2p

Az általa vezetett ANO mozgalom élén az a célja, hogy kormányra kerüljön 2025-ben.

Az ANO mozgalom feladata visszatérni a kormányzásba 2025-ben és rendbe tenni az országot a jelenlegi ötpárti koalíció ténykedése után - jelentette ki Andrej Babis, a jelenleg ellenzékben politizáló Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) elnöke, volt miniszterelnök a mozgalom szombati választási kongresszusán tartott beszédében Prágában.

Egy nyelvet beszélnek: Orbán Viktor és Andrej Babis egy helyi polgárral fotózkodik Usti nad Labemben 2021. szeptember 29-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Egy nyelvet beszélnek: Orbán Viktor és Andrej Babis egy helyi polgárral fotózkodik Usti nad Labemben 2021. szeptember 29-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Bejelentette, hogy a jövő évben tartandó parlamenti választásokon az ANO élén szeretne indulni. Babis megbukott kormányfőként, főleg korrupciós ügyei miatt, előtte és azóta is barátságot ápol a magyar kormányfővel.

"Soha a történelemben nem volt még ilyen arrogáns, dilettáns és hozzá nem értő kormányunk, amelynek élén egy teljesen alkalmatlan miniszterelnök áll, aki nap mint nap a valóságtól teljesen elrugaszkodott szemenszedett hazugságokkal traktálja az embereket" - idézte őt az MTI.

Babis megismételte korábbi kijelentéseit arról, hogy kabinetje milyen állapotban adta át Csehországot a jelenlegi Fiala-kormánynak. Elmondta, hogy Csehország akkor a kilencedik leggazdagabb, a hatodik legbiztonságosabb és a hatodik legkevésbé eladósodott ország volt az Európai Unióban. Mostanra viszont "az ötpárti koalíció 30 évvel vetette vissza Csehországot a kilencvenes évekbe" - mondta Babis. "Az emberek egyre szegényebbek, a vállalatok csődbe mennek, miközben az energetikai cégek és a fegyvergyártók nem tudják, mit kezdjenek a rengeteg pénzzel" - tette hozzá.

Szerinte a kormány nem a Cseh Köztársaság és annak polgárai, hanem mindenekelőtt Ukrajna érdekeit tartja szem előtt és csak bólogat Brüsszelnek. "Semmi pozitívumot nem tett Fiala kormánya a népünkért" - jelentette ki.

"A kormány tönkretette a gazdaságot, megosztotta a társadalmat és hatalmas, a jövőben jelentkező problémáknak ágyazott meg. A mi feladatunk tehát egyértelmű. 2025-ben visszatérni a kormányba, és az ötpárti koalíciós kormány után újra megtisztítani az egész országot" - szögezte le Babis, hangsúlyozva, hogy az ANO mozgalom a legerősebb politikai erő az országban, amely a politika minden szintjén képviselteti magát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ausztriában sincs kolbászból a kerítés: több mint egyéves csúcsra pörgött az infláció
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,5 százalék, tavaly április óta a leggyorsabb volt júliusban, miután júniusban 3,3 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) pénteken közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentette, hogy mit lépnek a nagy vámmegállapodásra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:16
A kormány munkacsoportot hozott létre tíz stratégiai partnervállalattal az amerikai-európai vámmegállapodás negatív következményeinek kiküszöbölése érdekében – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
Makro / Külgazdaság Kiosztott 45 milliárd forintot a kormány
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 12:51
45 milliárd forintot már kifizettek.
Makro / Külgazdaság Sokan örülhetnek, újabb európai nagyvárosba indít járatot a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 12:17
Az első menetrend szerinti járat 2025. október 28-án indul.
Makro / Külgazdaság Infláció a kutakon, még drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 10:32
A héten szombaton tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Aggasztó jelek: gyengélkedik a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 09:29
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 50,7.
Makro / Külgazdaság Volt jegybankelnök: Jobb az óvatosság
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 09:05
Bod Péter Ákos a hitelezési folyamatokat mutatta be közelebbről.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor élőben jelentette be: két új akcióterv jön
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 08:47
Az állami médiában beszélt a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Megdöbbentő adatot közölt a KSH a lakásépítésekről
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 08:33
Nagyon kevés új lakás épül, főleg vidéken.
Makro / Külgazdaság Mit ártott Donald Trumpnak a szélenergia?
Litván Dániel | 2025. augusztus 1. 05:59
Elképesztő állításokkal támadta a szélenergiát az amerikai elnök még az Ursula von der Leyennel folytatott vámtárgyalásokon is. De mi igaz abból, amit mond, és miért zavarják ennyire a szélerőművek?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG