4p

Februárban 665 millió euró volt Magyarország termékkülkereskedelmi többlete. A kivitel volumene 2,3 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 6,7 százalékkal magasabb volt, mint tavaly ilyenkor.

Bár továbbra is aktívumot mutat a hazai termékkülkereskedelem, az egyenleg 342 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az export szezonálisan és munkanappal kiigazított volumene 2,6 százalékkal, az importé 1,2 százalékkal meghaladta a 2026. januárit.

A külkereskedelmi termékforgalom volumenváltozása havonta
A külkereskedelmi termékforgalom volumenváltozása havonta
Fotó: Központi Statisztikai Hivatal

2026. februárban:

  • A kivitel értéke 12,7 milliárd euró (4805 milliárd forint), a behozatalé 12,0 milliárd euró (4554 milliárd forint) volt.

2026. februárban az egy évvel korábbi időszakhoz képest:

  • Euróban kifejezve az export értéke 2,6 százalékkal, az importé 5,9 százalékkal nőtt.
  • Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 2,3 százalékkal csökkent, a behozatalé 6,7 százalékkal bővült.
  • A külkereskedelmi termékforgalom forintban mért árszínvonala a kivitelben 1,3 százalékkal, a behozatalban 6,9 százalékkal csökkent az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A cserearány 5,9 százalékkal javult. A forint árfolyama az euróhoz mérten 6,1 százalékkal, a dollárral szemben 17 százalékkal erősödött.
  • A gépek és szállítóeszközök exportvolumene 2,5 százalékkal, importvolumene 19 százalékkal nőtt. A gépek és szállítóeszközök árufőcsoport a kiviteli oldalon 1,5 százalékponttal lassította a teljes export volumencsökkenését, a behozatalban 8,3 százalékponttal erősítette a teljes import volumennövekedését.
  • A feldolgozott termékek exportvolumene 11 százalékkal, importvolumene 2,1 százalékkal csökkent. A feldolgozott termékek árufőcsoport az exportban 3,2 százalékponttal gyorsította a teljes kivitel volumencsökkenését, az importban 0,7 százalékponttal lassította a teljes behozatal volumennövekedését.

Az árufőcsoportok hozzájárulása a külkereskedelmi termékforgalom volumenváltozásához
Az árufőcsoportok hozzájárulása a külkereskedelmi termékforgalom volumenváltozásához
Fotó: Központi Statisztikai Hivatal

  • Az energiahordozók exportvolumene 3,3 százalékkal, az importjuké 5,0 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál. Az energiahordozók forgalomváltozása az exportoldalon 0,1 százalékponttal erősítette a teljes kivitel volumencsökkenését, az importoldalon 0,5 százalékponttal visszafogta a teljes behozatal volumennövekedését.
  • Az élelmiszerek, italok, dohány kivitelének volumene 2,8 százalékkal, a behozatalé 2,4 százalékkal csökkent. Az árufőcsoport által realizált volumenváltozás az exportban 0,2 százalékponttal gyorsította a teljes forgalom volumencsökkenését, az importban 0,1 százalékponttal lassította a teljes forgalom volumennövekedését.

A külkereskedelmi termékforgalom legnagyobb forgalmú árucsoportjai
A külkereskedelmi termékforgalom legnagyobb forgalmú árucsoportjai
Fotó: Központi Statisztikai Hivatal

A forgalom iránya:

  • Az EU tagállamaiba irányuló kivitel volumene 3,4 százalékkal, az onnan érkező behozatalé 0,4 százalékkal csökkent. A termék-külkereskedelmi mérleg 29 millió euróval javult a 2025. februárihoz képest, így 1279 millió eurós aktívum keletkezett. Az export 74 százalékát, az import 67 százalékát bonyolítottuk le ebben a viszonylatban.
  • Az EU-n kívüli országokkal folytatott kereskedelemben a kivitel volumene 1,8 százalékkal, a behozatalé 18 százalékkal nőtt. A termék-külkereskedelmi egyenleg ebben a viszonylatban 371 millió euróval romlott, 614 millió eurós passzívumot mutatott.

2026. január-februárban:

  • A kivitel értéke 24 milliárd euró (9323 milliárd forint), a behozatalé 23 milliárd euró (8959 milliárd forint) volt.

A külkereskedelmi termékforgalom január-februári volumenváltozása
A külkereskedelmi termékforgalom január-februári volumenváltozása
Fotó: Központi Statisztikai Hivatal

2026. január-februárban az egy évvel korábbi időszakhoz képest:

  • A kivitel volumene 6,0 százalékkal csökkent, a behozatalé 4,6 százalékkal nőtt.
  • A termék-külkereskedelmi mérleg 818 millió euróval romlott, a többlet 957 millió euró volt.
  • A külkereskedelmi termékforgalom forintban mért árszínvonala a kivitelben 0,1 százalékkal, a behozatalban 7,0 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest. A cserearány 7,4 százalékkal javult. A forint az euróhoz képest 6,5 százalékkal, a dollárhoz viszonyítva 18 százalékkal erősödött.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kármán András fontos személycserét jelentett be hirtelen
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 17:33
Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezetését.
Makro / Külgazdaság A hollandok simán verték a svédeket – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:52
Pontot szerzett Curacao.
Makro / Külgazdaság Nyolc hónapig is kibírnák a magyarok jövedelem nélkül?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:33
A középkorúak pénzügyi ellenállóképessége javult.
Makro / Külgazdaság A Fidesz szerint különös allkut kötöttek a tiszások (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 12:58
Titkos megállapodást, paktumot feltételez a Fidesz amögött, hogy hét alkotmánybíró kizárási okot jelentett be, ami miatt lekerült az Alkotmánybíróság (Ab) napirendjéről Sulyok Tamás köztársasági elnök beadványának tárgyalása.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír az autótulajdonosoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 10:41
Roham indulhat a benzinkutakra annak hatására, hogy a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a jövő héten tovább eshet a benzin és a gázolaj ára.
Makro / Külgazdaság Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 17:32
Benyújtottak egy javaslatot, a főpolgármester is érintett lehet.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás aláírta: Orbán Viktor soha többet nem töltheti be ezt a tisztséget
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 14:15
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését – közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken. Az aláírt módosítókat tartalmazó Magyar Közlöny nem sokkal péntek délután kettő óra előtt meg is jelent.
Makro / Külgazdaság Elképesztő áresés jön a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 12:24
Szombaton folytatódik a csökkenő tendencia a hazai benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: éleződik a piaci verseny
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 09:58
Az idei I. negyedév végén átlagosan 55 407 forintot fizettek a normál használatú egyedi személyautók üzembentartói.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG