogy a miniszterelnök nincsenek a személyes tulajdonában vagyontárgyak.
Makro / Külgazdaság Mibe fektette a pénzét Magyar Péter?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 09:24
62 milliót tart értékpapírban a Tisza elnöke, de milyen befektetéseket választott?
Makro / Külgazdaság Kapaszkodhat a magyar kormány a jövő héten – sok minden kiderül
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 09:11
Árulkodó tavaly decemberi és egész éves adatokat közöl a jövő héten is a KSH.
Makro / Külgazdaság Az oroszoknak érdeke lenne az energiapiaci megbékélés Európával, de akkor már inkább mi diktálhatunk
Imre Lőrinc | 2026. február 1. 06:04
A közeljövőben nem, de hosszabb távon az Európai Uniónak és Oroszországnak is ismét érdeke lehet az energiapiaci együttműködés. Addig viszont az EU-nak változtatnia kell a gondolkodásán, új földgáz- és kőolajprojekteket kell indítania – hangzott el a Klasszis Befektetői Klub idei első, energiaipari trendekről és kilátásokról szóló panelbeszélgetésén. Amin az is szóba került, hogy Kína miként tudja zsarolni a nyugati világot a kritikus fontosságú nyersanyagok piacán, és hogy mi lehetne erre Európa válasza.
Makro / Külgazdaság Hátborzongató tendencia figyelhető meg a Parkinson-kórnál
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:03
Egyre több fiatalabb, aktív korú él ezzel a szörnyű betegséggel.
Makro / Külgazdaság Kell-e félnünk az új vírustól?
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 11:35
Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem virológusa a Facebookon értékelt.
Makro / Külgazdaság Izraellel nagyot fordult a világ
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 10:53
A leminősítést valószínűsítő negatívról stabilra javította a közel-keleti állam adósosztályzatának kilátását a Moody's.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG