2p
Megkezdődik az Irinyi Terv részét képező Ipar 4.0 program kidolgozása a héten.

A GDP 30 százalékát adja majd az ipar?

A Magyar Időknek Lepsényi István, a nemzetgazdasági tárca gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára a lapnak elmondta, az Irinyi Terv végrehajtásával Magyarország 2020-ra az Európai Unió legiparosodottabb államai közé tartozik majd, a program révén a kormányzat szeretné elérni, hogy az ipari termelés hozzájárulása a GDP-hez négy év alatt, 2020-ra a mostani 24 százalékról 30 százalékra emelkedjen.

Lepsényi szerint az iparstratégia fő fejlesztési iránya tovább erősíti a nemzeti ipart, jelentősen épít az innovációra, segíti az új munkahelyek létrehozását, támogatja a hazai vállalatok verseny- és exportképességét.

Internetgazdaság + újraiparosítás = Ipar 4.0

Az Ipar 4.0 révén óvatos becslések alapján is, akár tíz százalékos hatékonyságnövekedés érhető el az államtitkár szerint; a  program az internetgazdaság és az újraiparosítás összeházasításából született.

Az Irinyi Terv átfogó képet ad az Európai Unió stratégiájáról, bemutatja a magyar ipar helyzetét, a hazai vállalkozói környezetet, az iparfejlesztés támogatási rendszerét. Az Irinyi Terv az általános elképzeléseken túl lefekteti azt az öt pillért, amelyek mentén hazánk feldolgozó iparának fejlődése biztosítható a következő időszakban: az új technológiák, digitális technológiák felhasználását, az energia- és anyaghatékonyság, továbbá a táji adottságokon alapuló bölcs és takarékos területhasználatot, a területi egyenlőtelenségek oldását, a munkahelyteremtés ösztönzését és a foglalkoztatás bővítését, valamint a hazai erőforrások hasznosítását. (kormany.hu)

Az Ipar 4.0 irányvonalainak kidolgozásában, a magyar gazdaság digitális átalakulásra felkészítésében ipari és innovációs szakemberek, kutatóintézeti, egyetemi és vállalati vezetők vesznek részt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány? Erről is kérdezzük Pogátsa Zoltánt a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:53
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense április 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság 173 milliárdos búcsúajándékot hagy a kasszában az Orbán-kormány Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:43
Nagy érdeklődés mellett, alacsonyabb kamatszinteken keltek el az államkötvények a csütörtöki aukción, az ÁKK közel háromszor annyit adott el mint tervezett.
Makro / Külgazdaság Klebelsberg Központ : „Ha megkérdezik a véleményünket, elmondjuk”
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:31
A Tisza kormány oktatási programjának egyik radikális pontja a Klebelsberg Központ felszámolása, ezért azt kérdeztük az intézménytől, hogyan látják az új iskolai tanévben betöltött szerepüket. 
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a dízel péntektől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:16
De mi lesz a benzinnel?
Makro / Külgazdaság Akár 1500 milliárdos mínuszt is hozhat a Tisza adóprogramja
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:21
A vagyonadó inkább szimbolikus eszköz, a másik oldalon viszont súlyos százmilliárdoktól esne el a költségvetés.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt Britanniában? Az elemzők se értik, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:41
Nagyon másra számítottak az első három hónapban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:07
Szimbolikus gesztus. Lenne.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Matolcsy György a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:29
De nem beszélt az eredményről.
Makro / Külgazdaság Egyetlen szavazással hatalmas vagyonokat szerezhet vissza a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:18
A fideszes kétharmad hozta létre a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a tiszás akár törölheti is őket. A vagyontömeg legalább 3058,7 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Nem költözik be Magyar Péter Orbán Viktor helyére
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:08
A Tisza elnöke nem a Várban fog dolgozni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG