2p

Elindult a két város közötti vasúti áruszállítás.

Ötvenöt konténerrel megrakott tehervonat indult csütörtök reggel Pekingből Moszkvába - jelentette a kínai média. Ezzel a kínai főváros is csatlakozott a közvetlen Kína-Európa tehervonatjáratokat menetrendszerűen indító kínai városok közé.

A Peking-Moszkva közvetlen vasúti áruszállítás elindítását a kínai Hszinhua hírügynökség a "Kína-Európa" összeköttetés jelentős eseményeként tálalja. Utal rá, a különböző árucikkeket, köztük építőanyagokat, háztartási elektromos berendezéseket és ruházati cikkeket szállító szerelvény a főváros északkeleti részén található Pinggu kerület logisztikai központjából indult és az észak-kínai Belső Mongólia Mancsouli határvárosánál hagyja el az országot.

A vonat mintegy 9000 kilométert megtéve, várhatóan 18 nap múlva ér Moszkvába.

18 nap az út Pekingből Moszkvába vasúton. Fotó: Pixabay
18 nap az út Pekingből Moszkvába vasúton. Fotó: Pixabay

"Korábban Honan, vagy Hopej tartományokba kellett küldenünk az árukat, mielőtt Európába szállították volna őket" - közölte Csu Ji-hsziao, a Tajtung nemzetközi fuvarozási vállalat vezérigazgatója. Hozzátette, az új helyzetben csökkennek a logisztikai költségek és nő a szállítás hatékonysága. 

Liu Csen-fang, az állami vasúttársaság igazgatóságának elnöke szerint a Kína és Európa közötti vasúti áruszállítás hálózata már 108 kínai várost köt össze 25 európai ország 208 városával.

A Kína és Oroszország közötti kereskedelmi forgalom 2022-ben, amikor a nyugati államok elkezdték szankciókkal sújtani Oroszországot, rekordot ért el. A januári és februári adatok 19,8 százalékos - 15 milliárd dolláros - további emelkedésről árulkodnak éves bázison. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hátborzongató tendencia figyelhető meg a Parkinson-kórnál
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:03
Egyre több fiatalabb, aktív korú él ezzel a szörnyű betegséggel.
Makro / Külgazdaság Kell-e félnünk az új vírustól?
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 11:35
Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem virológusa a Facebookon értékelt.
Makro / Külgazdaság Izraellel nagyot fordult a világ
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 10:53
A leminősítést valószínűsítő negatívról stabilra javította a közel-keleti állam adósosztályzatának kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Beüthet a ménkű a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 09:32
Az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint a jövő héten drágulhatnak az üzemanyagok.
Makro / Külgazdaság Az USA részesedése az EU LNG-importjában januárban 60 százalékra nőtt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:59
Az Egyesült Államok adta januárban az Európai Unió cseppfolyósított földgáz- (LNG) importjának 60 százalékát – derült ki a pénteken közzétett adatokból –, ami megerősíti Washington szerepét Európa legnagyobb LNG-szállítójaként.
Makro / Külgazdaság Elszaladt az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:59
Németországban 2,1 százalékra gyorsult az infláció januárban.
Makro / Külgazdaság Bemondta az elemző, már most borult az idei GDP-terv
Imre Lőrinc | 2026. január 30. 12:45
A magyar gazdaság teljesítménye 2025 egészében elmaradt a várttól, és a negyedik negyedév sem hozta meg azt a lendületet, amiben reménykedni lehetett 2026-ra vonatkozóan. A legtöbb elemző rontotta, vagy legalábbis lefelé mutató kockázatokkal látta el az idei növekedési prognózisát. De megérkezett az első, 2 százalék alatti előrejelzés is.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint megvédték az országot a recessziótól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 12:15
A háború és a gyenge német ipar a felelős.
Makro / Külgazdaság Kifli.hu: átlagosan 26 ezer forint egy bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 10:25
Négyszeresére nőtt a Kifli.hu árbevétele Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe kerül egy tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 09:57
Változik a dízel nagykereskedelmi ára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG