2p

Péntektől a benzinért literenként átlagban bruttó 3 forinttal többet, ezzel szemben a gázolajért 3 forinttal kevesebbet kell leszurkolni a hazai üzemanyagtöltő-állomásokon.

Pénteken ismét változnak a hazai üzemanyagárak. A benzin esetében bruttó 3 forintos emelkedésre kell számítanunk, viszont a gázolaj ára csökken, bruttó 3 forinttal literenként - derül ki a holtankoljak.hu közléséből

Egyik fel, a másik le. Fotó: MTI
Egyik fel, a másik le. Fotó: MTI

Így az átlagárak az alábbiak szerint alakulnak 2021. április 9-étől: 

95-ös benzin: 424 forint/liter

Gázolaj: 419 forint/liter 

Csak rövid ideig tartott tehát a benzinnel tankoló autósoknak kedvező trendforduló. Azt követően, hogy közel két héten belül háromszor is olcsóbb lett a 95-ös oktánszámú üzemanyag ára, összességében 14 forinttal, péntektől ismét 3 forintos drágulás következik. A gázolajnál viszont további 3 forinttal kell kevesebbet fizetni e nedűért, ami azt jelenti, hogy már 21 forinttal olcsóbban is megúszhatják a tankolást a dízelüzemű autók tulajdonosai, mint három héttel ezelőtt. Ez egyúttal azzal a következménnyel jár, hosszú idő után először fordul elő, hogy a gázolaj kevesebbe kerül, mint a benzin.

Április 1-jén újabb megállapodás született az OPEC+ országok között: az élénkülő kereslet kielégítésére a 23 országot tömörítő OPEC+ májusban és júniusban egyaránt napi 350 ezer, júliusban pedig napi 450 ezer hordóval növeli a kitermelését. A bejelentés hírére az olaj hordónkénti világpiaci ára 2,5 százalékkal emelkedett. A múlt hét végén a hazai üzemanyagárak meghatározásánál irányadó északi-tengeri Brent típus jegyzése már közelített a 65 dolláros szinthez, igaz, azóta csökkent, jelenleg már 63 dollár körül cserél gazdát.

A holtankoljak.hu elemzői szerint az OPEC+ megállapodás hatására a piac újra bizakodó a gazdaságok mihamarabbi indulásával kapcsolatban. A forint a hazai üzemanyagárak meghatározásáig erősödött a dollárral szemben, a 307 forintos szintre, azóta pedig még tovább, 304-ig, de ez már legfeljebb csak a következő változtatásnál érvényesülhet.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Brüsszelben csak ámulhatnak a Budapestről érkező híreken
Csabai Károly | 2026. július 17. 05:43
Ez esetben azon, hogy az infláció júniusban csak négy európai országban lett alacsonyabb, mint nálunk – derül ki a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképből. Csak kicsit lehet rosszabb a helyezésünk az uniós országokat tekintve az Eurostat által kiszámolt harmonizált fogyasztóiár-indexek összevetésében, amiről bizonyosságot a ma délelőtt nyilvánosságra kerülő adatokból kaphatunk. Üröm az örömben, hogy ehhez az is kellett, hogy a Magyar-kormány még fenntartsa az elődje által bevezetett piactorzító intézkedést, az árrésstopot.
Makro / Külgazdaság Ennek a felmérésnek örülhetünk: több mint három éves csúcsra pörgött az üzleti bizalom Magyarországon
Imre Lőrinc | 2026. július 16. 19:10
A vállalkozók nagyon bíznak az új kormányzatban, de már szeretnék látni a konkrét gazdaságpolitikai lépéseket. Az üzleti bizalom a VOSZ Barométer több mint 3 éves történetében sosem volt ennyire magasan, ez azonban még nem csapódik le a beruházási aktivitás ugrásszerű növekedésében.
Makro / Külgazdaság Vizsgálják Szijjártó Péter orosz kapcsolatait – ezek voltak a bejelentések a kormányszóvivői tájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 17:45
Csütörtök délután tartották a tájékoztatót.
Makro / Külgazdaság Ma még tankolhat a korábbi hatósági ár alatt, pénteken már nem biztos
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 11:49
Emelkedik a benzin és a dízel nagykereskedelmi ára pénteken, ezzel a kiskereskedelmi átlagárak átléphetik a korábbi rögzített árakat. A régió néhány más országában viszont lehet spórolni a tankoláson.
Makro / Külgazdaság Haaland öltönye és Szoboszlai csodanadrágja: így lesznek divatikonok a sztárfocistákból
Elek Lenke | 2026. július 16. 11:41
Manapság a leghíresebb sportolók márkahordozók és divatmodellek is egyben, és ez nemcsak a futball világában van így, hanem például a teniszben vagy a jégkorongban is. Minél figyelemreméltóbb teljesítményt ér el valaki a sportágában, minél magasabb a gázsija, annál többet kap egy-egy reklámszerződésért.
Makro / Külgazdaság Elsöprő a miniszterek támogatottsága, ők a legnépszerűbbek
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 09:08
A Medián felmérése szerint még a legmegosztóbb tiszás politikusoknak is kétszer-háromszor akkora a támogatói tábora, mint az ellenzőiké.
Makro / Külgazdaság Közel 30 százalékos fizetésemelés? Elképesztő számok jöttek ki a magyar költségvetési szektorból
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 08:30
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 8,7 százalékkal, míg a nettó fizetés 11,0 százalékkal nőtt 2026 májusában. A KSH adatai szerint az alacsony, 1,8 százalékos infláció mellett a reálkeresetek 9,0 százalékkal emelkedtek, köszönhetően a kibővített családi és anyasági adókedvezményeknek is. 
Makro / Külgazdaság Anglia a 85. percig vezetett a vb-elődöntőben, aztán jött a dráma
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 06:51
A mérkőzés utolsó perceiben Argentína megfordította a mérkőzést, Spanyolország ellen játszhatnak a torna utolsó mérkőzésén vasárnap.
Makro / Külgazdaság Ranjay Gulati: A demokratikus bátorságkultúra feltámasztása Magyarországon is hosszú folyamat lesz
Béndek Ábris | 2026. július 16. 05:46
Könnyebb ellenzékből mozgósítani, mint ténylegesen kormányozni, a tartós társadalmi változáshoz pedig a megosztó politikai csaták helyett közös nemzeti célokra van szükség – mutat rá Ranjay Gulati, a Harvard Business School professzora, akivel A merészség mikéntje c. könyve magyar megjelenése apropóján beszélgettünk. A nemzetközileg elismert transzformációkutatót a magyarországi politikai erőtér látványos átrendeződése, a rendkívüli bizonytalanság közepette előtörő karizmatikus vezetők és az államilag táplált félelemklíma kapcsán kérdeztük a bátorság természetéről. Interjúnkban Gulati professzor rávilágít, miként építik le az elnyomó rendszerek szándékosan az autonóm gondolkodást, miért igényel a magas elvárások kezelése emberfeletti vezetői merészséget, és hogyan nyerheti vissza egy autoriter berendezkedéstől megfáradt társadalom a saját cselekvőképességét.
Makro / Külgazdaság Bóka János lehet az új Gulyás Gergely?
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 17:34
Állítólag Bóka János, a volt uniós ügyekért felelős miniszter a legesélyesebb jelölt, akit a pártelnök, Orbán Viktor is támogat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG