2p

Napi átlagban a 100-at sem éri el az új beoltottak száma, de egyre inkább visszaszorulóban van a koronavírus a friss adatok szerint.

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos elmúlt heti összesített adatokat tették közzé szerdán a kormányzati Covid-tájékoztató oldalon. Eszerint az elmúlt héten összesen 2063 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 919 840 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Egy héttel ezelőtt még 3 ezer fölötti heti növekedésről számolt be a hivatalos jelentés. A pozitivitási rátáról nincs információnk: bár a weboldalon az szerepel, hogy a legutolsó frissítés dátuma: 2022.06.01. 09:01, a mintevételek száma május eleje óta 11 394 556-on áll.

Az elmúlt héten elhunyt 40 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 547 főre emelkedett. A heti növekedés alacsonyabb, mint a múlt heti (akkor 61 áldozatról érkezett hír). A gyógyultak száma 1 847 746 főre nőtt, az aktív fertőzöttek száma pedig 6 015-tel 25 547 főre csökkent. 

A békéscsabai Réthy Pál kórházban egy páciens megkapja a harmadik dózist 2022. május 27-én. Fotó: MTI/Rosta Tibor
A békéscsabai Réthy Pál kórházban egy páciens megkapja a harmadik dózist 2022. május 27-én. Fotó: MTI/Rosta Tibor

Jelenleg 362 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 13-an vannak lélegeztetőgépen - mindkét szám alacsonyabb, mint egy hete. Hatósági házi karanténban pedig 345-en vannak. 

A beoltottak száma 6 410 059 fő, közülük 6 196 483 fő a második, 3 877 866 fő a harmadik, 300 266 fő már a negyedik oltását is felvette. Az oltottak száma összességében mindössze 608-cal emelkedett egyetlen hét alatt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megkongatták a vészharangot: kifogy egy kulcsfontosságú nyersanyag az EU-ban?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 19:02
Már 2030-ra problémák léphetnek fel.
Makro / Külgazdaság Trumpék az amerikai cégek hóna alá nyúlnának – itt az új csodafegyver
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 18:36
Érkezik a Project Vault.
Makro / Külgazdaság Mennyire gyenge a tavalyi GDP-adatunk Európában?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 15:03
Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfői adásában. Meg a február 1-jétől duplájára emelt havi ingyenes készpénzfelvételi limit kapcsán a bankkártya-használati szokásokról.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter elárulta, perre megy a kormány Brüsszellel
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:44
Megtámadták az orosz energiarendeletet. 
Makro / Külgazdaság Van, ahol még mindig veszik a svájci órákat, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 11:31
A svájci órák exportja egy év alatt 3,3 százalékkal, 2,1 milliárd svájci frankra nőtt decemberben, tavaly összességében 1,7 százalékkal, 25,6 milliárd frankra esett – áll a svájci óraipari szövetség ((FHS) honlapján.
Makro / Külgazdaság Pesszimisták a beszerzési menedzserek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 09:00
A GDP-t előrejelző mutató nagyon rosszul áll a friss felmérés szerint. 
Makro / Külgazdaság Nagyon bejött a Lidl, a Penny és az Aldi árcsökkentési terve
Kollár Dóra | 2026. február 2. 05:44
Az év első hónapja ezt hozta a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság A világ egyik legnagyobb aranykészletén ül egy kriptós cég
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 16:58
Heti 1-2 tonnát vásárolnak belőle továbbra is.
Makro / Külgazdaság Nem növeli termelését az OPEC, maradhat a magas olajár?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 15:07
Nem változtatnak a terveken az iráni feszültség árnyékában sem.
Makro / Külgazdaság Néhány óra múlva indul a százmilliárdos támogatási program, érdemes a rajtvonalra állni
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 11:53
Indul az energiatárolós program, hétfőn délelőtt már lehet jelentkezni. A cégek is készülhetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG