3p

A bizonytalan nyár miatt 65 százalékkal esett vissza a gyerektáborok iránti érdeklődés. Igény lenne, de a szülők nem mernek jelentkezni. Viszont a kivárás taktikája nem lesz kifizetődő a szülőknek, de a táboroztatóknak sem, mert félő, hogy utóbbiak közül sokan lehúzhatják a rolót, ha még egy visszafogott nyár vár rájuk.

Az idei jelentkezési szezon érhetően valamelyest később indult el, a szokásos februári felpörgés helyett március közepétől kezdtek tábori helyeket keresni és lefoglalni a szülők. Jelenleg a szokványos jelentkezésekhez képest több mint 65 százalékos a visszaesés, de ez nem egyenlő azzal, hogy ne lenne hatalmas igény a táborokra az idén. 

Vajon lesz-e elég gyerek idén a nyári táborokban? Fotó: Depositphotos
Vajon lesz-e elég gyerek idén a nyári táborokban? Fotó: Depositphotos

„A Táborfigyelő részére küldött visszajelzések alapján, valamint a látogatók a portálon töltött idejéből is látszik, hogy a szülők jó része már kiválasztotta a tábort gyermekének az idei vakációra, de sokan kivárnak, amíg végleges döntés születik arról, hogy a táborokat valóban meg lehet-e rendezni. Ez több szempontból is kockázatos lépés a gyerekekre nézve, ugyanis, ha a jelentkezések a mai szinten maradnak még pár hétig, a táboroztatók több turnust, esetleg kész táborokat is visszamondhatnak az érdeklődés hiányára hivatkozva. Ennek sajnos előjelei már most is látszanak" – mondja Tóth Béla, a Táborfigyelő gyermektábor-összehasonlító portál vezetője.

Félő, hogy a visszahívott turnusok, valamint a szektorban terjedő negatív visszhang miatt meg sem rendezett táborok okán kevés lesz a tábori férőhely a nyár kezdetén. Az oltások ütemezése alapján szabad nyara lehet a gyerekeknek, végre kiszabadulva a négy fal közül, önfeledten játszva a kortársaikkal, de ha nem lesz elegendő kínálat a vakációs lehetőségekből, úgy ez nem tud megvalósulni.

A szülőknek nyáron ugyanúgy dolgoznia kell, mint minden évben, viszont a koronavírus miatt már kivett szabadságok még inkább megnehezíthetik a gyermekfelügyelet megoldását a 12 hetes szünetben, ami ugyancsak arra ösztökélheti az érintetteket, hogy legyenek táborok.

„A probléma sokrétű: ha a szülők nem jelentkeznek a táborokba ezekben a hetekben, a második visszafogottabb nyarat a táboroztatók jó része nem biztos, hogy kibírná. Fontos lenne a szülők bizalma, támogatása a táborszervezők irányába, ugyanis anyagi kockázata a családoknak nincs: ha nem lehet táborokat szervezni a nyáron a Covid miatt, úgy minden korábban befizetett előleg visszajár a szülőknek! A fenti bizalom mellett a szektor a döntéshozókat is kéri, hogy, ahogy ezt a járványhelyzet engedi, jelentsék be, hogy táborozhatnak a gyerekek nyáron, ez újfent elősegítené a jelentkezések elindulását" – javasolja a Táborfigyelő vezetője.

Arra is vigyáznia kell a szülőknek, hogy ha eldördül a startpisztoly, és hivatalosan is engedélyezik a táboroztatást, úgy az előző évhez hasonló rohamra kell számítani, azaz egyes turnusok napok, akár órák alatt is betelhetnek, és a nagy tumultusban a később ébredőknek már csak az előzőleg tervezettnél esetleg drágább vagy kevésbé ideális témájú táborok maradnak. Keresni és foglalni már már most is lehet, a Táborfigyelőn például már közel 600 turnusból választhatnak az érdeklődő gyerekek és szüleik.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olajblokád alá vettek minket Orbán Viktor szerint, felhívja Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:12
Szokásos péntek reggeli interjúját adta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Januárban is tovább fogyott a magyar, de többet házasodtunk
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:56
Tovább romlottak a mutatók, az előző véhez képest is 2,8 százalékkal kevesebb gyerek született Magyarországon.
Makro / Külgazdaság KSH: kedvezően alakultak az árak az iparban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:42
Az ipari termelői árak átlagosan 2,9 százalékkal alacsonyabbak.
Makro / Külgazdaság Kevesebb lett a foglalkoztatott, több a munkanélküli Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:30
Ez derül ki a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közléséből.
Makro / Külgazdaság 100 ezren sztrájkolnak szombatig Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 07:59
Leáll a tömegközlekedés nagy része, nem haladnak az egyeztetések.
Makro / Külgazdaság Péntek hajnaltól dübörög a Budapest-Belgrád vasút
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 06:39
Elindult a rendszeres teherforgalom a vonalon.
Makro / Külgazdaság Nincs okunk örömre, még az uniós átlagtól is lemaradtunk
Dobos Zoltán | 2026. február 27. 05:44
Nem hozta meg a várva várt áttörést a hazai gazdaságban 2025 utolsó negyedéve sem. Mind negyedéves, mind éves összevetésben az uniós átlag alatt teljesítettünk, és még V4-es társaink közül is mi voltunk a leggyengébbek. Fordulatot talán a hazai jegybank kamatvágási lépései hozhatnak.
Makro / Külgazdaság Valamit babrált Mészáros Lőrinc a vagyonkezelő alapítványán
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 19:14
Száznyolcnál megállt a vagyonkezelő alapítványok szaporodása, de  ez nem jelenti azt, hogy nem történik velük semmi.
Makro / Külgazdaság Navracsics Tibor: Nincs értelme a befagyasztott uniós forrásokról tárgyalni a választásokig
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 15:41
A brüsszeli Általános Ügyek Tanácsán vett részt Navracsics Tibor, és arról is beszélt, hogy Magyarország nem fogadja el a következő hétéves uniós költségvetés tervezett szerkezetét. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, miért is járt Szijjártó Péter Washingtonban (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 13:43
Tizenkét kelet-közép-európai állam, köztük Ukrajna képviselője is aláírta azt a földgázegyezményt, amihez Szijjártó Péter is hozzájárult Washingtonban. Állítólag az ígéretek között szerepel az orosz gázellátás kiküszöbölése is, az európai politikai irányvonalnak megfelelően. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG