1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Ferenc pápán bélfali sérv miatt műtétet hajtanak végre, ami több napos kórházi tartózkodást igényel a római Gemelli klinikán - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő miután az egyházfő megérkezett a kórházba.

A közlemény szerint a pápa a szerdai általános audiencia megtartása után ment a Vatikánból a közeli klinikára. A szentszéki szóvivő közölte, hogy a műtétet a délutáni órákban végzik. Teljes altatással laparotómiát, vagyis hasfali metszést hajtanak végre, és újraépítik a hasfalat protézis elhelyezésével.

Az operáció szükségességét a pápát követő orvosi csapat erősítette meg, miután Ferenc pápa bélfali sérvben szenved, ami gyakori elzáródást okoz egyre erősebb fájdalommal. A közlemény hozzátette, hogy a kórházi kezelés több napig eltarthat a műtétet követő felépülés biztosításához.

Beteg a pápa. Fotó: MTI/Kovács Tamás
Beteg a pápa. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ferenc pápán kedden végeztek vizsgálatokat a Gemelli egyik speciális osztályán, mely arról ismert, hogy a nukleáris orvostudomány diagnosztikai módszereit alkalmazza. A pápát március 29-től ugyanebben a kórházban kezelték néhány napig légúti fertőzés miatt. Ferenc pápát 2021 júliusában ugyanebben a kórházban vastagbél-divertikulózis, magyarul bélfali sérv miatt operálták meg.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Óriási a baj: megtizedelik a Nike erőforrásait az új rendszerek
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 06:44
Az egyre hatékonyabb termelési és logisztikai rendszereknek bizony nem mindenki örül.
Makro / Külgazdaság Hernádi Zsolt: Az EU az orosz energiát nem kiváltotta, hanem lecserélte
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 19:25
Hernádi Zsolt szerint az Európai Unió az orosz energiát valójában nem kiváltotta, hanem amerikai LNG‑re és kínai technológiára cserélte, miközben az importfüggőség alig csökkent. Mindeközben az EU Tanácsa 2027‑re teljes tilalmat vezet be az orosz gázra, amit a magyar kormány jogi úton támad meg.
Makro / Külgazdaság Újabb befektetéssel támogatja az amerikai ritkaföldfém-ellátást az USA
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 17:11
Az USA Rare Earth ritkaföldfém-gyártó vállalat hétfőn közölte, hogy a Kereskedelmi Minisztérium 1,3 milliárd dolláros hitelt és 277 millió dolláros vissza nem térítendő támogatást ítélt a cég számára.
Makro / Külgazdaság Ennyiért vásárolja be magát a Mol a NIS olajtársaságba
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 16:24
Elárulta a szerb elnök, hogy mennyiért vásárolta be magát a MOL a NIS olajtársaságba.
Makro / Külgazdaság Csökkent a legendás amerikai gazdasági teljesítményindex novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 15:58
Novemberben sorban a negyedik hónapban csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe havi szinten.
Makro / Külgazdaság Mutatjuk a YouTube 2026-os terveit
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 15:35
A YouTube vezérigazgatója, Neal Mohan közzétette a 2026-os év terveit blogbejegyzésében. 
Makro / Külgazdaság Tíz ország giga szélerőmű-hálózatot épít az Északi-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 14:45
Az Egyesült Királyság és kilenc másik európai ország megállapodott egy tengeri szélerőmű-hálózat kiépítésében az Északi-tengeren egy mérföldkőnek számító együttműködés keretében, amelynek célja az elöregedő olajmedencét „tisztaenergia-tározóvá” alakítani.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Magyarország bírósági eljárást indít
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 14:01
Magyarország európai bírósági eljárást fog indítani az orosz energiaimport ellehetetlenítését célzó, jogi csalással elfogadott REPowerEU-rendelet megsemmisítését kérve – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Thesszalonikiben.
Makro / Külgazdaság Jókora gyomrost kapott az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 12:48
Simán átment az orosz gáz kivezetéséről szóló rendelet, a magyar kormány csak a perben bízhat.
Makro / Külgazdaság SZÉP-kártyával is minden negyedik forintot élelmiszerre költöttük
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 12:26
Legalábbis az OTP-nél. Gyorsan népszerű lett a virtuális SZÉP-kártya, de mennyit és mire költöttek a bank ügyfelei?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG