2p
Donald Trump amerikai elnök hétfőn Twitter-bejegyzésben közölte: "elképzelni sem tudja", hogy a kongresszusban a törvényhozók nem szavazzák meg az egészségbiztosítási törvényt.
Donald Trump amerikai elnök  
Forrás: MTI/AP/Oded Balilty

A mikroblogbejegyzésben az elnök úgy fogalmazott: "elképzelni sem tudom, hogy a kongresszus úgy meri elhagyni Washingtont, hogy nem szavazza meg a csodaszép új egészségbiztosítási törvényt".

Valószínűleg halott

A törvényhozók a július 4-i amerikai nemzeti ünnep után ezen a héten térnek vissza a kongresszusba, hogy a nyári szünet előtt megvitassák és a szenátusban is elfogadják az egészségbiztosítási törvényt. A képviselőház ugyan már áprilisban megszavazta, a szenátusban azonban nem kapott többséget, és a republikánus szenátorok közül néhányan változtatásokhoz kötik a törvényjavaslat elfogadását. Néhány változtatást már végrehajtottak a tervezeten, ám az elképzeléshez még mindig nincs meg a megfelelő számú voks. A republikánusoknak az elmúlt hetekben sem sikerült megegyezésre jutniuk. John McCain arizonai szenátor vasárnap egy televíziós vitaműsorban egyenesen azt mondta: az egészségbiztosítási törvénytervezet "valószínűleg halott".

Donald Trump egyik legfontosabb választási ígérete volt az Obamacare néven ismert egészségbiztosítási törvény visszavonása és új törvény elfogadása. De még a republikánusok  körében sem sikerült egyetértésre jutni: az egyet nem értők egyik része túlságosan is "engedékenynek", másik része viszont túlságosan is szigorúnak tartja a törvényjavaslat egyes elemeit.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Többmilliárd dolláros mentővet dobnak Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:04
Az IMF-hitel segít fenntartani a gazdasági stabilitást, 1,5 milliárdot azonnal meg is kap Ukrajna.
Makro / Külgazdaság Olajblokád alá vettek minket Orbán Viktor szerint, felhívja Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:12
Szokásos péntek reggeli interjúját adta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Januárban is tovább fogyott a magyar, de többet házasodtunk
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:56
Tovább romlottak a mutatók, az előző véhez képest is 2,8 százalékkal kevesebb gyerek született Magyarországon.
Makro / Külgazdaság KSH: kedvezően alakultak az árak az iparban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:42
Az ipari termelői árak átlagosan 2,9 százalékkal alacsonyabbak.
Makro / Külgazdaság Kevesebb lett a foglalkoztatott, több a munkanélküli Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:30
Ez derül ki a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közléséből.
Makro / Külgazdaság 100 ezren sztrájkolnak szombatig Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 07:59
Leáll a tömegközlekedés nagy része, nem haladnak az egyeztetések.
Makro / Külgazdaság Péntek hajnaltól dübörög a Budapest-Belgrád vasút
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 06:39
Elindult a rendszeres teherforgalom a vonalon.
Makro / Külgazdaság Nincs okunk örömre, még az uniós átlagtól is lemaradtunk
Dobos Zoltán | 2026. február 27. 05:44
Nem hozta meg a várva várt áttörést a hazai gazdaságban 2025 utolsó negyedéve sem. Mind negyedéves, mind éves összevetésben az uniós átlag alatt teljesítettünk, és még V4-es társaink közül is mi voltunk a leggyengébbek. Fordulatot talán a hazai jegybank kamatvágási lépései hozhatnak.
Makro / Külgazdaság Valamit babrált Mészáros Lőrinc a vagyonkezelő alapítványán
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 19:14
Száznyolcnál megállt a vagyonkezelő alapítványok szaporodása, de  ez nem jelenti azt, hogy nem történik velük semmi.
Makro / Külgazdaság Navracsics Tibor: Nincs értelme a befagyasztott uniós forrásokról tárgyalni a választásokig
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 15:41
A brüsszeli Általános Ügyek Tanácsán vett részt Navracsics Tibor, és arról is beszélt, hogy Magyarország nem fogadja el a következő hétéves uniós költségvetés tervezett szerkezetét. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG