2p

Nagyon kicsi a különbség.

A Választási földrajz Facebook-oldal egész nap követte a részvételi adatokat, összevetve a korábbi választások adataival. Arra is választ próbáltak találni, hogy az adatok alapján a Fidesz vagy a Tisza mozgósítása sikerült-e jobban, azaz a „hagyományosan” kormánypártibb vagy ellenzékibb választókerületekben, illetve körzetekben magasabb-e relatíve a részvétel.

Ugyan a napközbeni adatok alapján azt írták, inkább a Tisza mozgósítása sikerült jobban, a 18 óra 30 perces, utolsó részvételi adat alapján kicsit más következtetésre jutottak.

"A területi adatokból az látszik, hogy hajszálnyival a tiszás szavazókörökben mentek el többen minden választókerületi kategóriában, mint 2022-ben.
A különbség azonban annyira kicsi, hogy erős állításokat már ezek alapján nem tudunk tenni. Várjuk mi is az eredményeket"

- írják.

Az ábra értelmezéséhez:

A függőleges tengelyen a választókerületek vannak ábrázolva a szerint, hogy a Fidesz milyen eredményt ért ott el a 2024-es EP-választások alkalmával. Ez alapján a legfelső sorban az a 20 körzet foglal helyet, ahol a legrosszabbul szerepelt a kormánypárt, és a legalsó sorban az a 20, ahol a legjobban.

A vízszintes tengelyen az adott választókerületen belüli eloszlás alapján kategorizáltuk a szavazóköröket, mégpedig úgy, hogy a bal oldali oszlopban foglalnak helyet azok, ahol a Fidesz a saját kerületi átlagához képest rosszabbul szerepelt, míg a jobboldalon azok amelyek a kerületen belül is a kormánypártibbak közé tartoztak.
 
Ezáltal a bal felső sarokban azoknak a szavazóköröknek van az összesített részvételi eltérése, amelyek ellenzéki körzetekben is az ellenzékibbek közé tartoznak. Illetve a jobb alsó sarokban a kormánypárti kerületekben lévő fideszes szavazókörök.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elárulta a szakértő, hogy miben a legerősebbek és a leggyengébbek a magyar cégek – Interjú
Imre Lőrinc | 2026. július 4. 10:24
A magyarországi kis- és középvállalkozások szakmai tudása kiemelkedő, de hatékonyságuk alapján az európai uniós mezőny alján találhatók – mondta el a Privátbankárnak adott interjúban a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója. Fehérváry Tamást az Ipar Napjai szakkiállításon arról is kérdeztük, hogy az új kormányzati ciklusban hogyan lehetne átalakítani a támogatott hitelek rendszerét, ami részben már el is indult, a Széchenyi Kártya Program likviditási célú hiteleinél ugyanis eltörölték a 3 százalékos kamatplafont.
Makro / Külgazdaság Teljesen leáll a debreceni Semcorp-fóliagyár, amíg nem javítják meg a tűzoltó-berendezést
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 18:11
A tűzvédelmi hatóság azonnali hatállyal minden tevékenységet megtiltott a Semcorpban.
Makro / Külgazdaság Újabb számokat posztolt az államtitkár Szijjártó Péter magángép-bérléseiről
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:44
A korábbi külügyminiszter eddig nem reagált arra, hogy négy év alatt 4 milliárd 865 millió forintot fordított bérlésre.
Makro / Külgazdaság Elviselhetetlen volt a hőség Belgiumban, nagyot ugrott a halálozások száma
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 16:01
Szombaton tetőzött a hőhullám Belgiumban, csak aznap 572 halálesetet tulajdonítottak a hőségnek. Összesen 1222-vel többen haltak meg az erre az időszakra vonatkozó átlagnál.
Makro / Külgazdaság Ismét támogathatja az elektromosautó-vásárlást a kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 14:29
Megjöttek az uniós források, a Helyreállítási Alapból pedig zöldítenék a vállalkozók autóflottáit. 
Makro / Külgazdaság Itt az első nagy projekt a feloldott európai uniós forrásokból: Vitézy Dávid jelentette be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:30
Aláírta a budai fonódó villamoshálózat folytatásának 32,2 milliárd forint értékű európai uniós támogatási szerződését Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
Makro / Külgazdaság Megállt a vészjósló folyamat a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 11:40
Szombattól nem változik sem a benzin, sem a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a Magyar Péter által felvázolt rémisztő hiánnyal kapcsolatban Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 11:19
A pénzügyminiszter a Magyar Hangnak adott interjút.
Makro / Külgazdaság Gajdos László keményen üzent az akkugyáraknak, egy új főhatóság jöhet
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 09:10
Szeptemberben egy új, az akkumulátorgyárakat kiemelten szigorúan ellenőrző főhatóság felállítását tervezi a kormány.
Makro / Külgazdaság Örülhetnek az autósok, az év végéig még tovább eshetnek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 08:58
Az amerikai székhelyű Citigroup szerint az év végére akár 60 dollárig is csökkenhet a Brent olaj ára, miután fokozatosan megszűnnek a Hormuzi-szoros körüli ellátási zavarok, és ismét a piaci fundamentumok határozzák meg az árakat. A befektetési bank ezzel több más nagy pénzintézethez hasonlóan további áresésre számít az olajpiacon, írja a Bloomberg.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG