2p
Elnapolta az ENSZ Biztonsági Tanácsa a szavazást arról a javaslatról, amely a palesztinok védelmére szólítaná fel a világszervezet tagállamait.

A BT-határozattervezet a Gázában és a megszállt Ciszjordániában élő palesztinok védelméről szól, az Egyesült Államok azonban változtatásokat kíván a szövegben, ezért halasztották el a voksolást.

Amerika miatt kellett halasztani

A döntést Manszúr al-Otaibi, Kuvait nagykövete jelentette be a világszervezet székházában tartott rövid tájékoztatón. A diplomata elmondta: az amerikai ENSZ-nagykövet a szavazás előtti utolsó pillanatokban terjesztette elő javaslatait. Ezek mibenlétéről azonban a kuvaiti nagykövet nem közölt részleteket.

Komoly terv

A határozattervezetet két héttel ezelőtt Kuvait terjesztette elő. A tervezet első változatában a palesztinok védelmét biztosító nemzetközi misszió létrehozását javasolták, utalva egyebek közt arra, hogy izraeli katonák mintegy hatvan palesztin tüntetőt öltek meg a gázai határnál kitört összecsapásokban május közepén.

A BT-ben lezajlott heves vita után azonban a végleges változatban ez nem szerepelt. A szavazásra bocsátandó tervezet csupán felszólított volna arra, hogy palesztin civilek biztonságát és védelmét garantáló intézkedéseket kell fontolóra venni, és az ENSZ főtitkárának, António Guterresnek jelentést kellene előterjesztenie egy lehetséges nemzetközi védelmi mechanizmusról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hiába épült több épület, nem remekelt az építőipar
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:34
Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG