3p
A munkanélküliségi ráta 7,7 százalék volt tavaly december és idén február között, összesen 4,1 millió ember dolgozott ezen időszakban.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken közzétett adatai szerint 111 ezerrel dolgoztak többen tavaly december és idén február között, mint egy évvel korábban. A foglalkoztatottak száma 4 millió 124 ezer fő volt. A munkanélküliek száma 24 ezerrel lett kevesebb, összesen 346 ezren voltak munka nélkül ugyanezen időszakban, a  munkanélküliségi ráta  7,7 százalékra csökkent.

2014. december–2015. februári időszakban az egy évvel korábbihoz képest

A foglalkoztatottak száma 2,8%-kal magasabb, 4 millió 124 ezer fő volt. Közülük 4 millió 94 ezren tartoztak a 15–64 évesek korcsoportjába, foglalkoztatási arányuk 2,3 százalékponttal, 62,5%-ra emelkedett.

A 15–64 éves férfiak közül a foglalkoztatottak létszáma 2 millió 207 ezer fő volt, foglalkoztatási rátájuk 2,3 százalékponttal, 68,3%-ra nőtt. A 15–64 éves foglalkoztatott nők száma 1 millió 887 ezer fő volt, foglalkoztatási rátájuk 2,3 százalékponttal, 56,8%-ra javult.

A 15–24 éves korosztályból 274 ezren voltak foglalkoztatottak, foglalkoztatási rátájuk 2,4 százalékponttal, 24,7%-ra emelkedett. Az ún. legjobb munkavállalási korú, 25–54 éves, valamint az idősebb, 55–64 éves foglalkoztatottak száma egyaránt nőtt, előbbiek foglalkoztatási rátája 1,7 százalékponttal, 79,5%-ra, utóbbiaké 3 százalékponttal, 42,8%-ra.

A KSH adatai szerint a munkanélküliek száma az egy évvel korábbihoz képest 24 ezer fővel, 346 ezerre, a munkanélküliségi ráta 0,7 százalékponttal, 7,7 százalékra csökkent.

2014. december–2015. februári időszakban az egy évvel korábbihoz képest

A 15–74 éves munkanélküli férfiak száma 8 ezer fővel 188 ezer főre, munkanélküliségi rátájuk 0,5 százalékponttal, 7,8%-ra csökkent. A munkanélküli nők száma 16 ezer fővel 158 ezer főre, munkanélküliségi rátájuk 0,9 százalékponttal, 7,7%-ra mérséklődött.

A munkanélküliek 18,6%-a a munkaerőpiacon csak kis számban jelenlévő 15–24 éves korosztályból került ki, e korcsoport 19,0%-os munkanélküliségi rátája 3,5 százalékponttal lett alacsonyabb. A 25–54 évesek, azaz az ún. legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 0,6 százalékponttal, 6,9%-ra csökkent, miközben az 55–64 éveseké 0,1 százalékponttal, 6,7%-ra emelkedett.

A munkanélküliek 46,6%-a tartósan munkanélküli, azaz legalább egy éve keres állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 19,0 hónapról 17,8 hónapra változott.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint 2015. február végén 431 ezer fő volt a nyilvántartott álláskeresők létszáma, ami 2,9%-os mérséklődést jelent 2014 februárjához képest - közölte a KSH.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bejelentést tett Peking: így pörgetnék fel a gazdaságot
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 10:01
A kínai kormány új intézkedéscsomagot jelentett be a foglalkoztatás és a gazdaság stabilizálására, valamint a magas színvonalú fejlődés előmozdítására – közölte Csao Csen-hszin, a kínai nemzeti fejlesztési és reformbizottság (NDRC) alelnöke a tárca hétfői sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Feszült várakozás: mikor mozdul a kamat?
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 09:16
A piacok figyelnek. 
Makro / Külgazdaság Egy súlyos hiba, ami mindenkivel kibabrálhat
Privátbankár.hu | 2025. április 27. 17:52
Donald Trump amerikai elnök nem tanult az Egyesült Államokban kicsit kevesebb mint 100 évvel ezelőtt bevezetett vámintézkedésekből. Ezt próbálják elmagyarázni a közgazdászok eredmény nélkül.
Makro / Külgazdaság Egy gyilkos támadás, amely atomháborút szabadíthat el
Káncz Csaba | 2025. április 27. 09:58
India és Pakisztán, Dél-Ázsia nukleáris fegyverekkel rendelkező rivális hatalmai háború felé sodródnak, miután India Pakisztánt vádolta meg egy brutális terrortámadás elkövetésével az indiai fennhatóság alatt álló Kasmírban. A két ország egylőre a „szemet szemért, fogat fogért” elv alapján vezet be intézkedéseket egymás ellen. Káncz Csaba jegyzete. 
Makro / Külgazdaság A mikrohullám ölni tanul – tesztüzemben a jövő légvédelme
Litván Dániel | 2025. április 27. 05:47
Olyan eszközt tesztelt a brit haderő, amely egy csapásra át tudná írni a front erőviszonyait – de van még mit reszelgetni rajta.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz ötlet volt felbőszíteni Kínát?
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 16:44
Mielőtt kirobbantotta kereskedelmi háborúját Kína ellen, Donald Trump amerikai elnöknek végig kellett volna gondolnia, hogy kivel áll szemben. Nem tette, amit jó eséllyel nagyon megbánhat.
Makro / Külgazdaság Sivatagba homokot? Az oroszok találtak maguknak egy vásárlót
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 15:32
Hosszabb távon jelentős mennyiségű orosz földgáz importjáról tárgyal Oroszország és Irán, miközben a perzsa állam földje alatt található a világ második legnagyobb földgáztartaléka.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Rómában beszélt Trumppal (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 13:26
Washington gyümölcsözőnek minősítette a találkozót. 
Makro / Külgazdaság Teljes fordulat a brit autógyárakban
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 11:21
Az Egyesült Királyságban először nőtt a járműgyártás éves szinten márciusban, miután az előző 12 hónapban folyamatosan csökkent.
Makro / Külgazdaság Kritikus terület lett a mosás: 2050 helyett 3280 forintot kell fizetnie a háztartásoknak a szomszédban
Buksza blog | 2025. április 26. 09:23
A legkeresettebb mosószerek ára néhány év alatt másfélszeresére ugrott Romániában. A drágulás a hivatalos adatok szerint nem márka- vagy gyártófüggő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG